„Matematyczne wtorki w plenerze”

Dlaczego nie? Przecież matematyka jest na wyciągnięcie ręki, wszędzie, gdzie kierujemy nasze spojrzenie, tam ona jest: MATEMATYKA – królowa nauk!... oczywiście z trzecioklasistami!

A zatem, nie zastanawiając się ani chwili wyruszyliśmy z fiszką poszukującą na poszukiwanie, rysowanie i odmierzanie kół na naszym szkolnym terenie. Przy letniej scenie każda z trzech grup zapoznała się z treścią fiszki, dokonała wyboru odpowiednich przyborów ze „szperalni” matematycznej i wyruszyła w geometryczną przestrzeń. W „objęciach”-pomiarach taśmą krawiecką, wstążkami, sznurkiem, w odmierzaniu linijką, rysowaniu cyrklem, obrysowywaniu kształtów nasi uczniowie odnaleźli geometryczne, regularne wzory, samodzielnie dokonywali pomiarów obiektów z najbliższego otoczenia. Był czas na rzuty do celu do narysowanej tarczy kołowej. Przy okazji na dobrą zabawę i współdziałanie w zespole.

To było wspaniałe, geometryczne doświadczanie świata. Kolejne… myślę, że już wkrótce.

Jolanta Brudniak

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: