Ten jeden niezwykły dzień…

Szkolna wigilia jest wyjątkowym wydarzeniem w kalendarium naszej placówki. Otwiera serca, wyzwala najlepsze emocje i uczucia, łączy społeczność szkolną-uczniów, rodziców, pracowników szkoły-obecnie pracujący i emerytowanych.

Tegoroczne spotkanie wigilijne rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym klasy III. Składało się ono z kilku odsłon, które prezentowały historię szukających schronienia Marii i Józefa, diabelskie rozterki króla Heroda, wędrówkę Trzech Króli i rozmowy pastuszków. Po jasełkach mieliśmy przyjemność wysłuchania kolęd pięknie zagranych na pianinie przez naszego rodzica - panią Swędrowską razem z córką Kasią. Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym na spotkaniu życzenia świąteczne i noworoczne.

Po części artystycznej uczniowie udali się na spotkanie opłatkowe i posiłek wigilijny do swoich klas, by tam razem z wychowawcami i zaproszonymi rodzicami przeżyć wspólnie święto narodzin Chrystusa. Pięknie nakryte stoły, przystrojone choinki, bożonarodzeniowe dekoracje w klasach budowały nastrój i świąteczny charakter tego wyjątkowego dnia w szkole.

Elżbieta Bury

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: