Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Osiągnięcia

Osiągnięcia

Zawody sportowe

News Nasza szkoła wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym. Reprezentacja szkolna:   Igrzyska Dzieci W kategorii wiekowej klas 4-6 dziewcząt: Amelia Kania, Amelia Zięba, Zuzanna Olejnik, Joanna Włodarczyk, Zofia Lisowska, Lena Tabaka - III miejsce.   W tej samej kategorii chłopcy: Oskar Piekarczyk, Krystian Pach, Artur Bojkowski, Kacper Zdanowicz, Mykola Huzhva,Gracjan Paluch - III miejsce.   Igrzyska Młodzieży Szkolnej  W kategorii klas starszych 7-8 dziewcząt: Muszyńska Martyna, Szewczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-10-03

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRACOWNIA KOMPETENCJI CYFROWYCH!!!

News Ostatnie lata to ogromne zbliżenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance do szkoły na miarę XXI wieku! Wszystko za sprawą kreatywności dyrektora szkoły, nauczycieli oraz uczniów. W dniu wczorajszym tj. 19 września 2023 r. nasza szkoła została LAUREATEM konkursu „Pracownia kompetencji cyfrowych” w kategorii klas 4-6. Konkurs został ogłoszony przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Jego celem było przeprowadzenie akcji szkoleniowej, która miała na celu rozwój ponadpodstawowych kompetencji cyfrowych uczniów, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-09-20

TRZECIE MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

News Miło nam poinformować, że JULIA MALINOWSKA - uczennica kl. 6 otrzymała III miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Natura energią przyszłości". Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu i narysowaniu urządzenia zasilanego energią odnawialną. Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów! T. Padykuła (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-09-18

#OpolskaMłodzieżNaStadiony

News W dn. 15 września 2023 r. na Obuwniku w Prudniku nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Opolska Młodzież Na Stadiony". Projekt zorganizowany został na naszym terenie pierwszy raz dzięki #MinisterstwoSportuiTurystyki, #OZPN i pomocy #AgencjaSportuiPromocjiPrudnik, #MKSPogońPrudnik. Ogrom pracy włożonej przyniósł zamierzone efekty. Celem była popularyzacja sportu w każdej postaci i zachęcanie dzieci i młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzieci w wieku szkoły podstawowej bawiły się świetnie, aktywnie uczestnicząc w konkurencjach takich jak: koszykarski (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-09-18

LAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO – LITERACKIEGO: „Nie czas na nudę”

News Miło nam poinformować, że dzisiaj podczas spotkania  Burmistrza z uczniami z całej gminy, którzy uzyskali najwyższą średnią w nauce, nasza uczennica: Marta Włodarczyk otrzymała dodatkowo dyplom oraz nagrodę za jesienny sukces w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 w kategorii plastycznej. W kategorii literackiej wyróżnienie otrzymał uczeń klasy szóstej – Michał Budzyński Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-23

GALA MISTRZÓW

News W dniu 22 czerwca 2023 r. Burmistrz Prudnika – Grzegorz Zawiślak wręczył nagrody uczniom szkół podstawowych z gminy Prudnik za najwyższe osiągnięcia w sporcie.       Sportowcem roku 2022/2023 z naszej szkoły został Tomasz Grzywacz z klasy VI. Składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych najwyższych wyników. Jolanta Ligęza Marta Borko - Ciesielska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-22

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „NASZA FLAGA”

News MARTA WŁODARCZYK- uczennica kl. 7 otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „NASZA FLAGA” Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką z uwzględnieniem polskiej flagi  lub biało-czerwonego motywu. Organizator podał sześć pomocniczych tematów dotyczących przede wszystkim ważnych wydarzeń historycznych Polski. Bardzo dziękuję uczennicom kl. IV- VI: Dorocie Cieśli, Julii Malinowskiej, Aleksandrze Bar i Nataszy Rydz za udział w tym konkursie.  T (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-22

KANGUR MATEMATYCZNY 2023

News Za nami XXXII edycja konkursu  „Kangur Matematyczny”, który w niezawodny sposób integruje młodzież z całego świata, bowiem tego samego dnia uczniowie 93 krajów rozwiązują takie same zadania.   W tym roku aż cztery osoby zostały wyróżnione wśród uczniów klas IV- VIII naszej szkoły, którzy przystąpili do tego międzynarodowego konkursu. Tym przyjemniej jest mi ogłosić, że wyróżnionymi uczniami zostali: Dorota Cieśla- kl.IV Robert Trybel- kl.V Jakub Bojkowski- kl.VII Weronika (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-21

Finały Wojewódzkie w Lekkoatletyce

News Nasi uczniowie uczestniczyli w Finale Wojewódzkim w Lekkoatletyce indywidualnej w Opolu. W upalny dzień rywalizowali ze szkołami z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali:   Malwina Sitek -  bieg na 600m Karol Jędrzejczak - bieg na 100m   Weronika Szopa - bieg przez płotki 80m - I miejsce                            bieg przez płotki 300m - II miejsce   Tomasz Grzywacz - bieg na 1000m - I miejsce   Weronika i Tomek na co dzień trenują (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-16

Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”

News Miło mi poinformować, że wśród laureatów tego prestiżowego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Dańko- kl.6 Robert Trybel- kl.5 Gratuluję wszystkim uczniom, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zaangażowanie w naukę i ambicję. Jolanta Trybel   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-14

Mistrzowie wiedzy o Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”

7 czerwca, na terenie rezerwatu „Cicha Dolina” w Pokrzywnej, odbył się Mały Drużynowy Turniej Terenowy Wiedzy o PK „Góry Opawskie”.
News Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy trzeciej: Joanna Włodarczyk, Julia Stalicka i Szymon Król. Uczestnicy Turnieju musieli wykazać się szeroką wiedzą o najciekawszych miejscach i obiektach przyrodniczych PK Góry Opawskie” i umiejętnością rozpoznawania drzew, krzewów, owoców leśnych, grzybów i zwierząt wraz z ich siedliskami, odgłosami, tropami. Oceniana była spostrzegawczość, logiczne myślenia, a nawet sprawność fizyczna przy przejściu leśnego toru przeszkód. Turniej o charakterze zabawowym i relaksacyjnym, bardzo (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-06-07

Zawody sportowe

News Jak co roku w czerwcu uczestniczyliśmy w zawodach sportowych na szczeblu powiatowym w Lekkoatletyce indywidualnie. Ogromna frekwencja pomiędzy wszystkimi szkołami w powiecie wiązała się z dużą rywalizacją. Pomimo lejącego się żaru z nieba wszystkie zaplanowane konkurencje odbyły się w imię zasady fair-play. Wszystkim biorącym udział gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nasza reprezentacja: Igrzyska Młodzieży Szkolnej Karol Jędrzejczak    I m w biegu na 100m. Weronika Szopa       I m w biegu na 600m. Malwina Sitek  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-05-31

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „BARWY ROMSKIEGO ŚWIATA”

News    W ramach XV Dnia Kultury i Tradycji Romskiej przeprowadzony został przez Prudnicki Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Prudniku konkurs plastyczny „Barwy Romskiego Świata”. Nagrodzone uczennice naszej szkoły to: Joanna Włodarczyk-uczennica kl. 3 oraz Dorota Cieśla-uczennica kl. 4 Gratulujemy! Bardzo dziękujemy Marcie Włodarczyk-uczennicy kl. 7 za udział w tym konkursie. M. Zaworska T. Padykuła   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-05-25

„TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE”

11 maja 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku odbyły się zawody pod hasłem „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień”.
News Dzieci zmagały się z testem wiedzy o bezpieczeństwie, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rywalizowały na specjalnym torze przeszkód. W turnieju wzięli udział uczniowie klas IV i V ze szkół podstawowych z gminy Prudnik. Uczniowie naszej szkoły reprezentowani przez: Roberta Trybla- ucz. kl. V Dorotę Cieślę- ucz. kl.IV zdobyli I miejsce. Gratulujemy sukcesu!  Jolanta Trybel       (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-05-15

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAT- mistrz”

Już po raz XIX w naszej gminie odbył się konkurs dla młodych miłośników matematyki, którego patronat objął Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas piątych i szóstych szkół podstawowych gminy Prudnik. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Muszyńska z klasy VI oraz Robert Trybel z klasy V. Robert zdobył IV miejsce.

Wielkie gratulacje!

J.Trybel  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-05-15

Sukcesy !!! 68 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE GMINNE - wyniki naszych uczennic

News kategoria: teatr jednego aktora  -  I miejsce: Miriam Pustelniak kategoria: turniej recytatorski   -  II miejsce: Marta Włodarczyk                                                                                                                          (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-19

Zawody sportowe

Indywidualne Biegi Przełajowe FINAŁ WOJEWÓDZKI
News Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Dąbrowie k/Opola. Warunki były ciężkie, trasa również,a konkurencja ogromna. W każdej kategorii wiekowej było od 50 - 100 uczestników.  Nasi uczniowie to: nabierające doświadczenia dwie Amelki Kania i Zięba z kl.5, mają ogromny potencjał i będą się dalej doskonalić w tym kierunku. Karol Jędrzejczak z klasy 8, który dał z siebie wszystko. Weronika Szopa zajęła V miejsce, co się dużym sukcesem iiiiiiii..... Tomasz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-18

"Nasze sukcesy w recytacji w języku niemieckim"

News Dnia 14 kwietnia nasze dwie uczennice Marta Włodarczyk i Magdalena Wójtowicz wzięły udział w eliminacjach rejonowych Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Młodzież recytuje poezję", który odbył się w Białej w Domu Kultury. Każda z uczestniczek recytowała pięknie dwa wiersze w języku niemieckim. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody za udział. Natomiast Marta Włodarczyk otrzymała dodatkowo dyplom i nagrodę zdobywając wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych kl. VII - VIII. Serdecznie gratulujemy Katarzyna Wołoszyn https (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-16

Święta tuż, tuż… – kultywowanie tradycji wielkanocnych w przedszkolu „Pod Kasztanem”

News Dzieci z grupy „Kasztanki” w dniach przed Świętami Wielkanocnymi miały ogrom różnych atrakcji. Wiadomo, każde święta nie odbyły by się bez stroika, w tym roku dzieci wykonały kurkę i kogucika z pisanką na zajęciach przedszkolnych, baranka na warsztatach plastycznych u Pani Asi Szczygieł w domu kultury. Warsztaty poprzedziło zajęcie biblioteczne, na którym Pani Weronika Dziwisz przedstawiła prezentacje o tradycjach i zwyczajach świątecznych. W przerwie między zajęciami dzieci skorzystały z hali sportowej, gdzie mogły poskakać potańczyć i poruszać (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-05

„Ośmiu Wspaniałych”

9 marca 2023 r. odbył się I etap na szczeblu lokalnym XXIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”, którego inicjatorem jest Fundacja „Świat na Tak” z siedzibą w Warszawie.
News Celem konkursu jest promocja pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży, upowszechnianie idei wolontariatu oraz promowanie działań szkolnych klubów.             Do konkursu zgłosiło się pięcioro wolontariuszy ze szkół ponadpodstawowych i trzy aktywne wolontariuszki z naszej szkoły: Marta Włodarczyk, Martyna Muszyńska i Malwina Bolibrzuch. Reprezentowaliśmy jedyną szkołę podstawową powiatu prudnickiego. Podążając za słowami Jana Pawła II „Człowiek jest Wielki nie przez to co (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-03-31

SUKCESY SPORTOWE

News 10 marca 2023 r. przeżywaliśmy duże wydarzenie sportowe. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie odbył się Plebiscyt na 10 Najlepszych Uczniów – Sportowców Województwa Opolskiego za rok szkolny 2021/2022. Wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Tomasz Grzywacz z klasy VI, zajmując IX miejsce w kategorii – Igrzyska Dzieci. Biorąc udział w Plebiscycie trzeba było spełnić odpowiednie kryteria – wysokie osiągnięcia w sporcie, w nauce i zachowaniu.     Ponadto Tomek 3 marca 2023 r. wygrał (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-03-15

Najlepsze w recytacji

News Dnia 3 marca 2023r.  odbył się w SP nr 3 w Prudniku Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej etap miejsko- gminny. Dwie uczennice z naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięły w nim udział. Marta Włodarczyk zajęła I miejsce a Magdalena Wójtowicz zajęła III miejsce w kategorii klas VII -VIII. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się obie uczennice. Gratulujemy. Etap rejonowy odbędzie się w Białej 14 kwietnia. Życzymy powodzenia w następnym etapie. Katarzyna Wołoszyn (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-03-05

KONKURS LITEROWANIA „THE MASTER OF SPELLING”

News We wtorek 7 lutego miłośnicy angielskiego alfabetu zmierzyli się w Szkolnym Konkursie Literowania w Języku Angielskim. Pomysł wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest: doskonalenie umiejętności literowania w języku angielskim, rozwijanie zainteresowań językowych, oraz motywowanie uczniów do nauki języka poprzez współzawodnictwo. Tegoroczna edycja konkursu została przeprowadzona w dwóch kategoriach: klasy III – IV i klasy V-VI. Uczestnicy wykazali (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-02-09

Konkursy kuratoryje na szczeblu gminnym już za nami...

