Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego, to ważne wydarzenie szczególnie dla ósmoklasistów, którzy kończą szkołę podstawową i po wakacjach rozpoczynają kolejny etap kształcenia w wybranych przez siebie szkołach. Tradycyjnie ten dzień rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Uroczystość składała się z dwóch części. W części oficjalnej pani dyrektor wspólnie z wychowawcami wręczyła  dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym oraz podziękowania rodzicom klasy III i VIII za pracę na rzecz klasy i szkoły. Miło nam ogłosić, że czterech uczniów klasy VIII otrzymało Złote Korony.  Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie:
- Joanna Bandurowska otrzymała dwie Złote Korony jedną w kategorii literackiej, drugą w kategorii językowej;
- Paulina Podwysocka w kategorii plastycznej;
- Amelia Sitek w kategorii sportowej;
- Miłosz Trzaska w kategorii muzycznej.

W pierwszej części dokonano również  przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy VII, po czym absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie.

Po części oficjalnej uczniowie klasy VIII zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Na początek pięknie zatańczyli poloneza, a następnie  w krótkim programie artystycznym podziękowali nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie.  Nie zabrakło wzruszeń podczas występu Miłosza Trzaski, który przepięknie wykonał utwór „My way” oraz  Pauliny Podwysockiej, która zachwyciła grą na skrzypcach.  Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich zebranych do obejrzenia filmu przestawiającego wybrane fragmenty z życia szkolnego naszych absolwentów.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji a absolwentom dobrych wyborów edukacyjnych i dalszych sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: