Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Sukces młodych ekologów

W Głuchołazach odbyła się Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, organizowana od 22 lat, z myślą o uczniach-pasjonatach przyrody. W tym roku przyjechało na nią 40 uczniów. Nasi szóstoklasiści uzyskali następujące wyniki: Noemi Pustelniak-III miejsce, Andrzej Oszywa-IX miejsce, Daria Jaworska-XIV miejsce.

    Organizatorem Olimpiady, w której biorą udział uczniowie z powiatu prudnickiego i nyskiego, jest Opolski Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Nadleśnictwem Prudnik. Głównym celem imprezy było promowanie opolskich parków krajobrazowych ze szczególnym uwzględnieniem PK „Góry Opawskie”, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej i problemy jej ochrony. Olimpiada została podzielona na dwie części: część testową z arkuszem pytań i drugą- związaną z rozpoznawaniem chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Ciekawym punktem imprezy edukacyjnej była prelekcja leśników na temat problemu zanieczyszczania lasów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wykazując się obszerną wiedzą przyrodniczą, zajęli finałowe i punktowane miejsca wśród innych uczestników.

Elżbieta Bury

Foto

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2688355