Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VIII Z DORADCĄ ZAWODOWYM Z PORADNI PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNEJ W PRUDNIKU

27 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII z doradcą zawodowym na temat MOJE PREDYSPOZYCJE ZAWODOWE. Spotkanie poprowadziła doradca zawodowy pani Ewelina Hamanowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Prudniku.

Zajęcia rozpoczęły się od wypełnienia kwestionariusza, w którym uczniowie określali poziom własnych uzdolnień. Kolejnym wprowadzonym narzędziem był test zainteresowań, dzięki któremu młodzież mogła poznać swoje predyspozycje zawodowe. Pani doradca wnikliwie analizowała wyniki testu, nakreślając jakie zawody mogliby wykonywać wykazując poszczególne zainteresowania. Z obserwacji wynika, że młodzież często ma trudności ze sprecyzowaniem swoich skłonności do wykonywania czynności zawodowych, natomiast dużo łatwiej jest jej podać jakimi narzędziami, przedmiotami i materiałami chciałaby mieć w przyszłości do czynienia. Pomocny w tej kwestii stał się przygotowany kwestionariusz zawodowy, którego wyniki pozwoliły określić przybliżone dziedziny zainteresowań uczniów. Prowadząca zwróciła uwagę, że o ile zainteresowania mogą się zmieniać w ciągu całego  życia, o tyle cechy temperamentu są dość trwałe i powinny mieć duże znaczenie przy wyborze zawodu. Uczniowie dowiedzieli się, że cechami temperamentu są: siła, ruchliwość i równowaga. Oceniali te cechy u siebie i określali w jakich zawodach byłyby one przydatne. Ostatnim zadaniem była praca grupowa polegająca na dobieraniu definicji do nazw różnorodnych zawodów. Wśród przygotowanych fiszek znalazły się i takie zawody, z którymi uczniowie spotkali się po raz pierwszy.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone warsztaty pozwolą naszym ósmoklasistom właściwie określić swoje predyspozycje zawodowe i zaowocują trafnym wyborem szkoły.

Małgorzata Gibek

Foto

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-482.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2065947