EKOLUDKI z tańcami w Biedrzychowicach

31.05.2018r. we wsi Biedrzychowice odbyło się Święto tradycji i promocja książki „Spojrzenie przez gardinkę.

Wielokulturowość Górnego Śląska na przykładzie Ziemi Prudnickiej i Głubczyckiej” grupa taneczna z naszego przedszkola wraz z naszymi absolwentami, którzy są obecnie w I klasie, dostała zaproszenie na tą uroczystość. Z radością skorzystaliśmy z zaproszenia. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci, którzy dowieźli je na tą uroczystość, zaprezentowaliśmy swoje tańce (tańce śląskie, Polonez i Mazur).  Wszyscy byli zachwyceni naszymi strojami i  występami. A dzieci po występach oddały się wesołej zabawie, którą przygotowali gospodarze. Był przejazd bryczką zaprzężoną w konie, gry i zabawy z piłką, balony z wodą, malowanie twarzy, regionalne potrawy  i słodki poczęstunek. Mimo upalnego dnia wracaliśmy do domów dumni i radośni.

Ewa Pelczar

Licznik odwiedzin: 2098445