News Oto sukcesy naszych uczniów:  KONKURS JĘZYKA NIEMIECKEGO: I miejsce – Zuzanna Lewkowicz II miejsce – Marta Włodarczyk                         Opiekun merytoryczny – Katarzyna Wołoszyn KONKURS GEOGRAFICZNY III miejsce – Jakub Bojkowski                        Opiekun merytoryczny – Anna Król KONKURS (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-02-07

KONKURS – POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI

News 2 lutego nasza drużyna w składzie: Marta Włodarczyk z kl. VII, Weronika Szopa z kl. VIII oraz Magdalena Wójtowicz z klasy VIII wzięła udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe w Jarnołtówku.  Konkurs organizowany był przez Parki Krajobrazowe „Góry Opawskie” pod hasłem „Ptaki w parkach krajobrazowych”. W potyczce parkowej wzięło udział 15 drużyn. Uczennice naszej szkoły zajęli VI miejsce – gratulujemy. Anna Król https://www.facebook.com/photo/?fbid=2349674768541753&set=pcb (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-02-07

Konkurs piosenki organizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury „Piosenka bez granic”

Publiczne przedszkole w Łące Prudnickiej
News Organizatorem Konkursu był Prudnicki Ośrodek Kultury i Starostwo Powiatowe w Prudniku. Z naszego przedszkola w Łące Prudnickiej wystąpiła grupa „Kasztanki”. Dzieci zaprezentowały utwór pt. „Ukulele” przy akompaniamencie granym na ukulele przez p. Katarzynę Babiak i zajęły 2 miejsce w kategorii grupy przedszkolne. Katarzyna Babiak https://www.facebook.com/photo/?fbid=2312222178953679&set=pcb.2312224935620070 (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-12-22

Nagrodzone w polsko-czeskim konkursie fotograficznym „Region oczami młodych”

News Na ten międzynarodowy konkurs wpłynęło 191 prac w różnych kategoriach. Nasze uczennice uzyskały: I miejsce – Marta Włodarczyk – kategoria „Krajobraz/Architektura” wyróżnienie – Joanna Włodarczyk – kategoria „Z życia” (reportaż)  – Miriam Pustelniak – kategoria „Temat dowolny” – Iga Giemzik – kategoria „Krajobraz/Architektura" Na koniec zostały przyznane medale za najlepsze fotografie. Najmłodsza uczestniczka, Asia Włodarczyk, otrzymała (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-12-12

ZOSIA LACH – PASJONATKĄ ORTOGRAFII I INTERPUNKCJI

News               ,,(...) polszczyzna jest zobowiązaniem, a dla niektórych pasją.” (Czesław Miłosz) Dzisiaj nasza utalentowana polonistycznie piątoklasistka napisała dyktando ortograficzne i zdobyła                                                                  W Y R Ó Ż N I E N I E                       (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-11-23

Zawody w Dwa Ognie

News Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych na szczeblu gminnym w "dwa ognie". Zajęli w nich III miejsce, gratulacje!!! (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-11-23

XXV Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej - WIERSZYKOWY SEZAM

News Uczniowie naszej szkoły to mali artyści. Podczas konkursu pięknie recytowali wybrane przez siebie wiersze. Zostali zauważeni i nagrodzeni. Kategoria I – II:     II miejsce Emilia Kwiatkowska                               III miejsce Julia Kempa Kategoria III – IV:  II miejsce Joanna Włodarczyk                              III miejsce Dorota Cieśla           (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-11-17

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM „BARWY ROMSKIEGO ŚWIATA”

News W Prudnickim Ośrodku Kultury podczas Dni Kultury i Tradycji Romskiej w dniu 26.10.2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Barwy Romskiego Świata”. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 7- MARTA WŁODARCZYK otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy! T. Padykuła   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-31

Rewelacyjne wyniki uzyskane w Konkursie Poezji Romskiej - październik 2022

News Podczas recytatorskich zmagań w Prudnickim Ośrodku Kultury uczennice z ACTUSA zdobyły najwyższe lokaty w każdej  kategorii: kategoria I - III :  I miejsce - Asia Włodarczyk kategoria IV - VI : I miejsce - Dorotka Cieśla kategoria VII - VIII: I miejsce - Madzia Wójtowicz                                II miejsce - Marta Włodarczyk                                III miejsce - Miriam Pustelniak W (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-29

TERENOWY TURNIEJ EKOLOGICZNY

News Uczennice naszej szkoły: Julia Malinowska, Zofia Lach oraz Kamila Żabska uczestniczyły w Terenowym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych – Oddział Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” oraz Nadleśnictwo Prudnik, który odbył się w Pokrzywnej.       Uczennice w terenie rozpoznawali nazwy drzew, grzybów, odgłosy i  tropy zwierząt, posługiwali się umiejętnością odczytywania mapy a także rozwiązywali test wiedzy o Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-24

Nasza szkoła najlepsza na Konkursie Recytatorskim Poezji Josepha von Eichendorffa

News 21 października w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się XXX Jubileuszowy Konkurs Recytatorski poezji Josepha von Eichendorffa, uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca w kategorii szkół podstawowych. I miejsce zajęła uczennica klasy siódmej Marta Włodarczyk, II miejsce zajęła uczennica klasy ósmej Magdalena Wójtowicz. Natomiast Julia Szpara i Amelia Gorzelanna otrzymały dyplomy i też nagrody za udział. Gratulujemy Katarzyna Wołoszyn https://www.facebook.com/photo/?fbid=2259114324264465&set=pcb.2259114374264460   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-22

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

News Dnia 7 października 2022 r. na stadionie miejskim w Prudniku odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu gminy i powiatu. Nasza drużyna klas IV – VI pięknie rozpoczęła sportowy rok szkolny. Zespół w składzie: Maciuch Adrian, Paluch Gracjan, Piekarczyk Oskar, Bojkowski Artur, Grzywacz Tomasz, Zdanowicz Kacper wywalczył I miejsce, a tym samym awans do finału wojewódzkiego. Bijemy brawa i gratulujemy szkolnym biegaczom!             Na finał wojewódzki (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-12

HALOWA PIŁKA NOŻNA KLAS VII – VIII

News 12 października 2022 r. w Prudniku na hali sportowej „Obuwnik” rozegrane zostały zawody w piłce nożnej chłopców starszych klas VII – VIII. Piłkarze z naszej szkoły po wielkiej rywalizacji i mocnym zaangażowaniu wywalczyli II miejsce. Tą lokatą zakwalifikowaliśmy się do zawodów powiatowych, które odbędą się 19.10. 2022 r. w Prudniku. Gratulujemy piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów! Skład drużyny: Bar Jakub – bramkarz, Hawron – Zborowski Wiktor, Żabski Łukasz, Hajdecki Bartosz, Kuffel Krzysztof, Jędrzejczak (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-12

Mistrzowie tabliczki mnożenia

W 2022 roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 7 października.
News W naszej szkole do konkursu ze znajomości tabliczki uczniowie przygotowywali się przez cały wrzesień. Na początku każdej lekcji matematyki odświeżali tabliczkę mnożenia. Uwieńczeniem tych treningów było przystąpienie do konkursu, którego celem było wyłonienie najlepszych z najlepszych. Klasowymi mistrzami zostali: Artur Bojkowski- uczeń kl.4 Zofia Lach- kl.5 Zuzanna Dańko- kl.6 Jakub Bojkowski- kl.7 Oskar Trembecki- kl.8 Tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymują ex aequo Zuzanna Dańko i Jakub Bojkowski.                                                  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-10-12

Edukacyjna Sieć Antysmogowa – MAMY TO!

Dzięki przyłączeniu do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) nasza szkoła otrzymała możliwość przystąpienia do projektu „ESA dla OSE”, dzięki któremu otrzymaliśmy CZUJNIK SMOGOWY.
News Podczas rekrutacji szkoła musiała spełnić dodatkowe kryteria,  tj. głosowanie uczniów  oraz konkurs – praca kreatywna. Szkolne jury wyłoniło pracę uczennicy klasy VI -  Marty Włodarczyk. Praca była zgodna z tematyką konkursu oraz została pozytywnie zaopiniowana przez komisję. Dzięki naszym wspólnym działaniom nasza placówka otrzyma CZUJNIK SMOGU, który niebawem zostanie zamontowany na budynku naszej szkoły. Anna Król   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-07-13

Rozdanie nagród

News Dnia 15.06.2022 zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez panów Marka i Markusa pod koniec marca w ramach projektu Goethe-Institut oraz Centralna Biblioteka Josepha von Eichendorffa. Panowie przyjechali do szkoły 30.03.2022r z książkami w języku niemieckim a uczniowie mieli możliwość ich wypożyczenia i wzięcia udziału w konkursie. Konkurs ten polegał na zrobieniu pracy plastycznej lub technicznej o wypożyczonej książce.   III miejsce - Marta Włodarczyk kl.6 II miejsce - Asia Włodarczyk kl. 2 I miejsce - Dawid Bocheński (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-21

Festiwal sukcesów lekkoatletycznych

News Przed zakończeniem roku szkolnego 2021/2022 nasi sportowcy rozsławili szkołę w Moszczance na całe województwo. 31 maja 2022 r. w Dąbrowie odbyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. W zawodach w każdej kategorii biegowej startowało ponad 40 osób. Nasi uczniowie „wybiegali” czołowe miejsca: - Weronika Szopa z klasy VII – IV miejsce w biegu na 600 m. - Tomasz Grzywacz z klasy IV – II miejsce w biegu na 1000 m. W biegach przełajowych wzięli również udział uczniowie z klasy IV – Amelia Kania i Oskar Piekarczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-17

Laureatka Diecezjalnego Konkursu Artystycznego „Bliżej Boga, bliżej człowieka”

News       W czwartek 9 czerwca 2022 roku w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały w Opolu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu w roku szkolnym 2021/2022. Podczas gali nagrodzeni zostali laureaci i finaliści tegorocznych konkursów m. in. Diecezjalnego Konkursu Artystycznego Opole 2022 „Bliżej Boga, bliżej człowieka”, w którym ocenionych zostało 227 prac z całej diecezji. Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły – Asia Włodarczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-13

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2022

News 9 czerwca w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Do jego udziału zgłosiło się 16 uczestników. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: klasy II-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VII. Celem festiwalu było popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Podczas zmagań nie zabrakło twórczej tremy, zdrowej rywalizacji oraz doskonałej zabawy. Jury wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii wiekowej, ale tak naprawdę każdy występ dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kategoria (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-09

Zawody sportowe

Indywidualna Lekkoatletyka
News W dn.03.06.2022 r. uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w zawodach z Lekkoatletyki indywidualnie. Ponownie zdobyliśmy kilka medali:   Igrzyska Dzieci czyli rocznik 2009 i młodsi:   I miejsce Weronika Szopa 600m I miejsce Weronika Szopa skok w dal I miejsce Marta Włodarczyk bieg na 300m I miejsce Krzysztof Kuffel bieg na 300m   Igrzyska Młodzieży czyli rocznik 2007 i 2008:   II miejsce Amelia Zdanowicz 600m III miejsce Malwina Sitek 600m II miejsce Bartek Salawa 1000m II miejsce Samuel Paluch 100m I miejsce (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-06

Indywidualne Biegi Przełajowe

News 23 maja 2022 r. na stadionie miejskim w Prudniku odbyły się zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym. Nasi sportowcy pobiegli znakomicie, do finału wojewódzkiego zakwalifikowało się 7 osób: kl. IV – Amelia Kania, Oskar Piekarczyk kl. V-VI – Weronika Szopa, Tomasz Grzywacz kl. VII-VIII – Malwina Sitek, Bartosz Salawa, Samuel Paluch Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Finał wojewódzki odbędzie się 31 maja 2022 r. w Dąbrowie, w powiecie opolskim Wszyscy trzymamy kciuki! Niech dobra passa trwa! Nauczyciele (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-24

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

News Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych na szczeblu gminnym w biegach przełajowych. Zdobyli aż dziesięć medali w swoich kategoriach. Tym samym wszyscy awansowali do zawodów na szczeblu powiatowym, które odbędą się w poniedziałek 23.05.2022 r. A byli to: I miejsce    kl. I-IV     Amelia Kania I miejsce    kl. I-IV     Oskar Piekarczyk I miejsce    kl. IV-VI   Weronika Szopa III miejsce  kl. IV-VI   Maja Szkwarek V miejsce   kl (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-19

III miejsce w TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

12 maja 2022r. po raz kolejny prudniccy policjanci zorganizowali Turniej wiedzy o bezpieczeństwie pod tytułem „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień”.
News Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn ze szkół podstawowych z gminy Prudnik. Uczniowie wykazali się wysoką wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością fizyczną. Z przyjemnością informujemy, że III miejsce zdobyli reprezentanci naszej szkoły: Robert Trybel- uczeń kl. IV Karolina Hajdecka- ucz. kl. V. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali nagrody oraz  pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-16

Kangur Matematyczny 2022

News Mamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Uczniowie wyróżnieni: Kaja Szkwarek- kl.V Bartosz Salawa- kl.VIII.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-16

IGRZYSKA DZIECI – PIŁKA NOŻNA

News 28 kwietnia 2022 r. odbyły się miejsko – gminne zawody piłki nożnej chłopców młodszych. W zawodach wzięło udział 6 drużyn i rozgrywane były na prudnickim „Orliku” w parku. Po zaciętej rywalizacji nasi piłkarze wywalczyli III miejsce. Skład reprezentacji szkoły: Jakub Bojkowski – bramkarz, Adrian Maciuch, Dominik Bieniarz, Karol Gurgul, Krzysztof Kuffel, Oskar Piekarczyk, Krystian Pach. Gratulujemy!   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-05

Finał Wojewódzki – Opole 2022

News

23 kwietnia 2022 r. nasza uczennica Karolina Hajdecka z klasy piątej odebrała nagrodę za zajęcie V miejsca w Wojewódzkim Finale e-Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Serdecznie Gratulujemy!

