Po której stronie Mocy, czyli … kosmiczny język polski w klasie VII

Lekcje polskiego w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowanie i uznaniem uczniów klas: IV, V, VI oraz naszej najstarszej w szkole - VII.

Piątkowa lekcja właśnie w naszej VII - ej - swą wyjątkowością sięgnęła zenitu! W oparciu o „Star Wars” – komiksy: Mroczne czasy, Posłaniec ognia -poszerzaliśmy wiedzę na temat tekstów współczesnej kultury popularnej. Byliśmy bardzo zaangażowani, wyjątkowo twórczy w sposobach dzielenia się tym, co wiemy o poszczególnych odcinkach tej kultowej serii( widać to na dołączonej do tekstu widokówce wykonanej przez naszego nowego kolegę – Pawła Wasyliszyna.

Kochamy takie zajęcia, bo wyzwalają w nas entuzjazm. A wprawiając nas w dobry nastrój, wyposażają w konieczną wiedzę i potrzebne umiejętności w zakresie języka ojczystego.

Asia Bandurowska – redaktor naczelny

Oliwia Cieśla, Karolina Masztalerz, Amelka Sitek- zespół redakcyjny