Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Warsztaty teatralne w ramach projektu ,,Przyłapani na … teatralnym uczynku”

W piątek, 29.03.2019r., dwa dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru, odwiedził grupę Actus (po raz drugi w marcu!) zaprzyjaźniony z nią już na dobre - prawdziwy artysta - Piotr Charczuk – aktor, pisarz, a również … menager - dyrektor GOK w Lubrzy.

Tym razem Piotr Charczuk, na sms-ową prośbę Actusa, poprowadził z jej członkami  arcyciekawe zajęcia aktorskie, które miały na celu pokazać, ile można zrobić na scenie  rzeczy fascynujących, mając do dyspozycji… jedno tylko  krzesło!

Wykonując proste zadania, polegające na nadaniu nowego znaczenia jednemu zwykłemu przedmiotowi, członkowie grupy Actus zdobyli wiedzę, jak bujną wyobraźnią dysponują!

 Niecodzienny gość w czasie warsztatów ujawnił, jak dużo się dzieje za kulisami prawdziwego teatru i zdradził parę sztuczek,  jak radzić sobie z niekontrolowanymi emocjami na scenie. Opowiedział zebranym kilka zabawnych sytuacji, które miały miejsce w trakcie spektakli z jego udziałem w Gdyni, we Wrocławiu. Uświadomił, jak ważna jest sztuka improwizacji w zawodzie aktora, jak ważna jest w ogóle w życiu kreatywność, której my, na szczęście, uczymy się podczas zajęć teatralnych  i w czasie lekcji polskiego z panią Gosią Żuk.

Mieliśmy również okazję przekonać się, że teatr to świetna zabawa, a aktorstwo to naprawdę ciekawe zajęcie (dla artystycznie utalentowanych osób!)  na całe życie.

Warsztaty z Piotrem Charczukiem były wielce inspirujące! Piękne jest to, że nie były to nasze ostatnie działania pod okiem tego charyzmatycznego aktora.

Ala Batko – aktorka zespołu Actus

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2028453