Lekcja w restauracji? A dlaczego nie…?

Tradycją okresu Świat Bożego Narodzenia jest odwiedzanie i podziwianie wspaniałych szopek betlejemskich.

Klasa III miała niebywałą okazję obejrzenia szopki, którą Państwo Gorzelanny wystawili na terenie swojego Zaginionego Miasta Rosenau w Pokrzywnej. Pokaźnej wielkości instalacja- scena z narodzin Chrystusa, wzbudziła wśród dzieci podziw i rozczulenie. Mały Jezusek leżał w prawdziwym żłobie dla bydląt, a postacie wykonane zostały z zachowaniem dbałości o najmniejsze detale.

Dzieci opisywały szopkę, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Po części plenerowej zajęć, zostaliśmy zaproszeni do restauracji „Karina”, gdzie tworzyliśmy opis szopki popijając gorącą herbatę lub soki. Przy rozświetlonej choince czytaliśmy swoje teksty. Aby tradycji stało się zadość, nie obeszło się bez kolędowania. Nawet obsługa sali zasłuchała się w nasze śpiewanie. Na koniec naszych zajęć, pani Beata poczęstowała nas pysznymi, gorącymi jeszcze goframi.

Tak oto przebiegały zajęcia. A że nie w klasie? Że w restauracji…? A dlaczego nie?

Elżbieta Bury

Serdecznie dziękujemy gospodarzom Rosenau za wspaniałą gościnę.