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-05-05

Laureaci 67. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO na szczeblu gminnym

News 21 kwietnia 2022 roku Samuel Paluch, Magdalena Wójtowicz, Miriam Pustelniak zostali laureatami 67. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO na szczeblu gminnym. Oto ich osiągnięcia: Kategoria:  Konkurs Recytatorski (dla klas VII – VIII) I miejsce - Samuel Paluch II miejsce – Magdalena Wójtowicz Kategoria: Teatr Jednego Aktora II miejsce – Miriam Pustelniak Recytatorzy z Moszczanki już za tydzień będą reprezentować naszą gminę w 67. OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM na szczeblu rejonowym. Powodzenia!  Opiekun (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-04-21

Zawody pływackie

News Przed samymi Świętami Wielkonocnymi nasi uczniowie brali udział w zawodach pływackich na szczeblu gminnym. Marta Włodarczyk zajęła 3 miejsce w stylu klasycznym. Szymon Sadło zajął 1 miejsce stylem motylkowy, 1 miejsce stylem dowolnym i 1 miejsce stylem klasycznym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-04-21

Zawody strzeleckie

News

Dnia 05.04.2022 r. uczniowie klasy ósmej - Jakub Kuffel, Mateusz Świtalski, Kajetan Charków oraz Bartosz Salawa brali udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez Zespół Szkół Rolniczych. 

Na dziewięć szkół biorących udział w tym turnieju, nasi uczniowie zajęli I miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym mistrzom!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-04-12

„Ośmiu Wspaniałych”

„Ten, który daje, dostaje więcej”
News     31 marca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste podsumowanie VII Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Na galę została zaproszona nasza szkoła, a szczególnie uczennica klasy 8 – Angelika Bolibrzuch. Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” ma na celu upowszechnianie idei wolontariatu przez dzieci i młodzież. W tak prestiżowym konkursie wzięła udział nasza Angelika i za swoją działalność wolontariacką została wyróżniona srebrną „ósemeczką” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-04-08

Tenis stołowy

News Dnia 23.02.2022 r. odbyły się zawody Tenisa Stołowego Indywidualnie na szczeblu powiatowym. Zawody odbyły się w szkole podstawowej w Racławicach Śląskich i nasza szkoła jako jedyna z gminy Prudnik wzięła udział. Do zawodów zgłosiły się szkoły z Racławic Śląskich, Lubrzy, Biedrzychowic i Moszczanki. Każda szkoła wystawiła po dwóch reprezentantów a zawody były rozgrywane systemem "każdy z każdym". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII - Kajetan Charków i Bartosz Salawa. Po zaciętej i zdrowej rywalizacji Bartek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-02-28

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Matematyczny”

News

Mam zaszczyt poinformować, że wśród laureatów konkursu o randze krajowej znalazł się uczeń naszej szkoły - Krzysztof Trybel. Ósmoklasista uplasował się na 13 miejscu.

Podziękowania i gratulacje składam wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym prestiżowym konkursie.

Jolanta Trybel (nauczycielka matematyki)

   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-01-24

II tydzień zmagań konkursowych

News

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Marut w drugim tygodniu zmagań konkursowych zajął II miejsca w konkursach kuratoryjnych na etapie miejsko – gminnym z geografii, biologii, chemii i fizyki. Serdeczne gratulacje !!!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły.  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-01-20

ZA NAMI JUŻ PIERWSZY TYDZIEŃ KURATORYJNYCH KONKURSÓW NA ETAPIE MIEJSKO – GMINNYM!

Oto wyniki: Konkurs Polonistyczny             - 2 miejsce: Michał Marut Konkurs Języka Angielskiego  - 3 miejsce: Krzysztof Trybel Konkurs Języka Niemieckiego - 1 miejsce: Zuzanna Lewkowicz  Konkurs Historyczny                - 1 miejsce: Michał Marut Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!!!      (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-01-14

Zawody sportowe

"Dwa ognie"
News

W dn.13 stycznia 2022 r. reprezentanci naszej szkoły w roczniku 2011 i młodsi wzięli udział w zawodach sportowych w "Dwa ognie" na szczeblu gminnym. Zajmując I miejsce awansowali na zawody na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 Marta Borko-Ciesielska   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-01-14

Trzy laureatki i dwie finalistki polsko-czeskiego konkursu fotograficznego!!!

„Region oczami młodych” – do tego konkursu przystąpiło 43 uczniów ze szkół w Bruntalu, Prudniku i Moszczanki. Nadesłano 249 fotografii.
News Nasze uczennice uzyskały: I miejsce – Joanna Włodarczyk – kategoria „Krajobraz/Architektura” II miejsce – Marta Włodarczyk – kategoria „Z życia” (reportaż) III miejsce – Miriam Pustelniak – kategoria „Z życia” (reportaż) wyróżnienie – Magdalena Wójtowicz – kategoria „Motyw dowolny” wyróżnienie – Marta Włodarczyk – kategoria „Krajobraz/Architektura” Na koniec zostały przyznane medale za najlepsze fotografie. Najmłodsza (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-18

Nagroda specjalna Dyrektora Archiwum Państwowego w Opolu dla Kacpra Zdanowicza

Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy związanej z historią Piastów opolskich oraz rozszerzenie wiedzy historycznej uczniów klas I-III o tematyce z zakresu historii regionalnej.
News Organizatorem konkursu „Bajki o Piastach” było Archiwum Państwowe w Opolu. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej będącej ilustracją jednej z bajek o Piastach opolskich. Bajki zostały przygotowane przez pracowników Archiwum i udostępnione na kanale YouTube. 9 grudnia 2021 r. Komisja Konkursowa wybrała zwycięzców konkursu plastycznego "Bajki o Piastach”, a 17 grudnia nagrody i dyplomy wręczyła Dyrektor szkoły na uroczystym świątecznym spotkaniu w klasie. Nagrodę specjalną Dyrektora otrzymał: Kacper Zdanowicz – (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-18

V Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

News 13 grudnia w naszej szkole odbył się V Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Celem Konkursu było propagowanie wiedzy o literaturze anglojęzycznej,  doskonalenie umiejętności językowych, recytatorskich i scenicznych oraz zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Uczniowie prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Tuz, pani Jolanta Ligęza, pani Małgorzata Gibek oraz uczniowie szkoły Victoria Luszczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-14

„Choinka wartości” - co jest ważne w życiu?

Rodzina, przyjaciele, zdrowie, sukces, tolerancja, prawda – wartości, którymi się kierujemy, mogą być różne. Nie ma lepszych i gorszych. Nie jest łatwo wyjaśnić, czym są wartości, ale zawsze wiążą się z pozytywnymi emocjami i wpływają na nasze zachowanie. Najczęściej wartości dotyczą aspektów życia codziennego.
News Uczniom klas I-III udało się wybrać i umieścić na choince najważniejsze wartości, którymi winniśmy się kierować w naszej szkolnej codzienności i nie tylko. W obecności p. dyrektor, niespodziewanych, ale jakże miłych gości (przedstawiciele OSP Moszczanka), Mikołaj mógł z prawdziwą dumą ozdobić nasze szkolne drzewko, które jako symbol świąt, tak bardzo zbliżyło nas do atmosfery nadchodzącego Bożego Narodzenia. Prezentowane przez uczniów wartości wędrowały na śniegowych gwiazdkach na gałązki pięknej choinki. Dopełnieniem radości związanej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-13

Ogromna lawina … nagród i dyplomów spadła na recytatorów zespołu teatralnego Actus pod kierunkiem Małgorzaty Żuk !

News Aż sześcioro z nich zostało laureatami zorganizowanego w willi Frankla - siedzibie POK-u,  KONKURSU POEZJI ROMSKIEJ Kategoria klasy 1- 3  I Asia Włodarczyk Kategoria klasy 4-6 I Marta Włodarczyk III Karolinka Gorzelanna Kategoria 7-8 I Madzia Wójtowicz II Samuel Paluch WYRÓZNIENIE Angelika Bolibrzuch Gratulacje!!!       (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-10

Wierszykowy Sezam 2021

Młodzi miłośnicy poezji z naszej szkoły, mieli okazję zaprezentować wybrane przez siebie wiersze na XXIV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej w Prudniku.
News Przed publicznością zgromadzoną na widowni sali kinowej kina Diana, recytowano  utwory Jana Twardowskiego, Joanny Kulmowej, Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej czy Doroty Gellner. Jury podziękowało wszystkim uczestnikom za wzorowe przygotowanie do recytacji: pamięciowe opanowanie tekstu, jego interpretację, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w swoich kategoriach klasowych: Klasy I- II: I miejsce:  Joanna Włodarczyk Wyróżnienie:  Teodor Banasiak Klasy V- VI: II miejsce:  Kaja (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-09

W ŚWIECIE WIERSZY…

Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie 2 został rozstrzygnięty!
News     Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie. W repertuarze dominowały  humorystyczne wiersze. Pojawiło się wielu nowych bohaterów, jak „ Kot z szafirowymi oczami”, „Osiołek”, czy „ Brat”.  Recytatorzy nagradzani byli gromkimi brawami komisji konkursowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Jury wyłoniła trzy osoby, które ex aequo zajęły pierwsze miejsce i będą reprezentowały naszą klasę  podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Prudniku. I (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-28

Można więcej dać od siebie, trzeba tylko chcieć

Zachwycili wyborem prezentowanych wierszy, dojrzałą interpretacją, swobodą podczas recytacji…
News Dali z siebie wszystko! 5 uczniów z klasy trzeciej podjęło wyzwanie startu w Klasowym Konkursie Recytatorskim. To właśnie oni dostarczyli wszystkim artystycznych wrażeń, prezentując dziecięcą poezję ze szczególną swobodą i swoistą interpretacją. A byli to: Cieśla Dorotka, Gorzelanna Milenka, Zosia Lisowska, Nina Mączka i Kacper Zdanowicz.  Drogą losowania dokonali wyboru kolejności startu, a potem oddali się prezentacjom. O wyborze reprezentantów do kolejnego, gminnego etapu zdecydowali uczniowie, którym najbardziej przypadła do gustu Nina (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-26

Ortomaniak

Nasz Kuba Bojkowski - Laureatem KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „Ortomania 2021"!Wielkie gratulacje!
News   https://www.facebook.com/photo/?fbid=1995841430591757&set=pcb.1995841583925075   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-18

„Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”

Taki tytuł nosił konkurs plastyczno-literacki zorganizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021
News … i rzeczywiście była to szczęśliwa chwila dla 5 – ciorga uczniów z klasy trzeciej, którzy razem ze swoim wychowawcą wybrali się po nagrody do Prudnika. W gronie 1000 laureatów znaleźli się: Barbara Bocheńska Bartosz Grylak Filip Luszczyk Zosia Lisowska Nina Mączka Wszyscy laureaci z gminnych szkół (23 uczniów) zgromadzili się na sali obrad w Urzędzie Miasta i Gminy, aby z rąk p. Grzegorza Zawiślaka- burmistrza Prudnika, a w obecności p. Jarosława Szóstki - wice burmistrza oraz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-18

Takie momenty dodają skrzydeł…ciąg dalszy

„Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” – rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu literackiego i plastycznego, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.1 RPO WO 2014-2020 nastąpiło 19.10. w Filharmonii Opolskiej
News Po kilku dniach do szkoły wpłynął drogą pocztową dyplom i nagrody dla Krzysia Gorzelannego, którego praca, w ocenie jury zasłużyła na wyróżnienie. Przypominamy, że konkurs plastyczny kierowany był do uczniów klas I – III i polegał na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Wizja Krzyśka spodobała się oceniającym.  Radość ogromna, podzielamy ją razem z Krzyśkiem. Gratulacje! Jolanta Brudniak   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-08

Zawody sportowe

Nareszcie zaczęły się zawody sportowe.
News Nasza szkoła wzięła udział w zawodach sportowych w halowej piłce nożnej chłopców na szczeblu gminnym i w VI Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta pt. "Jestem zdrowy i wolny od uzależnień", gdzie zajęliśmy III miejsce.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nie możemy się doczekać następnych zawodów
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-11-05

NAGRODY W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE EDUKACYJNYM DLA UCZNIÓW Z MOSZCZANKI!

„Kokosza, grosz do grosza!” to projekt edukacyjny z zakresu edukacji finansowej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, prowadzony przez Stowarzyszenie L4G z siedzibą w Łodzi, realizowany w klasie trzeciej w Moszczance.
News Celem projektu była edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, na etapie szkoły podstawowej klas I-III. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie szkoły podstawowej mieli szansę poznawać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i pomnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt miał za zadanie promować i uczyć umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz nauczać zdolności krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-31

III miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym

Nasza drużyna w składzie: Marta Włodarczyk z kl. VI, Magdalena Wójtowicz z kl. VII i Michał Marut z kl. VIII zdobyła III miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych – Oddział Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” oraz Nadleśnictwo Prudnik.
News Finał konkursu odbył się w Pokrzywnej. Uczniowie wędrowali między poszczególnymi, wyznaczonymi w terenie stanowiskami i rozpoznawali: drzewa i krzewy na podstawie liści, zwierzęta na zdjęciach, zwierzęta po głosie oraz tropy i ślady zwierząt. Rozwiązywali test wiedzy o trybie życia zwierząt i Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”.     W oczekiwaniu na wyniki, nasza uczennica – Marta Włodarczyk zajęła I miejsce w  konkurencji „Memory”, w której odnalazła najwięcej par zwierząt.      Uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-22

Takie momenty dodają skrzydeł…

„Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” – rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.1 RPO WO 2014-2020 nastąpiło 19.10. w Filharmonii Opolskiej
News Konkurs plastyczny kierowany był do uczniów klas I – III i polegał na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatora. W terminie wpłynęło niemal 996 prac plastycznych w tym 6 prac z klasy trzeciej. Przyznano 54 nagrody dla finalistów. To właśnie nasza Basia Bocheńska znalazła się w gronie finalistów.  Jej radość była ogromna.  Samo wejście na scenę, światła reflektorów, dodały jej niezwykłej swobody, pewności siebie i nieukrywanego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-20

Festiwal sztafet

News Dnia 6 października 2021 r. w Opolu odbył się Festiwal Sztafet. Byliśmy jedyną szkołą, która wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim. Na starcie stanęło 8 szkół z całego województwa opolskiego m.in. z Nysy, Opola, Głuchołaz, Namysłowa, Praszki, które realizują w szkołach tradycje lekkoatletyczne. Rywalizacja więc była ogromna i stres niemniejszy. Zajęliśmy V i VI miejsce w województwie. Jest to wielki sukces naszych uczniów, bo rywalizując z takimi szkołami nie kończyliśmy biegu na ostatnim (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-20

Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021

Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na 1października.
News Tego dnia uczniowie przystąpili do dwuetapowego konkursu matematycznego, który sprawdzał znajomość tabliczki mnożenia. W konkurencjach wzięli udział uczniowie klas 3-8. Najlepszymi rachmistrzami w poszczególnych klasach okazali się: Artur Bojkowski- kl.3, Gracjan Paluch- kl.4,  Zuzanna Dańko- kl.5,   Kamil Grabarski- kl.7,  Paulina Bryła- kl.8. Najwyższy wynik i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła uczennica klasy VIII- Paulina Bryła. Gratulacje! Wszystkim odważnym uczestnikom dziękuję za udział. Organizator (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-06

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie dedykowany dla klas I-III

Zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku obejmował: - test wiedzy z zakresu ruchu drogowego - test sprawności fizycznej
News …odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku, w dużej szkole (tak mówiły uczestniczki tego wydarzenia, gdy przemierzaliśmy szkolne korytarze udając się do sali gimnastycznej).  A były nimi Joanna Włodarczyk z klasy 2 i Wiktoria Adamczyk z klasy 3, obie bardzo radosne, otwarte, a jednocześnie skupione na wykonywanych zadaniach. To była świetna zabawa i wspaniałe nagrody, z otrzymania których dziewczynki się bardzo ucieszyły. Miło było spotkać się z uczniami z innych szkół i policjantami naszej komendy. Zdobywanie i utrwalanie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-09-30

Gratulujemy Grylak Bartoszowi z klasy drugiej!

W XIX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rodzina - leśny zakątek" otrzymał wyróżnienie!
News Jego praca znalazła swoje miejsce w wydanej publikacji pokonkursowej pod tym samym tytułem. Nagrody są bardzo atrakcyjne. Brawo! Dyplom z podziękowaniem otrzymał również nauczyciel prowadzący.  To miłe!   Jolanta Brudniak (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-06-25

„Czego nauczył mnie policjant?”

Karol dokładnie wiedział czego… i przedstawił to w artystyczny, plastyczny i przekonujący sposób.
News Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 Karol Trembecki, w Konkursie Plastycznym „Czego nauczył mnie policjant?  zajął II miejsce. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-III i zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Głównym celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z bezpieczeństwem, a także rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci oraz promowanie zawodu policjanta. Karol (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-06-22

GRATULACJE ...

Postawa patriotyczna bliska naszym uczniom
News „Starałem się tak żyć abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”  rtm. Witold Pilecki Uczniowie z naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Żołnierze Wyklęci – Niezapomniani Bohaterowie”, w którym zdobyli wyróżnienie. Gratulacje! Alicja Niedbalska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-06-17

Nagrodzone w polsko-czeskim konkursie fotograficznym „Region oczami młodych”

Na ten międzynarodowy konkurs wpłynęło 265 prac w różnych kategoriach.
News Nasze uczennice w kategorii  ,,Z życia” (reportaż) uzyskały: I MIEJSCE – Marta Włodarczyk WYRÓŻNIENIE – Daria Jaworska Ponadto Marta Włodarczyk została wyróżniona  za pracę fotograficzną w kategorii „ Krajobraz i architektura” oraz zdobyła konkursowy srebrny medal. Gratulacje! Anna Włodarczyk                     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-06-10

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO KANGUR 2021

Za nami XXX edycja konkursu Kangur Matematyczny. Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu.
News W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Konkurs został przeprowadzony w reżimie sanitarnym. Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się w kategoriach: Maluch, Benjamin i Kadet. Uprzejmie informuję, że dwóch Kadetów zdobyło wyróżnienie! Są to: Grzywacz Franciszek- uczeń klasy VIII Charków Kajetan- uczeń klasy VII Ogromne gratulacje dla matematycznych umysłów naszej szkoły!   Szkolny koordynator- Jolanta Trybel   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-06-07

Ogromny sukces literacki!

Miło nam powiadomić cały świat, że Michał Marut został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego!
News Nasz uczeń w kwietniu przystąpił do największego polskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2021” (przedsięwzięcia, któremu od pięciu lat patronuje Nowa Era) i … wygrał! Stworzył opowiadanie, w którym ukazał wizję świata za sto lat. Jego wyobraźnię, wrażliwość, talent oraz warsztat pisarski dostrzegli jurorzy konkursu – pisarze i literaci, którzy w maju przebrnęli przez tysiące nadesłanych opowiadań. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa jednego z nich - Rafała Witka (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-05-25

NOEMI, ANDRZEJ I MIRIAM NA ESTRADZIE ROMSKIEJ

News Nasi wybitni recytatorzy wzięli udział w programie artystycznym on-line „Jedno jest niebo dla wszystkich” firmowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Młodzi artyści zadeklamowali opracowane w szkole-online wiersze poetów romskich. https://www.pok-prudnik.pl/pok-news-322-wieczor_z_kultura_romska_on_line.html Warto obejrzeć! Warto posłuchać ich recytacji Noemi (od min.6,23), Andrzeja (od 16,51), Miriam ( od.21,13). Zapraszam i życzę miłego odbioru Małgorzata Żuk     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-17

KONKURS RECYTATORSKI W KLASIE PIERWSZEJ

Uczniowie klasy pierwszej przenieśli się do Świata Wierszy.
News Było tam bardzo ciekawie, ponieważ podróżowaliśmy przez wiele krain i odwiedziliśmy wiele postaci. Byliśmy m.in. „ Na straganie” oraz poznaliśmy „ Żuka” z wiersza Jana Brzechwy.  Nasza szanowna komisja konkursowa: Pani Dyrektor – Małgorzata Tuz, Pani Brygida Nowak oraz Pani Marta Borko  wyłoniła wśród sześciu uczestników dwa pierwsze miejsca, które otrzymały: Julia Stalicka oraz Joanna Włodarczyk. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich, a w nagrodę otrzymali  drobne (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-03-15

Przedmiotowe konkursy wojewódzkie – rozstrzygnięte!

Miło nam powiadomić, że w lutym br. dwoje siódmoklasistów z naszej szkoły wzięło udział w konkursach wojewódzkich.

Victoria Luszczyk – została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

Michał Marut – został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Wielkie gratulacje dla naszych bohaterów!

Anna Włodarczyk

Emilia Wilińska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-02-24

Sukcesy trzecioklasistki

Z dumą i przyjemnością przedstawiam osiągnięcia z I półrocza uczennicy klasy III- Zosi Lach.
News Dziewczynka bardzo chętnie bierze udział w każdej proponowanej formie konkursowej. Sprawia jej to dużo radości i satysfakcji, zwłaszcza, że jej praca są dostrzegana i wyróżniana. Oto półroczne sukcesy Zosi: Wyróżnienie w Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej 2020, org. POK; II miejsce w XXIII Finale konkursu recytatorskiego poezji dla dzieci „Wierszykowy Sezam, org. POK”; Nagroda w konkursie plastycznym „Jesienne strofy inspiracją malarską”, org. POK; Nagroda w konkursie literackim dla dzieci „Jedyni (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-02-01

Mistrzowie na medal

News      W dniach 7, 14 i 21 listopada 2020 r. Szkolny Związek Sportowy w Opolu organizował Jesienny Bieg Przełajowy w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie naszej szkoły z klas IV, V i VI których „pociąga” lekkoatletyka wystartowali w zawodach biegowych i zajęli czołowe miejsca.      Dodatkowo dochodzą do nas następne wieści o awansie drużyny z Głogówka do Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii kobiet U-16 w futsalu, gdzie gra nasza Ósmoklasistka. Wszystkim sportowcom gratulujemy i życzymy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-22

WAKACJE Z ZIELNIKIEM

Trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie „Wakacje zielnikiem” organizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu.
News

    Marta Włodarczyk z kl. V, Magdalena Wójtowicz z kl. VI oraz Noemi Pustelniak z kl. VIII przez okres wakacyjny zebrały, zasuszyły i wykonały opisy zebranych roślin. To była dla nich cenna nauka rozpoznawania polskich gatunków roślin i nauka obserwacji przyrody.

Król Anna

   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-21

GRATULACJE!!!

News XIII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2020 … Dnia 16.12 2020 r. w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się XIII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2020 organizowany w ramach 30 Prudnickiej Jesieni Kulturalnej. Ze względu na obostrzenia obowiązujące w kraju, komisja oceniała materiały video przesłane przez nauczycieli z gminnych instytucji oświatowych. Po przesłuchaniu nagrań wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji. Wśród nich są przedszkolaki i uczniowie ZSP w Moszczance. Kategoria solistów – Przedszkola Natalia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-21

Sportowcy

News Jest nam niezmiernie miło informować o tak wielkich sukcesach Naszych uczniów, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w sporcie m. in. - Weronika Szopa trenuje biegi w klubie w Głuchołazach. Zajmuje w okolicznych zawodach masę miejsc na podium np. I miejsce w  Wirtualnym Biegu Niepodległości. - Kajetan Charków i Daria Jaworska reprezentują klub Obuwnik w Łucznictwie.   Kajetan przywiózł brązowy medal z Halowych Mistrzostw Polski Młodzików. - A Szymon Sadło na Mistrzostwach (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-17

(Genialny!) Finał XII Konkursu Recytatorskiego „Poezja Romska”

Poezja polskich Romów od wielu lat gości w sercach i umysłach najwrażliwszych uczniów naszej szkoły.
To oni, każdego roku oddając w Prudnickim Ośrodku Kultury recytatorski hołd wielkim talentom poetyckim Papuszy, Teresy Mirgi, Izoldy Kwiek, Stanisława Stahiro Stankiewicza, uzyskują czołowe miejsca w gminie. Tegoroczna komisja konkursowa, której przewodniczyła poetka Zofia Kulig, wysłuchała 30-tu recytatorów. Naszym przypadły najwyższe lokaty w każdej kategorii  kategoria klasy VII – VIII I miejsce: Andrzej Oszywa i I miejsce Noemi Pustelniak                                         (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-15

WYNIKI XXIII Konkursu Recytatorskiego Poezji dla Dzieci

Sezon recytatorski dla naszej szkoły rozpoczął się wyśmienicie!
W każdej kategorii tego kultowego konkursu na szczeblu gminnym uzyskaliśmy bardzo satysfakcjonujące lokaty KATEGORIA I – uczniowie klas I-II  II miejsce           Milena Gorzelanna        (opiekun/instruktor Jolanta Brudniak) Wyróżnienie :   Joanna Włodarczyk        (opiekun/instruktor Małgorzata Zaworska) KATEGORIA II – uczniowie klas III-IV      II miejsce              (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-09

Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Prudnika

W dniu 5 grudnia 2020 r. na Krytej Pływalni Sójka w Prudniku odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Prudnika.
News Wzięło w nich udział ogólnie 50 zawodników we wszystkich grupach wiekowych. Uczniowie z naszej szkoły w każdej grupie wiekowej stanęli na podium. Za co mocno gratulujemy!!! A byli to: Sadło Szymon, Włodarczyk Marta, Dańko Filip i Zuzanna, Grzywacz Franciszek. Podczas pandemii i trwania nauki zdalnej nie możemy spotkać się na zawodach szkolnych i rywalizować w różnistych dyscyplinach sportowych. Cieszymy się, że Nasi Uczniowie tak licznie uprawiają ulubione sporty trenując w klubach sportowych i osiągają wysokie wyniki sportowe t.j.m.in (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-08

Poezja inspiracją malarską

Coroczny konkurs plastyczny organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Prudniku był okazją do zaprezentowania talentów naszych uczniów.
News Tej jesieni konkurs był opatrzony hasłem: „Jesienne strofy inspiracją malarską”. Prace dzieci z Moszczanki, wykonane różnymi technikami i z użyciem ciekawych materiałów, znalazły uznanie wśród jury konkursowego. Nagrodzeni i wyróżnieni: Joanna Włodarczyk kl. I - nagroda Dorota Cieśla  kl. II - nagroda Zofia Lisowska  kl. II -  wyróżnienie Julia Malinowska kl. III -  nagroda Zofia Lach  kl. III -  nagroda Lena Tabaka  kl. III - wyróżnieni Amelia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-12-08

Dzień Krajobrazu

News

Z okazji Dnia Krajobrazu w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny pt. „Krajobraz Moszczanki i okolic widziany naszym okiem” dedykowany uczniom klas V-VIII. Z nadesłanych prac powstała piękna galeria. Wyróżnione prace: Wiktoria Hajdecka kl. VIII Weronika Szopa kl. VI Marta Włodarczyk kl. V

Anna Król


Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-11-09

SPRZĄTANIE ŚWIATA - KONKURS KLAS I-III

News Jest rok 2020, a my po raz 27 przystąpiliśmy do akcji „Sprzątanie Świata”! I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie różniła się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapomnieliśmy jednak, że Ziemia to nasz wspólny dom.  Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!                PLASTIK?  „Redukuję, rezygnuję, segreguję” Taki tytuł nosił konkurs dla klas I-III, którego organizatorem była p. Ela B. w ramach prowadzonej w naszej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-10-19

Sztafetowe Biegi Przełajowe

News W dn.06.10. 2020 r.na stadionie w Prudniku odbyły się Sztafetowego Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. Drużyna dziewcząt z kl.4-6 wywalczyła pierwsze miejsce. Chłopcy w tej samej kategorii wiekowej wywalczyli drugie miejsce. Natomiast drużyna starszych chłopców kl.7-8 zdobyła pierwsze miejsce, a drużyna dziewcząt z kl.7-8 drugie miejsce. Tym samym pierwsze miejsca zakwalifikowały się do finału wojewojewódzkiego w Namysłowie. Ze wzgledu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju nie wzieliśmy udziału w ww zawodach. Gratulujemy   (. (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-10-12

MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA

News W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na początek października. Uczniowie klas starszych, jak co roku, prezentowali swoją znajomość całej tabliczki mnożenia walcząc o tytuł mistrza.  Tegorocznymi zwycięzcami konkursu zostali: Filip Dańko - uczeń klasy VI Aleksandra Szewczyk - ucz. Klasy IV.  Serdecznie gratulujemy! Organizator konkursu: J.Trybel     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-10-11

„ŻYJEMY DOPÓKI ŻYJĄ CI, KTÓRZY O NAS PAMIĘTAJĄ!”

Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę Marszu Śmierci, która odbyła się 27 II w Niemysłowicach.
News Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Następnie uczestnicy przeszli w Marszu Pamięci do miejsca odsłonięcia tablicy pamiątkowej, gdzie odbył się apel. Bardzo wzruszającym akcentem była akademia (ku czci więźniów) przygotowana przez uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Szybowicach. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom Gminnego Konkursu Historycznego „Marsze Śmierci w 1945 na Ziemi Prudnickiej”. Laureatami z naszej szkoły (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-28

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO „THE MASTER OF SPELLING 2020”

3 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Literowania „Master of Spelling 2020”.
News Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów  z klas III - VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałą znajomością alfabetu angielskiego. Zadania konkursowe polegały na zapisywaniu poprawnych liter, wyrazów i zdań oraz literowaniu wyrazów zapisanych oraz usłyszanych. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Miło nam poinformować, że tytuł  Mistrza Literowania 2020 w kategorii klas młodszych zdobyły dwie uczennice: Martyna Muszyńska z klasy III i Maja Czarnobrewa z klasy IV, zaś tytuł wicemistrza wywalczyła uczennica klasy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-06

Historyczny wyczyn...!

News Chłopcy z klasy VIII w składzie: 1. Zbaraszczuk Jakub 2. Mykita Kamil 3. Łukaszewicz Dawid 4. Rojek Tymon  5. Nowak Tymoteusz 6. Sadło Miłosz 7. Darowski Jakub 8. Leśniak Wiktor    Zajęli 3 miejsce na zawodach w koszykówce chłopców - szczebel miejsko-gminny! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów                           Z sportowym pozdrowieniem  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-02

Gratulujemy laureatom!

Pomysłowość uczniów z klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance została nagrodzona przez Kapitułę Konkursową pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.
News Nasi uczniowie realizujący projekt pt. „NOWY CYRK - nowe spojrzenie na sztukę” zostali nagrodzeni przez Kapitułę Konkursową i otrzymali grant finansowy, dyplomy i półroczną prenumeratę miesięcznika FOCUS. Ponadto przyczynili się do promocji naszej szkoły, która została wpisana na „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.  W ten sposób nagrodzono naszą kreatywność, twórczą odwagę oraz gotowość do poszukiwania nowych ścieżek edukacyjnych. W tym roku w województwie opolskim wpisano na nią 18 placówek. O (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-19

Miejsko - gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców

News W Prudniku 13.01.20120r. odbyły się miejsko gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców. Pomimo dużej frekwencji i ciężkiej rywalizacji nasi zawodnicy spisali się na medal bowiem: - III m zdobyły dziewczęta w składzie: Weronika Szopa, Weronika Pach, Jagoda Pasek, Julia Szpara, Marta Włodarczyk, Zuzanna Dańko, Karolina Hajdecka, Maja Szkwarek, Kaja Szkwarek, - II m – chłopcy w składzie: Wiktor Hawron-Zborowski, Bartek Hajdecki, Karol Gurgul, Dominik Bieniarz, Szymon Sadło, Krzysztof Kuffel, Adrian Maciuch, Kamil Grabarski, Oskar Zieliński (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-13

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” dla dzieci z Moszczanki

News W akcji wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski. „Magiczne Drzewo Słodziaków” wykonane przez uczniów z klasy pierwszej zostało jedną z pięciuset prac wyróżnionych w konkursie. Cieszymy się, że praca naszych dzieci została doceniona. Konkurs był dla naszych uczniów impulsem do aktywnego i kreatywnego promowania czytelnictwa oraz postawy proekologicznej wśród najmłodszych. W ramach wyróżnienia otrzymaliśmy nagrody rzeczowe m.in. kalendarze dla nauczyciela na rok 2020, dyplomy, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-01-09

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BUKU

18 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Buk – drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik. Konkurs przeprowadził Pan Rafał Kasza, natomiast skład komisji czuwającej nad jego przebiegiem reprezentował Pan Karol Koziarowski i Pani Anna Król.
News Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do konkursu przystąpiło po sześciu finalistów z klas III-V (Zuzanna Dańko, Martyna Muszyńska, Marta Włodarczyk, Maja Czarnobrewa, Magdalena Wójtowicz i Weronika Szopa) oraz klas VI-VIII (Angelika Bolibrzuch, Michał Marut, Andrzej Oszywa, Daria Jaworska, Miłosz Sadło i Kamil Mykita). Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy o buku zwyczajnym. Z klas III – V bezkonkurencyjna okazała się Marta Włodarczyk z kl. IV, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce zajęła Magdalena Wójtowicz z kl. V, natomiast (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-20

KONKURS FOTOGRAFICZNY „REGION OCZAMI MŁODYCH’’ ROZSTRZYGNIĘTY

Do bruntalsko-prudnickiego konkursu „Region oczami młodych” przystąpiło 121 młodych fotografów.
News Na konkurs nadesłano 459 zdjęć w czterech tematach: „Krajobraz i architektura”, „Ludzie (portret)”, „Z życia (reportaż)” oraz „Temat dowolny”. Jury II EDYCJI KONKURSU wyłoniło najpiękniejsze fotografie – dzieła sztuki fotograficznej. W kategorii „Z życia” III miejsce uzyskała Marta Włodarczyk-uczennica klasy IV. Laureatka otrzymała wartościowe nagrodę: kamerę sportową LAMAX X3.1 ATLAS. Gratulacje Anna Włodarczyk   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-18

XXV Konkurs wiedzy o BHP w Rolnictwie

News 13 XII 2019 Marta Pawka wzięła udział w XXV Konkursie wiedzy o BHP w Rolnictwie na szczeblu wojewódzkim. W eliminacjach wykazała się bogatą wiedzą i znajomością zagadnień, dostała się do finału, tu walczyła o wygraną w turnieju 1 z 10. Zygmunt Krawczyk     Dnia 13 grudnia br. brałam udział w wojewódzkim konkursie Wiedzy o BHP w Rolnictwie, organizowanym przez Wojewódzką Komisję ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu. Podczas konkursy towarzyszył mi mój nauczyciel EDB- Pan Zygmunt (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-17

Miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas młodszych

Dnia 9 grudnia 2019 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas III- IV.
News W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Prudnika oraz ZSP z Moszczanki. Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna chłopców z ZSP w Moszczance, a III miejsce wywalczyła drużyna dziewcząt. Chłopcy zakwalifikowali się na zawody powiatowe, które odbędą się 12 grudnia w Białej. Skład drużyny dziewcząt: Szopa Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Szpara Julia, Marta Włodarczyk, Maja Czarnobrewa, Zuzanna Dańko (III kl.), Maja Szkwarek (III kl.), Karolina Hajdecka (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-10

Turniej Piłki Nożnej pod hasłem: „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku

News      05.12.2019 r. odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Po zaciętej rywalizacji 7 drużyn nasi zawodnicy w składzie: Weronika Szopa, Magdalena Wójtowicz, Krzysztof Trybel, Oskar Trembecki, Karol Jędrzejczak, Jakub Bar, Miłosz Wilczek i Dominik Bieniarz zdobyli IV miejsce. Dyplom i nagrody wszystkim uczestnikom zawodów osobiście wręczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-10

XXIII Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

27 listopada odbył się kolejny finał Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
News Nasi finaliści: Michał Marut – miejsce XVIII, Krzysztof Trybel – wyróżnienie, Oliwia Zięba – wyróżnienie. Uczniowie wykazali się wiedzą i znajomością walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych Opolskich Parków Krajobrazowych ze szczególnym uwzględnieniem Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” oraz umiejętnością rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt. Finalistom gratulujemy! Anna Król   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-12-02

IV Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

26 listopada 2019 w naszej szkoły odbyła się IV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej.
News Celem Konkursu było zwiększenie zainteresowania uczniów poezją obcojęzyczną, doskonalenie umiejętności językowych, recytatorskich i scenicznych. Uczniowie prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Jury w składzie pani dyrektor Małgorzata Tuz, pani Małgorzata Gibek oraz uczennice szkoły Kinga Żurakowska i Daria Szkwarek oceniało: stopień opanowania tekstu, poprawność językową, interpretację i wrażenie artystyczne. W poszczególnych kategoriach miejsca zajęli: Klasy V-VI I miejsce – Amelia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-11-25

Sezamu wrota otwarte dla Moszczanki

Jeszcze nie tak dawno w drodze do …, a dzisiaj … sukces!!! Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszykowy Sezam” zdobyty!!!
News Wielką radość sprawili nam recytatorzy z najmłodszej grupy wiekowej klas I-II. Wszystkie nasze moszczanieckie dzieci, tak ujęły członków jury, że każde z nich otrzymało wyróżnienie w formie dyplomu i nagrody książkowej. Popisom towarzyszyły mocne bijące serca i nieukrywana radość rodziców. Nasze gratulacje kierujemy do nagrodzonych: Zuzi Olejnik, Zosi Lach z klasy 2, które zajęły 3 miejsce w konkursie oraz  wyróżnionych: Wiktorii Adamczyk, Niny Mączki z klasy 1 i  Amelki Arendalskiej z klasy 2. Dziewczynki… (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-11-21

Wielkie gratulacje!!

News

Marta Pawka wzięła udział w XXV Konkursie wiedzy o BHP w rolnictwie. W eliminacjach powiatowych wykazała się bogatą wiedzą i znajomością zagadnień. 13 XII 2019 będzie brała udział w finale wojewódzkim.

