„Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”

Przedszkolaki z Moszczanki od czterech lat należą do Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Uczestnictwo polega na aktywnej postawie w działaniach Akademii poprzez w udział w akcjach związanych z promocją zdrowego żywienia i promocją zdrowego stylu życia. W tym roku należało zrealizować podane scenariusze zajęć, które zostały przygotowane w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci, opierającą się na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej. Całość składała się z sześciu części. Pierwsza z nich stanowiła wprowadzenie do tematu. Dzieci zapoznały się z budową Piramidy Żywienia, zasadami układu jej poszczególnych pięter. Omówiony został również poziom Aktywności Fizycznej. Kolejne części scenariusza (II –V), to charakterystyka dalszych grup żywieniowych, które powinny zostać uwzględnione w codziennym jadłospisie. Część VI stanowiła podsumowanie zdobytej wiedzy oraz poruszała tematykę słodyczy.

Efektem realizacji działań tegorocznej akcji jest zdobycie przez przedszkole z Moszczanki trzeciego już certyfikatu Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”.

Edyta Worożańska