WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ Z LATERINY

Rok szkolny 2018/2019 to wspaniała przygoda uczniów klasy V z rówieśnikami ze szkoły włoskiej z Lateriny. Celem współpracy było poznanie miejsca zamieszkania i codziennego życia korespondencyjnych kolegów oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji i kultury kraju z którego pochodzą.

Poprzez wymianę korespondencji uczniowie doskonalili umiejętność pisania i czytania w języku angielskim, poszerzali słownictwo i uczyli się gramatyki w oparciu o autentyczne teksty. Pod koniec września każdy uczeń poznał imię i nazwisko swojego korespondencyjnego przyjaciela. W pierwszych listach uczniowie przedstawiali się, opisywali miejsce zamieszkania, wygląd, swoją rodzinę oraz upodobania. Aby poznać się lepiej do listów dołączone zostały wybrane przez dzieci fotografie. Włoscy przyjaciele przysłali broszury z informacjami o ich miejscu zamieszkania, co skłoniło naszych uczniów do odszukania na mapie tego miejsca oraz ciekawych dyskusji na temat Włoch. Święta Bożego Narodzenia i Święta Wielkanocne to szczególny czas zarówno dla Polaków i Włochów. Zadbaliśmy, aby w tych wyjątkowych okresach uczniowie poznali tradycje i zwyczaje krajów partnerskich. W tym czasie uczniowie przygotowali przepiękne kartki z życzeniami w języku angielskim, polskim i włoskim. Powstały również dwa filmy, w których uczniowie prezentowali siebie oraz tradycje Świąt Bożego Narodzenia.

Widząc ogromne zaangażowanie uczniów, radość z przygotowywania jak i otrzymywania korespondencji zagranicznej śmiało można stwierdzić, że warto podejmować takie działania. Uczniowie w aktywny sposób i w miłej atmosferze doskonalili różnorodne umiejętności językowe i poszerzali wiedzę o Europie. Ponadto dostrzegali jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie.  Mamy nadzieję, że po wakacjach będziemy kontynuować tę znajomość.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: