BIBLIOTEKARZ – CIEKAWY ZAWÓD?!

W ubiegły wtorek klasę IV odwiedziła Pani Joanna Rosińska, pracownik Biblioteki Publicznej w Prudniku.

Pani Asia zaprezentowała zawód bibliotekarza, który musi charakteryzować się przede wszystkim systematycznością, wszechstronną wiedzą, a także biegłością w posługiwaniu się zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi narzędziami informacyjnymi. W ostatnim czasie przydatne w pracy bibliotekarza są zdolności animatora kultury i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, dzięki czemu łatwiejsze jest propagowanie czytelnictwa.

Wykorzystując teatrzyk kamishibai, Pani Asia przeczytała bajki „Rzepka” oraz „Jaś i Małgosia”. Uczniowie z chęcią włączyli się w mówienie na głos bajek. Taka forma zabawy opowiadania to prawdziwe teatralne doświadczenie.

Anna Król

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: