BAŚNIOWE PODRÓŻE Z MIKOŁAJEM

W tym roku nieco szybciej, bo już 1 grudnia Mikołaj przybył do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Impreza była nie tylko związana z kultywowaniem tradycji związanych z obchodzeniem Mikołajek, ale kolejny raz miała miejsce integracja dzieci naszej szkoły z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły z czeskiego Jindrichowa.

Edukacja naszych uczniów przebiega prawidłowo, gdy dzieci potrafią sprawiać innym przyjemność, wykazują się twórczością i kreatywnością w swoich pomysłach, potrafią rozwiązywać różne zadania, miło spędzić czas oraz zwyciężać, ale też umiejętnie ponosić porażki.  Byłoby to niemożliwe, gdyby niewspółuczestniczący w realizacji działań nauczyciele, podsycający kreatywność i pomysłowość uczniów. Nauczyciele i uczniowie, jak każdego roku, otrzymali wsparcie od rodziców, którzy powołali i współtworzyli grupy odpowiedzialne za różnorodne działania oraz czuwali nad przebiegiem imprezy podczas dnia i nocy mikołajkowej.

Już od samego poranka 1 grudnia szkoła zamieniła się w scenerię „Baśniowej podróży z Mikołajem”. Każda z klas wykonała scenografię z pudeł i kartonów w sali gimnastycznej, inspirowaną grą komputerową Minecraft. Powstały wielkie budowle w postaci: sani z płozami, renifera, fabryki zabawek, uprzęży łączącej sanie z reniferem, drzew choinkowych, i oczywiście postaci św. Mikołaja. Dziecięcą radość z otrzymanych od św. Mikołaja prezentów dzielili uczniowie ze szkoły z Jindrichova, którzy wzięli udział w Ekologicznym Turnieju Mikołajkowym, przeprowadzonym przez dyrektora szkoły Jolantę Brudniak. Fundatorem prezentów mikołajkowych dla uczniów z Czech był Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku. Po turnieju nastąpiła autoprezentacja bohaterów baśniowych przed Mikołajem, w formie krótkich scenek rodzajowych o charakterze profilaktycznym. Owocem przedstawionych scenek są mądrości życiowe, zaprezentowane przez poszczególne klasy:

Klasa I: „Rodzice zaprowadzą was do domu, ale pamiętajcie: sami do lasu się nie wybierajcie”,

Klasa II „Dobre życie każdy ma, gdy o zdrowie dba”,

Klasa III: „Jak Ty komu, tak on tobie”. Sposób w jaki traktujesz innych ludzi, odbija się na relacjach z nimi,

Klasa IV:  „Niech mnie dobre słowo, obudzi na nowo”,

Klasa V: „"Morał z tego płynie taki - masz narkotyk, precz do paki",

Klasa VI: „”Dopalacze to zło, pamiętaj kolego, niszczą Ciebie, a ty nawet o tym nie wiesz tego”,

Klasa VII „Nie pozwólcie dzieciaki, aby inni za Was decydowali i do złych rzeczy was namawiali. Rozumem i sercem się zawsze kierujcie a prawdziwą przyjaźń pielęgnujcie.

Wieczorem odbyły się warsztaty przeprowadzone przez rodziców – ekspertów. Efektem są piękne ozdoby i bombki choinkowe. Podczas tej krótkiej, ale jakże bogatej w wydarzenia mikołajkowej nocy odbyła się projekcja filmu „Secret Santa”. Dla rodziców i nauczycieli uśmiechy na twarzach dzieci były najlepszym podziękowaniem za okazane serce.

Organizatorzy: Wolontariusze z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance, Jolanta Brudniak, Bogusława Hawron, Małgorzata Tuz, Tomasz Wójtowicz, Grażyna Wawrzyniak.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: