LEĆ KOLĘDO, LEĆ!!!

Słów kilka o sukcesach solistek i zespołu „Opawskie Nutki” z ZSP w Moszczance na wojewódzkich przeglądach muzycznych w Opolu i w Nysie.

Dnia 8.01.2019 r. odbył się V Opolski Przegląd Muzyczny „ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE”. Był on zorganizowany w ramach konkursu historycznego „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Patronat honorowy nad nim objęli: Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak i Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek. Patronat medialny: Historia Lokalna, Opolski Informator Patriotyczny „Biało-czerwone Opole”, TVP 3 Opole, Radio DOXA i Polskie Radio Opole. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie umiejętności uczniów utalentowanych muzycznie. Nagrody otrzymały:

• Karolina Hajdecka - statuetka „Gwiazda Betlejemska 2019”,
    (kategoria solistek klas I-III)
  • Patrycja Kwiatkowska - statuetka „Gwiazda Betlejemska 2019”
    (kategoria solistek klas I-III)
  • Zespół „Opawskie Nutki” w składzie: Karolina Hajdecka, Patrycja Kwiatkowska, Malwina Bolibrzuch, Martyna Muszyńska  otrzymał wyróżnienie (kategoria zespoły klas I-III)

„Gwiazdę Betlejemską” otrzymała również Pani Alicja Niedbalska, która od wielu lat opiekuje się zespołem.

Następnego dnia tj. 9.01.2019 r. w Nyskim Centrum Kultury odbyła się XXI EDYCJA FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK „LEĆ KOLĘDO W ŚWIAT….” Poziom festiwalu był bardzo wysoki. Tym razem dziewczynki wyśpiewały:

• Karolina Hajdecka, I miejsce (kategoria solistek klas I-III)
  • Zespół „Opawskie Nutki” – II miejsce (kategoria zespoły klas I-III)

W obu konkursach oceniane były: wrażenie artystyczne, zgodność repertuaru z tematem konkursu, muzykalność oraz oryginalność wykonania. Koncert Finalistów XXI FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK "LEĆ KOLĘDO W ŚWIAT..." odbył się 13 stycznia 2019 roku w Nyskim Domu Kultury. Naszą szkołę reprezentowała Karolinka Hajdecka.

Ogromne gratulacje!

Alicja Niedbalska