Zygmunt Krawczyk  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-11-18

Polubiliśmy ,,ex aequo”

Dzięki hojności jury XI Recytatorskiego Konkursu Poezji Romskiej, któremu przewodniczyła tego roku poetka, Zofia Kulig, recytatorzy z Actusa (formacji teatralnej pod kier. Małgorzaty Żuk) uzyskali… aż OSIEM LAURÓW!
News Oto ich wykaz: kategoria klas IV- VI 1. Maja Giemzik  ex aequo Marta Włodarczyk 2. Magdalena Wójtowicz kategoria klas VII – VIII 1. Alicja Batko ex aequo Łucja Stonoga  ex aequo Szymon Augustyn 2.Kinga Żurakowska ex aequo Noemi  Pustelniak Informację przekazuje szczęśliwa grupa Actus                                                                                         (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-11-08

Halowa Piłka Nożna Dziewcząt

Gratulacje dla dziewcząt , które w czwartek na Gminnych Zawodach Halowej Piłki Nożnej zdobyły srebro.
News Szkołę w Prudniku reprezentowały: Angelika Bolibrzuch, Weronika Szopa, Lena Wizer, Magdalena Wójtowicz, Weronika Pach, Oliwia Pelczar, Oliwia Zięba, Julia Szpara oraz Marta Włodarczyk.   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-28

Co u nas w sporcie...?!

W szkole podstawowej nr 4 odbyły się zawody drużynowe w szachy na szczeblu miejsko-gminnym, których wzięliśmy czynny udział.
News Nasze osiągnięcia... I MIEJSCE w szachach drużynowo starszej młodzieży. III miejsce dla młodszych. Dziękujemy za udział i zaangażowanie. Do zobaczenia na szczeblu powiatowym... Z sportowym pozdrowieniem    (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-23

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

News     W środę 16.10.2019r.w Prudniku odbyły się kolejne zawody, tym razem w  Halowej Piłce Nożnej Chłopców.  Naszą szkołę reprezentowali: K. Mykita, J. Darowski,T. Nowak, D. Winiarski, D. Łukaszewicz, J. Zbaraszczuk,  F. Grzywacz, A. Oszywa. Po zaciętej rywalizacji  drużyna zajęła IIIm. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. B. Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-21

Gratulacje dla Marty Włodarczyk, naszej zdobywczyni 1 miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym

News ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-577.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-06

Mistrzowie Sztafetowych Biegów Przełajowych

W czwartek uczniowie naszej szkoły zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
News Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII i VIII (Kamil Mykita, Jakub Zbaraszczuk, Tymoteusz Nowak, Wiktor Leśniak, Jakub Darowski, Miłosz Sadło, Andrzej Oszywa, Franciszek Grzywacz oraz Szymon Augustyn). Zdobywając Im awansowali do zawodów wojewódzkich. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu. Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-04

SZKOLNY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Kolejny już raz w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który w tym roku przypadł 27 września.
News Uczniowie klas  IV- VIII mierzyli się z wyzwaniem udzielania odpowiedzi z tabliczki mnożenia na czas. Zadanie to okazało się wcale nie takie proste właśnie ze względu na tę presję czasu! W gronie tych, którzy uzyskali najlepszy wynik znaleźli się: Wiktoria Gurgul- uczennica kl.7 Lena Wizer- kl.7 Franciszek Grzywacz- kl.7 Jakub Darowski- kl.8. Tegorocznym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została Wiktoria Gurgul, której odpowiedź na wszystkie pytania z tabliczki zajęła mniej niż dwie minuty! Gratulacje! Jolanta Trybel   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-10-03

OGÓLNOPOLSKI SOKRATES

W marcu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Sokrates dla szkół podstawowych.
News Wyniki z biologii: Dyplom laureata I miejsca otrzymała Emilia Furgała z kl. VIII. Dyplom laureata II miejsca otrzymał Kamil Mykita z kl. VII. Dyplom laureata III miejsca otrzymali: Marta Pawka z kl. VII, Joanna Bandurowska z kl. VII, Kinga Żurakowska z kl. VII oraz Tymoteusz Nowak z kl. VII. Dyplom finalisty otrzymali: Oliwia Cieśla – kl. VIII, Karolina Masztalerz – kl. VIII, Miłosz Sadło – kl. VII i Łucja Stonoga – kl. VII. Wyniki z WOSu: Dyplomy finalisty otrzymali uczniowie klas VIII: Joanna Bandurowska, Amelia Sitek, Oliwia Cieśla (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-16

Spotkanie najlepszych

12 czerwca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie najzdolniejszych uczniów i najlepszych sportowców ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
News     Podczas spotkania pan Burmistrz Grzegorz Zawiślak i pani dyrektor  Maria Strońska wręczali wszystkim wyróżnionym dzieciom dyplomy, puchary i nagrody. Nagrodę za najwyższą średnią w naszej szkole uzyskała Joanna Bandurowska, natomiast najlepszym sportowcem została Weronika Trembecka.    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym. Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-13

Międzyszkolny Konkurs Chemiczny

News

28 maja 2019 r. uczennica naszej szkoły Joanna Bandurowska wzięła udział w części teoretycznej i laboratoryjnej konkursu dla uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Prudnik organizowanego przez Zespół Szkół Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku zajmując IV miejsce.

Barbara Półchłopek

     
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-11

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci - etap powiatowy

News XVII  edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”       Gratulacje dla Oliwii Zięby, która w tak prestiżowym konkursie uzyskała wyróżnienie (w IX edycji wzięło udział 483 uczniów z 40 szkół podstawowych powiatu prudnickiego). Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-561.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-05

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce

W piątek odbyły się Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne młodzieży starszej. I tym razem wśród biorących udział, nie zabrakło medalistów z naszej szkoły.
News Dziewczęta:           ·         Bieg na 100 m -  IV m -  Karolina Antonów ·         Bieg na 1000 m – II m - Amelia Sitek ·         Skok w dal  - III m – Emilia Furgała , IV m – Joanna Bandurowska ·         Pchnięcie kulą – III m Emila Furgała – IV m – Alicja Batko ·         (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-03

Lekkoatletyka na stadionie OSiR w Prudniku

W dniu 30 maja 2019 r. na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.
News      Uczniowie, którzy zajęli 1-3 miejsca otrzymali pamiątkowe medale. Po dwóch uczniów z każdej konkurencji otrzymało awans do Finałów Wojewódzkich. Oto wyniki końcowej klasyfikacji:  DZIEWCZĘTA : Bieg na 300m – II m - Hanna Wasylewicz Bieg na 600m – I m - Weronika Trembecka Rzut piłeczką palantową – II m -  Wiktoria Gurgul Sztafeta Dziewcząt: II m – Hanna Wasylewicz, Weronika Trembecka, Angelika Bolibrzuch, Oliwia Pelczar CHŁOPCY Bieg na 1000m – (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-05-31

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ

28 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej.
News Uczestnicy konkursu oceniani byli pod względem poprawności muzycznej, poprawności językowej i ogólnego wrażenia. Mieli możliwość zaprezentować się solo i w duetach. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas młodszych przyznano dwa I miejsca. Zdobyły je Miriam Pustelniak za utwór „Colours of the wind” oraz  najmłodsza uczestniczka tegorocznego konkursu Marta Włodarczyk, która przygotowała utwór „Lavender`s blue dilly, dilly”. W kategorii klas starszych również przyznano ex aequo dwa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-05-29

Powiatowe Zawody Pływackie

Piątek i poniedziałek to były dni, w których odbywały się Powiatowe Zawody Pływackie w Prudniku szkół podstawowych i młodzieży starszej.
News Każdy z uczestników pływał dwoma stylami. Jakub Zbaraszczuk zdobył dwa medale srebrne. Pierwszy w stylu klasycznym (wynik 0:45.41), drugi w stylu dowolnym z wynikiem 0:36.99. Miłosz Sadło w stylu grzbietowym osiągnął wynik 0:47.99 i zajął II m. Młodsi zawodnicy pływając stylem: klasycznym osiągnęli następujące wyniki: I m – Hania Wasylewicz – wynik 0:59 II m - Franciszek Grzywacz – wynik 0:54 IV m  Filip Dańko – wynik 1:02 V m – Marta Włodarczyk 1:08 i Łukasz Żabski 1:09 grzbietowym; III (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-05-28

Gminny Turniej Piłki Nożnej

News Dzisiaj w Prudniku pomimo niesprzyjającej aury odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt, Dziewczęta w składzie  (Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Milena Salawa, Lena Wizer, Angelika Bolibrzuch, Oliwia Pelczar, Oliwia Zięba i Weronika Szopa – bramkarz) powtórzyły wynik z zeszłego roku zajmując II miejsce. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-544.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-26

„Dwa ognie”

14 lutego 2019 r. odbyły się zawody sportowe w "Dwa ognie" na szczeblu powiatowym.
News W tym dniu gościliśmy w SP w Białej Prudnickiej. Podczas losowania okazało się, ze pierwszy mecz nasze dziewczęta rozegrają z gospodarzami zawodów. Mecz pokazał się trudny i wyczerpujący. Ostatecznie nie udało się nam pokonać drużyny z Białej. Następny mecz z drużyną ze SP z Głogówka zakończył się remisem. Powiatowe zawody drużyna dziewcząt z Moszczanki zakończyła na medalowym III miejscu. Gratulujemy sukcesu! Jolanta Ligęza (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-15

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MASTER OF SPELLING 2019”

19 lutego w naszej szkole odbyła się piąta edycja Szkolnego Konkursu Literowania „Master of Spelling”.
News      Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw swoją znajomość alfabetu angielskiego zaprezentowali uczniowie klas III-V, a później o tytuł „Mistrza literowania” walczyli uczniowie klas VI-VIII. Miło nam poinformować, że Mistrzem Literowania w kategorii klas III–V została uczennica klasy V Maja Giemzik. W kategorii klas VI-VIII tytuł ten przypadł dwóm uczniom Bartoszowi Bieniarzowi z klasy VI i Jakubowi Darowskiemu z klasy VII. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-02-23

KONKURS FOTOGRAFICZNY „REGION OCZAMI MŁODYCH’’ - POMYŚLNIE ROZSTRZYGNIĘTY!

Do bruntalsko – prudnickiego konkursu „Region oczami młodych” przystąpiło 75 młodych fotografików.
News Na konkurs nadesłano 419 zdjęć w czterech tematach: „Krajobraz”, „Ludzie”, „Życie” oraz motyw wolny. Jury II EDYCJI KONKURSU wyłoniło najpiękniejsze fotografie – dzieła sztuki fotograficznej. W kategorii portret I miejsce uzyskała Marta WŁODARCZYK z klasy III, w kategorii dowolnej – III miejsce – Kinga ŻURAKOWSKA z klasy VII. Obydwie laureatki tego prestiżowego konkursu otrzymały wspaniałe i wartościowe nagrody: Marta – kamerę Olympus, natomiast Kinga – nagrodę pieniężną i statyw Joby Gorila do mocowania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-02-17

„Dwa ognie”

17 stycznia 2019 r. w Prudniku na hali „Obuwnik” odbyły się zawody sportowe – „Dwa ognie”.
News Do zawodów stanęło 5 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym” - 2 x 7 min. Każda z drużyn rozegrała cztery mecze. Rywalizacja i emocje były wielkie, bo każda z drużyn miała ochotę na wygraną. Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny dziewcząt z Moszczanki – I miejsce na szczeblu miejsko – gminnym. Drużyna chłopców uplasowała się na miejscu II. Gratulujemy wszystkim!!! Dziewczęta awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 15 lutego 2019 (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-01-19

MAŁY-WIELKI OLIMPIJCZYK

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki.
News Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej. Życzymy powodzenia! Skład drużyny dziewcząt: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz Magdalena, Szpara Julia. Skład drużyny chłopców: Bar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-01-16

PODSUMOWANIE PROJEKTU „ŚWIERK-DRZEWO ROKU 2018”

Podsumowaniem projektu edukacyjnego „Świerk- drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik, był szkolny konkurs wiedzy o świerku. Przygotowali go panowie: specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik- p. Rafał Kasza i p. prof. Karol Koziarowski- emerytowany nauczyciel biologii prudnickiego liceum.
News W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas III- VIII w dwóch kategoriach wiekowych: III- V i VI- VIII. Młodszą grupę reprezentowali w konkursie: Zuzanna Bolibrzuch, Marta Włodarczyk, Julia Biernat, Magdalena Wójtowicz, Zuzanna Kurbasów i Michał Marut. Starszą grupę uczniów reprezentowali: Szymon Augustyn, Lena Wizer, Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Joanna Bandurowska i Amelia Sitek. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem wiedzy przyrodniczej i dendrologicznej naszych uczniów. Byli zmuszeni dodatkowymi pytaniami rozstrzygnąć wynik konkursu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-01-16

LEĆ KOLĘDO, LEĆ!!!

Słów kilka o sukcesach solistek i zespołu „Opawskie Nutki” z ZSP w Moszczance na wojewódzkich przeglądach muzycznych w Opolu i w Nysie.
News         Dnia 8.01.2019 r. odbył się V Opolski Przegląd Muzyczny „ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE”. Był on zorganizowany w ramach konkursu historycznego „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Patronat honorowy nad nim objęli: Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak i Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek. Patronat medialny: Historia Lokalna, Opolski Informator Patriotyczny „Biało-czerwone Opole”, TVP 3 Opole, Radio DOXA i Polskie Radio Opole. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-01-13

Miejsko – gminne zawody klas IV

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV.
News W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki. Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej. Życzymy powodzenia! Skład drużyny: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19

Gratulujemy ....... Darii Szkwarek

News

Wyróżnienia w kat. kl. IV – VII i gimnazja w konkursie plastycznym pod tytułem „Ilustracja do ulubionej książki” zorganizowanym przez Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku i Prudnicki Ośrodek Kultury. Darii życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19

Nie cyganimy! Tylko aż pięcioma laurami X-ej edycji KONKURSU POEZJI ROMSKIEJ się szczycimy!

