Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

„Zafascynowani… Billem Gatesem” – projekt klasy czwartej kreatywnie promujący ideę przedsiębiorczości

Jedną z kluczowych kompetencji ustalonych przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej jest PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Pisana wielkimi literami, bo… PRZYDATNA? POŻYTECZNA? POTRZEBNA? – Każdemu! Dużemu i małemu, bogatemu i … biednemu, mającemu odpowiednie wzorce w domu i całkowicie ich pozbawionemu!

Na tej prostej myśli osadzony został projekt klasy czwartej pt. „Zafascynowani Billem Gatesem” promujący ideę przedsiębiorczości oraz budowania przekonania, że dosłownie każdy, kogo stać mentalnie na wykreowanie wizji swojego biznesu – może go naprawdę posiąść, rozwinąć, … utrzymać.

O tym, ile prawdziwy biznes wymaga determinacji od swojego kreatora, ile pokory, ile pasji, ile talentu, pracowitości oraz poświecenia, mówili podczas swoich godzinnych prelekcji – Goście Specjalni Projektu: pani Agnieszka Żurakowska – mama Kuby, właścicielka hotelu „Dębowe Wzgórze”, pan Karol Pastuła – tato Łukasza, właściciel Pracowni Stolarskiej – Przedsiębiorstwa produkcyjno – usługowo – handlowego, pan Wojciech Bandurowski – tato Bartka – właściciel firmy Internet Serwis – Najlepszy Internet w Mieście oraz Iwona Giemzik – mama Mai, reprezentująca rodzinną firmę usługową „Giemzik”- Projektowanie i urządzanie terenów zielonych oraz brukowanie.

Z założenia projekt miał dać czwartoklasistom wyrównaną szansę, by świadomie bądź podświadomie (!) zyskali mocne, sugestywne inspiracje, które po latach … może w najmniej oczekiwanym momencie, zdziałają… swoje.

Zaledwie trzy, cztery dni po wizycie jednego z rodziców - prelegentów, który w nurcie bocznym swojej prelekcji zarysował kwestię neurochirurgii, podszedł do mnie mały Kacperek, by podzielić się swoją „najnowsza pasją”… Otóż chłopiec, poszukując w Internecie wiedzy o neurochirurgii, trafił w sieci na … grę komputerową przybliżającą mechanizm operacji mózgu.,, ,,To fascynujące, Pani Gosiu, zostanę neurochirurgiem!!!. To jest prawdziwe moje marzenie… Tego się będę trzymał!”.

Sądzę, że projekt był trafiony!!!

Serdecznie dziękuję rodzicom – przedsiębiorcom – za dotarcie do … świadomości i wyobraźni czwartoklasistów, o rozpalenie w nich pasji, energii do działania (pokazały to wyraźnie chociażby poniedziałkowe przygotowania dzieciaków do kiermaszu wiosennego oraz… sam kiermasz przeprowadzony kolejnego dnia pod kuratelą kolejnych rodziców: pani Wilczek, pani Wasylewicz, pani Siedlaczek i pani Barbary Iwanowicz, pani Charków.

Pozostanie nam – jeszcze w ramach projektu – ale to już po świętach - ustalić w demokratycznym głosowaniu, na jaki charytatywny gest stać nas jako zespół, który w rodzącej się przedsiębiorczości - pięknie wsparty został przez większość rodziców w klasie.

Małgorzata Żuk

wychowawczyni klasy czwartej

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-394.html

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1913923