Wizyta „Ekoludków” z Przedszkola w Łące Prudnickiej w OSP Moszczanka 23.05.2018 r.

W dzisiejszym dniu Ekoludki wybrały się na niesamowitą wycieczkę do OSP w Moszczance.

Droga trochę daleka, ale przedszkolaki dzielnie i bez zmęczenia ją pokonały. Z uśmiechem i ciekawością przybyły do remizy OSP, tu zostały przywitane przez prezesa druha Marcina Wolskiego oraz innych druhów strażaków. Między nimi była też druhna Karolina, która jest pierwszą kobietą w pododdziale bojowym OSP w gminie Prudnik. Przedszkolaki dowiedziały się, że jest to najstarsza jednostka OSP w gminie Prudnik, zobaczyły remizę z wieżą obserwacyjno- alarmową, sztandar tej jednostki i wiele pucharów zdobytych przez druhów na różnych zawodach.

Widziały wóz bojowy z jego całym wyposażeniem. Druh Marcin ciekawie wszystko wyjaśniał, a przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały. Dzieciaki ochoczo i odważnie uczestniczyły również w zadaniach przygotowanych przez druhów. Wszystko było tak ciekawe, że nie wiadomo kiedy czas minął. W podziękowaniu za miłe spotkanie dzieci wręczyły dyplom „Przyjaciela Przedszkola”, od druhów otrzymały słodki poczęstunek. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Ewa Pelczar

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: