„Święto Witaminek-wiem co jem”

W ramach realizacji działań profilaktyczno-zdrowotnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance powstał projekt edukacyjny pod nazwą „Święto Witaminek – wiem co jem” skierowany do uczniów klas I-III.

Miesiąc przed wyznaczonym terminem podsumowania,  nastąpiło  losowanie witaminek (każda klasa wylosowała po 2). Proponowane witaminy to: jabłka, gruszki, cytryny, marchewki, truskawki, pomidory, ogórki, rzodkiewki. W tym czasie klasy  wraz z wychowawcami zobowiązane były do:

1. przeprowadzenia pogadanki na temat znaczenia witamin w codziennym jadłospisie
  2. zebrania  wiadomości o wylosowanych witaminach,
  3. wykonania plakatu  o tematyce prowadzonego święta,
  4. nauka ( ułożenie) „witaminkowej” piosenki o zdrowiu,
  5. przygotowanie przebrania lub nakrycia głowy dla całej klasy.

Podsumowanie  projektu  odbyło się na sali gimnastycznej wśród zgromadzonych „świeżaków” i „lidlaków”. Nad przebiegiem  zabawy czuwała komisja konkursowa dokonująca oceny poszczególnych zadań.

Nasze dzieci  z pełną otwartością i swobodą prezentowały wypracowane materiały i wiadomości o witaminach. Wyśpiewały i wytańczyły przygotowane piosenki o zdrowiu. Popisały się przed komisją wiadomościami i umiejętnościami rozwiązując w zespołach zadania konkursowe (krzyżówki, puzzle), a na koniec wykonały slalom „witaminowych kelnerów” między „świeżakami” z jabłkami na tacy. Komisja nie miała wątpliwości co do zwycięstwa i przyznała jednogłośnie statuetki i sprawność zespołową „Wiem – co jem” wszystkim klasom.

Było to bardzo udane, emocjonujące i przepełnione ogromnym ładunkiem  wiedzy  spotkanie.

Jolanta Brudniak

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: