Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Wirtualne pidżama/piżama party

Obie formy są prawidłowe i chociaż forma „pidżama” jest rzadziej używana, to na potrzeby naszego spotkania on-line używaliśmy tego słowa i wyrazu często.

Dlaczego?…. bo urządziliśmy sobie na wizji spotkanie w nocnych strojach, ale nie po to, aby rozleniwić się w łóżku, tylko aby poznać ostatnią w klasie pierwszej głoskę i literę „dż”.

Czy byliśmy senni, na pewno NIE! Na przebudzankę, a tym samym gimnastykę poranną zaproponowałam zabawę ruchową
„ Piżamowe party” (podaję link, może ktoś będzie miał ochotę się pobawić? https://www.youtube.com/watch?v=BBYQ1vfY7igfilmik )

Miło było zobaczyć rozbawione, roześmiane twarze, które w domowym zdalnym zaciszu, na wesoło szykowały się na poznawanie „dż” z klasowego Abecadlika. Poszaleliśmy, poszperaliśmy w naszej czytance w poszukiwaniu wyrazów z nową literką i poćwiczyliśmy pisanie nie tylko wyrazów z „dż”, ale również z „dź” i „dz” w twórczych „Rymowankach-uzupełniankach”. Wcale nie chciało nam się spać, gdy śpiewające sylaby „dża…, dże…, dżu…, dżi… rozbrzmiewały po obu stronach kamery. I właśnie dlatego pidżama a nie piżama dzisiaj była jednym z naszych „bohaterskich słów” i elementów ubioru, które umilały nam dzisiejsze spotkanie.

Na pożegnanie nie padły słowa „dobranoc”, tylko do następnego wymyślnego spotkania.

Jolanta Brudniak 

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2617699