Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

„SOBÓTKOWE ROZWAŻANIA - POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ” … czyli kilka słów o festynie rodzinnym, który przeżywaliśmy w ZSP w Moszczance

Dnia 16 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się festyn, którego hasłem przewodnim było: „Sobótkowe rozważania - pomyśl zanim spróbujesz”. Organizatorami tej imprezy byli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz Rada Rodziców. Przygotowano ją w ramach kampanii – „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, ale nie zabrakło też elementów nawiązujących do niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.

    Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00. Pani dyrektor Jolanta Brudniak przywitała zaproszonych gości oraz uczestników festynu. Następnie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w tańcu „BELGIJKA”. Niezdecydowani, po słowach zachęty naszej konferansjerki p. Anny Król poszli w ich ślady. Festyn miał charakter rekreacyjny, dlatego nie mogło na nim zabraknąć zabaw sportowych i sprawnościowych. Przygotowała je p. Bożena Sajewicz. Dzięki pomocy wolontariuszy oraz innych nauczycieli przebiegały one w miłej atmosferze. Sponsorzy zaś zadbali o to, by najlepsi otrzymali medale, które napawały dumą młodych sportowców z klas I – VII. W ofercie festynu znalazły się również atrakcje przygotowane przez rodziców, którzy przygotowali mini warsztaty kulinarne dla dzieci, loterię fantową, pieczenie kiełbasek. Chętne mamy przeprowadziły z dziećmi szybki kurs wyplatania wianków świętojańskich, które na zakończenie festynu zostały spuszczone na wodę. Ponadto wolontariuszki ze Szkolnego Klubu Anioła przygotowały stanowiska do malowania twarzy, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci. Z boku sceny letniej była przygotowana Szkolna Galeria, która powstała na bazie konkursów językowych, matematycznych, literackich i plastycznych przeprowadzonych przez p. Małgorzatę Gibek, p. Jolantę Trybel, p. Małgorzatę Żuk i p. Alicję Niedbalską. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a najciekawsze prace zostały wysłane do Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, które zorganizowało ten ogólnopolski konkurs pt. „AUTOPORTRET”. Nasi strażacy z OSP Moszczanka też mieli swój udział w przygotowaniu festynu, a błysk w oczach dzieci na widok bojowego wozu strażackiego wyrażał wszystko. Zaś strumienie wody puszczane z węża strażackiego nie gasiły lecz podsycały zapał i entuzjazm tych, którzy zmęczeni upałem mogli się nieco schłodzić podczas pokazów przygotowanych na tę okazję.

   Podsumowując można śmiało powiedzieć, że festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży. Pomimo zmęczenia, które zawsze towarzyszy wszystkim pod koniec roku szkolnego, daliśmy radę sprostać wyzwaniom, które przed nami stanęły. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do zorganizowania tegoż festynu.

Alicja Niedbalska

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-428.html

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2347352