Od kilku lat fascynuje ich poezja Papuszy, Teresy Mirgi, Stanisława Stahiro Stankiewicza. Z każdą kolejną edycją konkursu stają się oni bieglejsi w sztuce recytacji poezji romskiej.
News Wyniki jubileuszowego konkursu są spektakularnym świadectwem rozwoju talentu młodych pasjonatów sztuki recytatorskiej: Kat. kl. I – III :  Marta Włodarczyk –  I miejsce w gminie Kat. kl. IV – VI : Maja Giemzik        –  I miejsce w gminie                          Szymon Augustyn  –  III miejsce w gminie                          Noemi Pustelniak    (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-08

MAMY DWIE (a nawet trzy) LAUREATKI KONKURSU POETYCKIEGO O ZASIĘGU KRAJOWYM!

W środę nastąpiło rozstrzygnięcie XXI EDYCJI Konkursu Jednego Wiersza im. Michała Lisowskiego o uzależnieniach. Przyniosło ono naszej szkole kolejne laury w dziedzinie twórczości literackiej.
News Kinga Żurakowska z klasy VII za wiersz „Zatruta rzeka” uplasowała się na III miejscu. Amelia Zdanowicz z klasy V za wiersz „Bez zasięgu” otrzymała wyróżnienie. Warto dodać, że II miejsce przypadło absolwentce naszej szkoły Hannie Stockiej – aktualnie uczennicy III klasy gimnazjalnej. Wiersze Laureatek zostały zamieszczone z innymi tekstami naszych poetycko uzdolnionych uczniów w zakładce Ekspresja dziecięca „Wiersze o uzależnieniach”. Wielkie GRATULACJE dla Młodych Poetek!!! Małgorzata Żuk ( (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-08

KONKURS EKOLOGICZNY – MAMY LAUREATÓW!

News    W ramach projektu Czysta Gmina Prudnik uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ekologicznym, dotyczący właściwego segregowania odpadami komunalnymi. W kategorii II (uczniowie klas I-III szkół podstawowych) miejsce III zdobyła Marta Włodarczyk z klasy III. Natomiast w kategorii III (uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych) miejsce II zdobyła Zuzanna Kurbasów z klasy V. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.     Dziewczynkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Anna Król (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-05

Konkurs edukacyjny – SŁODZIAKI!

Uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.
News Zadaniem uczniów było wykonanie komiksu, w którym bohaterami były Słodziaki. Zdjęcia prac  zostały wysłane do biura organizatora konkursu. Spośród nadesłanych prac jury wyłoniło siedem najciekawszych. Zwycięzcami zostali: Michał Budzyński, Partycja Kwiatkowska, Martyna Muszyńska, Natasza Rydz, Aleksandra Szewczyk, Kaja Szkwarek, Maja Szkwarek. Serdecznie gratuluję uczniom kreatywności i zaangażowania, które zaowocowało wyróżnieniem na tle 5000 prac przyjętych do konkursu. Małgorzata Zaworska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-04

Sukces młodych ekologów

W Głuchołazach odbyła się Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, organizowana od 22 lat, z myślą o uczniach-pasjonatach przyrody. W tym roku przyjechało na nią 40 uczniów. Nasi szóstoklasiści uzyskali następujące wyniki: Noemi Pustelniak-III miejsce, Andrzej Oszywa-IX miejsce, Daria Jaworska-XIV miejsce.
News     Organizatorem Olimpiady, w której biorą udział uczniowie z powiatu prudnickiego i nyskiego, jest Opolski Zespół Parków Krajobrazowych przy współpracy z Nadleśnictwem Prudnik. Głównym celem imprezy było promowanie opolskich parków krajobrazowych ze szczególnym uwzględnieniem PK „Góry Opawskie”, rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody ojczystej i problemy jej ochrony. Olimpiada została podzielona na dwie części: część testową z arkuszem pytań i drugą- związaną z rozpoznawaniem chronionych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-30

SKARBY WIERSZYKOWEGO SEZAMU ZDOBYTE!!!

Aż siedmioro recytatorów z naszej szkoły zostało tego roku Laureatami XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji dla Dzieci „Wierszykowy Sezam”, którego finał miał miejsce w Prudnickim Ośrodku Kultury 21.11.2018 r.
News Oto lista 7 WSPANIAŁYCH: w kategorii I – II (27recytatorów): II miejsce Patrycja Kwiatkowska                                                      wyróżnienie Michał Budzyński   w kategorii III – IV( 17 recytatorów): I miejsce Marta Włodarczyk                                               (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-23

Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

News      W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głogówku odbyły się Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły mistrzostwo gminne w Prudniku,  są to Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Angelika Bolibrzuch, Oliwia Pelczar, Lena Wizer, Hanna Wasylewicz, Weronika Szopa, Milena Salawa. Dziewczęta przegrały tylko 1 punktem w rzutach karnych zdobywając II miejsce. Gra dziewcząt wzbudziła nie tylko moje uznanie, ale i wszystkich kibicujących trenerów. Wszystkim zawodniczkom serdecznie dziękuję (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-07

Gratulujemy

News

     Gratulujemy naszym uczennicom z klasy VII Jesice Jędrzejczak i Łucji Stonoga nagrody w konkursie plastycznym pt. „Barwy Romskiego Świata”. Życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-07

NASZA LAUREATKA W WARSZAWIE!

Kinga Żurakowska-laureatka nagrody głównej ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł - „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowie poczucia własnej wartości” po odbiór zwycięskiej nagrody udała się w podróż do stolicy.
News Oto sprawozdanie z wyjazdu samej zwyciężczyni:     „Dnia 23 października 2018 roku miałam okazję wybrać się do naszej stolicy, Warszawy. Mój pobyt był spowodowany wygraną w konkursie ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł : Autoportret”.  Cała ceremonia rozdania nagród odbywała się w CENTRUM OLIMPIJSKIM na Żoliborzu. Jeśli chodzi o moje wrażenia to są i były one bardzo pozytywne. Gala została przeprowadzona profesjonalnie i w miłym nastroju, a prowadził ją Jakub Porada, który jest również autorem książki, która była (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-05

TERENOWY TURNIEJ WIEDZY O LESIE

W październikowy poranek, uczennice Marta Pawka z klasy VII i Joanna Bandurowska z klasy VIII wzięły udział w X Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie w Kubicach.
News W ramach poszczególnych konkurencji uczestnicy rozpoznawali gatunki drzew (na podstawie drewna i pędów), zwierząt (na podstawie tropów, zdjęć i głosów). Jedną z konkurencji był pomiar i określenie miąższości sztuki drewna. Uczestnicy rozwiązywali także test wiedzy ogólnej, który dotyczył Parku Krajobrazowego Góry Opawskie oraz Nadleśnictwa Prudnik. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz książki przyrodnicze.  Anna Król   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-27

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs plastyczny pt. „BARWY ROMSKIEGO ŚWIATA” organizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury został rozstrzygnięty.
News

Uczennice klasy drugiej Kaja i Maja Szkwarek otrzymały w konkursie nagrody. Prace Karoliny Hajdeckiej oraz Martyny Muszyńskiej zostały wyróżnione. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Zaworska

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-25

Wawel zdobyty…

Mamy Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Listy do przyszłości”
News     22 października otrzymaliśmy niezwykle miłą wiadomość –  Asia Bandurowska i Michał Marut zostali laureatami konkursu „Listy do przyszłości”. Nasi uczniowie napisali listy do kolegów, którzy żyć będą w Polsce za 100 lat. Ich literacki kunszt został doceniony przez Jury konkursu Zamku Królewskiego na Wawelu. Nagrodzone listy zamknięte zostaną na 100 lat w Kapsule Czasu i złożone na Wawelu. W tej uroczystości wezmą udział nasi Laureaci wraz z rodzicami.             (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-24

Gminne Zawody Szachowe

16.10.2018 r. W Prudniku odbyły się Gminne Zawody Szachowe, w których po ciężkiej i długiej walce nasi chłopcy zajęli drugie miejsce.
News

Tym razem w skład drużyny weszli; Bartłomiej Bandurowski, Franciszek Grzywacz, Krzysztof Trybel oraz Łukasz Żabski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-461.html
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-19

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

News

Nasi chłopcy w składzie (Kamil Mykita, Tymoteusz Nowak, Jakub Zbaraszczuk i Wiktor Leśniak) ponownie zdobyli medal, tym razem brązowy. Chłopakom serdecznie gratulujemy 

 Bożena Sajewicz    
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-19

Hura, mamy złoto!!!!!

Imprezą sportową rangi wojewódzkiej, w której wzięli udział najlepsi biegacze przełajowi były Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 10 października 2018 r. w Lasocicach. Na zawodach naszą szkołę dzielnie reprezentowało 3 sportowców: Weronika Trembecka, Bartosz Salawa i Amelia Sitek.
News      Na bardzo trudnej trasie biegowej rywalizowali najlepsi młodzi sportowcy wyłonieni z zawodów powiatowych z całego województwa. W każdym biegu na danym dystansie od 1000 m do 2000 m o zwycięstwo w swoim roczniku i zdobycie tytułu mistrza województwa walczyło około 60 zawodniczek i zawodników. Po wielkiej i zaciętej rywalizacji nasza uczennica Weronika Trembecka (2007 r.) zajęła Im. Dumni możemy być również z Bartka Salawy (2007 r.) bowiem, znalazł się w pierwszej dziesiątce zdobywając Xm. Dobrze spisała się również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-11

UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD-ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2018

W dniu 19 września 2018 r. w sali obrad Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Prudniku laureaci kampanii odebrali nagrody z rąk burmistrza.
News Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii brzmiało:  „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowie poczucia własnej wartości”. Był to konkurs literacko-plastyczny. Spośród tysięcy prac, które zostały nadesłane do organizatorów kampanii – Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu wyróżniono 11 laureatów z gminy Prudnik, w tym 4 uczniów naszej szkoły, wśród których znalazła się laureatka nagrody głównej. Wyróżnieni laureaci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-10

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Podczas powiatowych indywidualnych zawodów w biegach przełajowych nasi uczniowie osiągnęli kolejny sukces.
News W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m :   - Im i awans na zawody wojewódzkie zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Trembecka W kategorii chłopców na dystansie 1500m :  - Im i awans na zawody wojewódzkie zdobył  ucz. klasy V – Bartosz  Salawa Na dystansie 1500m dziewcząt: - IIIm i awans na zawody wojewódzkie zdobyła ucz. kl.  VIII Amelia Sitek Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-29

Miejsko – Gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dn. 25.09.2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
News Pomimo niesprzyjającej pogody, zimna i wiejącego wiatru ten dzień dla naszych uczniów okazał się szczęśliwy.  W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m:   - Im zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Trembecka   - Vm ucz. klasy V Hanna Wasylewicz   - VIm ucz. klasy V Angelika Bolibrzuch  W kategorii chłopców na dystansie 1500m:  - Im zdobył ucz. klasy V – Bartosz  Salawa  Wśród młodzieży starszej również nie zabrakło sukcesów. Na dystansie 1500m: - (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-26

Sukces plastyczny naszej uczennicy

Patrycja Kwiatkowska uczennica klasy 2 zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Moja Europa. Postaci z bajek europejskich”.
News

Prace plastyczne oceniane były przez artystów plastyków z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Organizatorem kunkursu była Pani Danuta Jazłowiecka - Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Zaworska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-13

„MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS I RODZICÓW”

Budzenie nawyku współzawodnictwa, popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, to główne cele turnieju pn. „Matematyczny Turniej Klas i Rodziców”, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w naszej szkole.
News Jego formuła odbiegała od tej z lat poprzednich, z uwagi na udział reprezentacji Rodziców. W turnieju wzięły udział 3 osobowe – grupy z klas IV – VII oraz rodzice. Konkurs oparty był na grach i zabawach matematycznych, strategicznych oraz logicznych. Oprócz rozbudzenia zainteresowań matematycznych uczestnicy mogli się przekonać, że matematyką można się również bawić. Liczyła się nie tylko sprawność i szybkość, czy logiczne myślenie, ale także dobra współpraca w grupie. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: I (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-22

ACTUS PO RAZ KOLEJNY ZDOBYWCĄ „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA”

Sztuka teatralna „Aladyn z Agrabahu” w reż. Małgorzaty Żuk, której premiera odbyła się w maju br. w naszej szkole, podbiła tym razem serca Jury XV Małych Konfrontacji Teatralnych.
News Grupa Actus, która po raz piąty w swojej artystycznej karierze wzięła udział w MKM, otrzymała piątą już do kolekcji statuetkę „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA” oraz kolejny dyplom uznania. Wyróżnieni również zostali odtwórcy głównych ról – Miłosz Sadło (Aladyn) oraz Kinga Żurakowska (Jasmina). Jak widać Actus-wciąż w wyśmienitej formie - przynosi splendor naszej szkole. Gratulujemy!!!   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-07

