Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Rola rodziców w życiu dziecka

Rola rodziców w życiu dziecka

Od kwietnia br. w ramach projektu LOWE odbywają się warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie. Uczestnicy tych warsztatów mają możliwość  nabycia nowych umiejętności w zakresie komunikacji, nawiązywania pozytywnych relacji ze swoim dzieckiem, rozwiązywania konfliktów, adekwatnego zachowania się wobec dziecka.

    Jacy są rodzice kompetentni wychowawczo? To rodzice, którzy są odpowiedzialni za rozwój dziecka, mają świadomość potrzeb dziecka, posiadają wiedzę na temat własnej roli w procesie wychowania, posiadają sposoby stosowania różnorodnych strategii wychowawczych niezbędnych w życiu dziecka.

  Warsztaty organizowane dla rodziców pozwalają radzić sobie z codziennymi, zwyczajnymi sytuacjami jak i tymi trudnymi, kryzysowymi. Podnoszą poziom wiedzy w zakresie odpowiedzialności za dziecko, zwiększają świadomą refleksję i dojrzałość w procesie wychowania. Zajęcia oparte są na ciągłych treningach umiejętności wychowawczych, które wcale nie są łatwe bo wymagają od uczestników samodyscypliny, wczuwania się w role dziecka, ich myślenia a na koniec znalezienia skutecznego środka w celu osiągnięcia zamierzonego celu.

Grażyna Wawrzyniak

Foto

Foto

 

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482305