PRELEKCJA PRZYRODNICZA – CHINY

W pierwszy poniedziałek października już po raz kolejny naszą szkolną społeczność odwiedził Pan Przemysław Supernak – praktykujący miłośnik podróży i fotografii, organizator wypraw i imprez podróżniczych, przewodnik i pilot wycieczek oraz współtwórca Opolskiego Festiwalu Podróżniczego. W prelekcji przyrodniczej udział wzięli uczniowie klas IV-VIII.

Tym razem nasz Gość zabrał nas w daleką podróż do Chin – kraju kontrastów, wielu narodowości, oszałamiającej przyrody oraz zabytków. Pan Przemysław opowiadał o kulturze, zwyczajach, religiach i postępie technologicznym Chin. Opowieść była ilustrowana pięknymi fotografami autorstwa Pana Przemka.

Bardzo dziękujemy za niezwykłą lekcję geografii, historii, kultury i wiedzy o życiu odległych społeczeństw.

Anna Król