„Nie umiera Ten, kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy informacje, że nasz Ksiądz Proboszcz, dzisiaj w nocy odszedł do domu Pana.

Całe życie Księdza Józefa poświęcone było ofiarnej pracy duszpasterza, pedagoga, wychowawcy i katechety. Był wspaniałym i pełnym pasji człowiekiem. Szczególnie zaangażowanym w życie parafii i parafian. Wielki Przyjaciel szkoły, zawsze blisko dzieci, otoczony ich miłością kształcił duchowo kolejne pokolenia naszych uczniów.

Prywatnie bardzo życzliwy, zawsze pomocny i przyjacielski.

Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej, Ksiądz Proboszcz wyraził nadzieję, że może w tym dziwnym 2020 roku spotkamy się chociaż przy szkolnym, wigilijnym stole… Niestety, nie będzie nam już dane wspólne przeżywanie uroczystości szkolnych i kościelnych. Zawsze, kiedy żegnamy się z kimś bliskim ciśnie się nam na usta pytanie – co po nas zostanie tu na ziemi. Po Tobie Księże Proboszczu zostanie trwały ślad, trwalszy niż wszystkie budowle, które zdołałeś postawić. Po Tobie zostanie pamięć i miejsce w sercach tych, którzy Cię znali, cenili i kochali.

Zapamiętamy Cię jako ciepłego, życzliwego ludziom i światu człowieka, pełnego optymizmu i humoru – Księdza, Pedagoga, Kolegę i Przyjaciela.

Jak pisał poeta K. I. Gałczyński:

„Jesteśmy w pół drogi

Droga pędzi z nami bez wytchnienia

Chciałbym mój ślad na drogach

Ocalić od zapomnienia”.

Zapewniamy Cię Księże Proboszczu, że na drogach życia ocaliłeś swój ślad od zapomnienia.

Dzisiaj otaczamy Cię pamięcią i modlitwą – w pełni na to zasłużyłeś.

Drogi Księże Józefie pozostawisz na zawsze ciepły i trwały ślad w naszych sercach. Pozostaniesz cząstką historii naszej Parafii i Szkoły.

Uczniowie, Rodzice, Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Administracji.