„Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego”

W ramach projektu pt. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici" dzisiaj w naszej szkole policjanci z Czech i Prudnika spotkali się z uczniami kl. IV.

Celem projektu prowadzonego przez policję było podniesienie świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko  w naszym kraju, ale również na pograniczu polsko- czeskim.

W trakcie spotkania policjanci zwrócili uwagę na podobieństwa i różnice w przepisach ruchu drogowego w Polsce i w Czechach. Przypomnieli, jak prawidłowo i bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym jako pieszy i rowerzysta. Następnie omówiono podstawowe znaki drogowe, a także wskazano obowiązkowe wyposażenie roweru. Podkreślono również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Na koniec dzieci otrzymały elementy odblaskowe oraz materiały profilaktyczne, które pomogą im w utrwaleniu zdobytej wiedzy.

Bożena Sajewicz

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: