Wizyta Strażaków z OSP w Moszczance [Łąka Prudnicka] 12.03.2019 r.

W środę 12 marca po raz drugi w tym roku szkolnym, gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance pana Mariusza, Marcina i Arkadiusza – strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance.

Celem spotkania było przypomnienie dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna jest  praca strażaków. Przedszkolaki dowiedziały się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wichur, wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy, podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Największe zainteresowanie wzbudził wóz bojowy, którym przyjechali nasi goście, który mogliśmy podziwiać z okien  przedszkolnego budynku. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy  strażakom   pamiątkowym dyplomem.

Dziękujemy za cenną przekazaną dzieciom wiedzę i poświęcenie im  swojego czasu.

Marzena Michalik

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: