„Upadek, to nie przypadek”

Bezpieczeństwo w szkole, w drodze do szkoły…….. wiemy, to ważne.

Dzisiaj jednak, dzięki obecności przedstawiciela KRUS p. Alicji Igras z placówki terenowej w Nysie dowiedzieliśmy się jak ważne jest bezpieczeństwo na wsi podczas wielu prac wykonywanych w gospodarstwach domowych, na polach, w ogrodach i to nie tylko jesienią, ale o każdej porze roku. Prowadząca, posługując się świetną animacją filmową pt. „ Upadek, to nie przypadek”, w której przewodnikiem był kogut dostarczyła uczniom naszej szkoły wiedzy o zachowaniu szczególnych środków ostrożności podczas różnych prac związanych z pracami na polu, w sadzie, podczas posługiwania się urządzeniami elektrycznymi, nawet o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw na kruchym lodzie. Poparciem na filmowane sceny były przytaczane przez gościa wypadki z życia wzięte, które niech będą ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy kiedykolwiek znajdą się w podobnych sytuacjach. Było szereg pytań, dyskusji, zaniepokojenia, ale i praktycznych rad. Okazało się, że nasi uczniowie popisali się doskonałą znajomością tematu.

Drogą losowania 6 z uczestników spotkania zostało wyróżnionych i otrzymało nagrody rzeczowe.

Byli to: Marta Włodarczyk, Aleksandra Kania, Bartłomiej Hajdecki, Amadeusz Iwanowicz, Bartosz Bieniarz Wiktoria Hajdecka.

Pani Alicjo….. dziękujemy! To była lekcja życia.

Jolanta Brudniak

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: