Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z policjantem w przedszkolu

4 października 2018 roku do przedszkola przybyła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Tego dnia dzieci z obu grup zgromadziły się w sali maluszków, aby powitać wyjątkowego gościa. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość wypowiedzi (oceny) - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.  Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Ewa Szewczyk