SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ W RAMACH PROJEKTU „RODZIC W ROLI EKSPERTA”

29 listopada uczniowie klasy VIII w ramach projektu „Rodzic w roli eksperta” gościli panią Kamilę Trzaskę. Pani Kamila pracuje jako zawodowa pielęgniarka i zgodziła się spotkać z najstarszymi uczniami naszej szkoły, aby podzielić się wiedzą na temat tego jakże pięknego, ale i trudnego zawodu.

Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką drogę edukacyjną należy przejść, aby móc wykonywać ten zawód. Młodzież poznała podstawowe czynności i obowiązki należące do pielęgniarki lub pielęgniarza. Na pytanie gościa: „Jakie cechy są niezbędne do wykonywania tego zawodu” - uczniowie wymieniali: empatię, cierpliwość, wyrozumiałość, odpowiedzialność i tolerancję. Pani Kamila zwróciła uwagę, że niezwykle istotną cechą w kontakcie pielęgniarka – pacjent jest wzajemne zaufanie. W tym celu przeprowadziła z uczniami ćwiczenia praktyczne. Okazało się, że nie jest prostą rzeczą bezgranicznie zaufać drugiej osobie. Zaproszony gość przyniósł również podstawowe akcesoria wykorzystywane w czasie swojej pracy. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zmierzyć ciśnienie swoim kolegom i koleżankom.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i przekazaną wiedzę. Spotkanie to pozwoliło młodzieży poznać kolejną grupę zawodową i skłoniło do refleksji na temat własnych wyborów zawodowych.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: