UCZNIOWIE KLASY VIII NA PIKNIKU NAUKOWYM W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PRUDNIKU

15 maja najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku.

Deszczowa pogoda nie zepsuła tego wspaniale przygotowanego przedsięwzięcia. Na początku odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówki, podczas którego uczniowie poznali ofertę szkoły i warunki rekrutacji. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy, którą prowadzili uczniowie placówki pod czujnym okiem swoich pedagogów. Pokazy w pracowniach informatycznych, handlowych, fryzjerskich, mechanicznych, czy też pokazy eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki, to tylko niektóre z propozycji dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się symulator jazdy samochodem i liczne pokazy odbywające się na zewnątrz budynku. W kąciku doradztwa zawodowego uczestnicy mogli dowiedzieć się, do kogo warto zwrócić się przed wyborem nowej szkoły. Przygotowano też stoiska gastronomiczne ze smacznymi poczęstunkami dla wszystkich uczestników spotkania. Dzisiejszy wyjazd to kolejna oferta skierowana do naszych uczniów, którzy dokonują obecnie ważnych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: