„Dzień Pluszowego Misia”

23 listopada odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Misia, w których udział wzięły dzieci z grupy młodszej i starszej.

Aby dzieci poczuły atmosferę tego święta, poproszono je o przyniesienie ulubionego misia. Do przedszkola przybyły misie małe, duże, kolorowe, z kokardą, ale każdy był piękny i wyjątkowy. Świętowanie rozpoczęto od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Następnie dzieci poznały historię pluszowego misia i przypomniały sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Coralgol Przedszkolaki poznały też gatunki niedźwiedzi, a także słuchały wierszy o misiach i uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz konkursach. Na zakończenie rozwiązały „Quiz misiowy” i próbowały przysmaku misia – miodu.  Aby, uczcić święto, dzieci wykonały prace plastyczną w postaci „Misia”, starszaki – misia polarnego, maluszki – misia brunatnego. Na koniec dzieci otrzymały imienny dyplom upamiętniający uczestnictwo w Święcie Pluszowego Misia.

Judyta Licznar