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018

Po dwóch miesiącach oczekiwania … w końcu nadeszły! W Polsce do konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY” przystąpiło łącznie 5834 uczniów.
News Na dziesięciu uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w międzynarodowym konkursie matematycznym, czworo uzyskało wyróżnienie! Są to: Bartosz Salawa – kl. 4 Franciszek Grzywacz – kl. 5 Kamil Mykita – kl. 6 Tymoteusz Nowak –kl.6 Moim uczniom gratuluję kolejnych sukcesów. Nagrody zostaną przesłane pocztą po uroczystej gali. Jolanta Trybel   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-29

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Uczennica klasy 1 Aleksandra Szewczyk zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Zdrowa żywność to moja aktywność”.
News

Konkurs organizowany był przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w minioną sobotę podczas Rajdu Malucha. Serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Zaworska

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-29

KONKURS PIOSENKI „ZŁOTA NUTKA”

Dnia 17 maja dzieci reprezentowały się w powiatowym konkursie „Złota Nutka 2018”, w Prudnickim Ośrodku Kultury.
News Młodzi piosenkarze prezentowali utwory w kategorii „Zespoły muzyczne”. Nasze dzieci stanęły na wysokości zadania i wykazały się dużymi umiejętnościami wokalnymi oraz odwagą występując na scenie przed licznie zebraną publicznością, która wspierała ich wielkimi brawami. Miło nam poinformować, że starszaki zajęły II miejsce, a maluchy III. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki „Złotej Nutki”. Spotkanie przysporzyło jego uczestnikom oraz zebranej publiczności wiele emocji, a przede wszystkim satysfakcji i radości. Judyta (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-23

Konkursowe Święto Ziemi

Zainteresowania i uzdolnienia przyrodnicze w tym roku szkolnym uczniowie mogli zaprezentować w wielu konkursach: biologicznym, ekologicznym, fotograficznym i techniczno-plastycznym.
News W klasach I-VI zostały przeprowadzone konkursy ekologiczne. Wzięło w nich udział 33 uczniów. Dzieci rozpoznawały rośliny i zwierzęta, odgłosy zwierząt, wskazywali środowisko życia organizmów, tworzyli schematy sieci pokarmowych i inne. Poziom trudności został dostosowany do grupy wiekowej. Mistrzami wiedzy ekologicznej zostali: Klasa I: Kaja Szkwarek i Tomasz Grzywacz Klasa II: Marta Włodarczyk Klasa III: Amelia Gorzelanna Klasa IV: Zuzanna Kurbasów Klasa V: Szymon Augustyn Klasa VI: Kamil Mykita W klasie VII pani Anna Król (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-19

Gminno - Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce

W dniu 16 maja 2018 r. na Stadionie Sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku odbyły się Gminno-Powiatowe Mistrzostwa dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce.
News Oto wyniki klasyfikacji końcowej: CHŁOPCY : Bieg 100 m:   Im - Mykita Kamil Pchnięcie Kulą 4 kg: Im - Rojek Tymon Skok w dal: Im - Kamil Mykita Sztafety 4 x 100 m IIm PSP Moszczanka – Sadło Miłosz, Leśniak Wiktor, Rojek Tymon, Mykita Kamil DZIEWCZĘTA: Bieg 300m: IIIm Jesika Jędrzejczak Skok w dal i III wynik uzyskała Marta Piekarczyk. Uczniowie, którzy zajęli miejsca 1 – 3 otrzymali pamiątkowe medale. Po 2 uczniów z każdej konkurencji uzyskało awans do Finałów Wojewódzkich. Wszystkim (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-17

Memoriał im. Marka Procyszyna

W piątek w Prudniku odbył się Memoriał im. Marka Procyszyna w Gminnych Mistrzostwach Mini Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców.
News Dziewczęta w składzie Weronika Trembecka, Angelika Bolibrzuch, Hanna Wasylewicz, Agata Osiecka, Oliwia Pelczar, Weronika Szopa oraz Weronika Pach z dużą przewagą punktową zajęły – I miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-16

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA GMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

News Z radością informuję, że uczniowie - Weronika Szopa z klasy III i Jakub Bojkowski z klasy II godnie reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym zajmując wysokie II miejsce. Mistrzom matematyki gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Bogusława Hawron   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-16

Nagrodzone bukiety wiosenne

Przedszkolaki z Moszczanki wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym ogłoszonym przez POK.
News

Zadaniem konkursowym było stworzenie bukietu w formie płaskiej lub przestrzennej. Udało się - nasze dziewczynki - Amelka Kania, Julia Malinowska i Amelka Zięba - zdobyły trzy nagrody. Gratulujemy.

Edyta Worożańska

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-11

SUKCES NASZEGO UCZNIA W GMINNYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

27 kwietnia uczeń naszej szkoły Michał Marut sprawił wszystkim ogromną radość zdobywając II miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego „Spelling Master” 2018.
News Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z wieloma emocjonującymi konkurencjami. Zadania związane były z wysłuchaniem i poprawnym zapisaniem usłyszanych liter alfabetu oraz z literowaniem wyrazów i zdań na czas. Michał udowodnił, że doskonale zna alfabet angielski, a literowanie na czas nie sprawia mu żadnej trudności. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Małgorzata Gibek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-04-27

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2018

Tegoroczny Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 26 kwietnia.
News Do jego udziału zgłosiło się 12 uczestników. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VII. Celem festiwalu było popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Podczas zmagań nie zabrakło twórczej tremy, zdrowej rywalizacji oraz doskonałej zabawy. Jury wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii wiekowej, ale tak naprawdę każdy występ dostarczył niezapomnianych wrażeń. Kategoria klas I-III I miejsce – Miriam Pustelniak „Where am I going?” Kategoria (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-04-26

Gminny Turniej BRD

9 kwietnia 2018 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjum na szczeblu gminnym.
News     Przybyło sześć drużyn ze szkół podstawowych i dwie z gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów klasy VI w składzie: Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Kamil Mykita i Miłosz Sadło. Uczniowie najpierw pisali testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, by następnie wykazać się w praktycznej jeździe na rowerze -pokonując tor przeszkód. Nasi wychowankowie zajęli II miejsce-drużynowo oraz II m. indywidualnie- Marta Pawka.  Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Jolanta Trybel ZAPRASZAMY (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-04-17

KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY

Tym razem chodzi o gminny konkurs matematyczny „MAT – mistrz” dla uczniów kl. IV i V.
News

    Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którym liczenie nie sprawia trudności: z klasy IV- Krzysztof Trybel oraz z klasy V- Franciszek Grzywacz.

    Z ogromną przyjemnością przyjęłam informację, iż Krzyś zajął II miejsce! I tą radosną wiadomością dzielę się z Państwem.

Nauczyciel matematyki-Jolanta Trybel


Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-04-11

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu nadeszły…
News     Ogólnopolski Konkurs Matematyczny odbył się 14 grudnia 2017 r. a wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły. Pragnę złożyć gratulacje wszystkim uczniom klas IV- VII, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę, ambicję i posiadanie pasji.     Mam zaszczyt poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazł się uczeń klasy VI - Kamil Mykita.     Do zobaczenia na kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-04-11

Malowanki, nalepianki, czyli wielkanocne pisanki

Uczniowie klas I – III podczas zajęć technicznych samodzielnie ozdabiali wydmuszki i jajka styropianowe.
News Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje prace na konkursie. Wystawa prac konkursowych została przygotowana na dolnym korytarzu, aby wszyscy mogli ją obejrzeć. Tym razem uczniowie klas IV - VII mieli możliwość oddać swój głos na najładniejszą ich zdaniem pracę. Każdy mógł zagłosować na ozdobę z klasy I, II i III. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz coś słodkiego.    A oto zwycięzcy: Klasa I – Kacper Faliński Klasa II – Marta Włodarczyk Klasa III – Magdalena Wójtowicz Małgorzata (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-03-27

I znowu mamy powody do radości

Z radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o zwycięstwie naszych chłopców w Powiatowych Zawodach Pływackich.
News     Każdy z uczestników pływał dwoma stylami. Miłosz Sadło w stylu dowolnym wynikiem 27.19 zajął I m, w stylu grzbietowym zajął II m ( wynik 33,89). Franciszek Grzywacz w stylu klasycznym osiągając wynik 42.82 zajął III m. Nasza najmłodsza uczestniczka zawodów Hania Wasylewicz nie zdobyła żadnego medalu, ale miała całkiem niezły wynik pływając stylem klasycznym 41.01. Serdecznie wszystkim zawodnikom i rodzicom gratuluję życząc dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-03-23

Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”

08.03.2018 w Białej odbył się Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III - IV( M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, S. Iwanowicz, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli III miejsce. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z powiatu, dlatego rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie. Naszym chłopakom zabrakło tylko dwóch małych punktów do drugiego miejsca. Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-03-09

I znowu jesteśmy mistrzami

27.02.2018 r. w Prudniku odbył się Gminny Turniej Gry w „Dwa ognie” w kategorii chłopców.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III-IV (M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, M. Świtalski, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-03-06

POLONISTYCZNY SUKCES

Miło mi poinformować o sukcesie Joasi Bandurowskiej, która w tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla szkół podstawowych (etap gminny) zyskała tytuł laureatki oraz… przepustkę do wzięcia udziału w etapie wojewódzkim konkursu kuratoryjnego.
News

    Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu i życzymy, by fascynacja językiem polskim, talent oraz rzetelna praca przyniosły Jej (już wkrótce: 26 lutego 2018 r.) kolejny polonistyczny tryumf.

Małgorzata Żuk

nauczycielka języka polskiego


Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-11

PIŁKARSKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW!!!

W dniach 7-10 grudnia 2017 r. drużyna UKS Orlik Prudnik rocznik 2009 prowadzona przez trenera Pana Ireneusza Licznara, zajęła wysokie III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piłki Nożnej „Futbol na Tak” w Głuchołazach pod balonem.
News     W tej drużynie grają uczniowie z naszej szkoły Wiktor Hawron-Zborowski i Oskar Zieliński z klasy III oraz Igor Zieliński z klasy II. W turnieju brało udział 15 drużyn z całej Polski. Po zaciętej rywalizacji, kapitalnie rozegranych akcjach i dziesiątkach strzelonych goli zabrakło jedynie jednego punktu do wygrania turnieju. Uczniom z naszej szkoły oraz całej drużynie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-11

NASZ „ZŁOTY” FRANEK

Z ogromną przyjemnością dowiedzieliśmy się, że nasz klasowy kolega Franek zdobył aż cztery złote medale na II Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Prudnika.
News

    W kategorii chłopców klas V był nie do pokonania, zwyciężył we wszystkich czterech konkurencjach (żabka, kraul, delfin, grzbiet)

Franiu, jesteśmy z Ciebie bardzo, bardzo dumni. Gratulujemy!!!!

Koleżanki i koledzy z klasy V

Wychowawca Małgorzata Tuz


Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-10

UWAGA! UWAGA! KOLEJNA LAWINA LAUREATÓW: MARTA, AGATA, MIŁOSZ, ŁUCJA, czyli recytatorska rewolucja w … prudnickiej willi Frankla

Dzisiaj, w urokliwej siedzibie Prudnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce IX Konkurs Recytatorski Poezji Romskiej.
News Jak co roku, w ten grudniowy czas, opuściliśmy szkolne mury, by … magią romskiego słowa mówionego, talentem, odwagą i kunsztem recytatorskim - oczarować publiczność i… komisję konkursową. Udało się! Profesjonalne jury, któremu tego roku przewodniczyła Róża Łakatosz – romska poetka i malarka z Poznania, doceniło wkład pracy i jakość recytacji wierszy autorstwa Papuszy, Jana Mirgi, Teresy Mirgi, Stanisława Stahino Stankiewicza w wykonaniu naszych recytatorów – gadżów. W kategorii klas I-III: I MIEJSCE i NAGRODA (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-07

LAWINA LAUREATEK KONKURSU JEDNEGO WIERSZA IM. MICHAŁA LISOWSKIEGO o uzależnieniach

Finał XX EDYCJI Konkursu Jednego Wiersza im. Michała Lisowskiego o uzależnieniach, konkursu o zasięgu krajowym – przyniósł, poetycko! rzecz ujmując, grudniową lawinę laureatek ze szkoły w Moszczance.
News     Uroczysta gala finału konkursu odbyła się 1 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury w Głuchołazach. Podczas niej prezentowane były wiersze laureatek i laureatów trzech kategorii wiekowych.. Poważnemu tematowi uzależnień oraz niełatwej formie literackiej, w kategorii „dzieci do lat 14”, sprostały i zdobyły nagrody oraz wyróżnienia nasze uczennice! II NAGRODA – ŁUCJA STONOGA, lat 11 II NAGRODA - ALICJA BATKO, lat 12 WYRÓŻNIENIE - DARIA SZKWAREK, lat 10  WYRÓŻNIENIE – AMELIA ZDANOWICZ, lat 10 WYRÓZNIENIE (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-06

Turniej Piłki Nożnej pod hasłem: „Jestem zdrowy i wolny od uzależnień”

28 listopada 2017 r. odbył się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News     Po zaciętej rywalizacji nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak, Daniel Winiarski, Samuel Iwanowicz, Dawid Łukaszewicz, Miłosz Sadło i Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Dyplom i nagrody osobiście wręczył komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz i wiceburmistrz Stanisław Hawron. Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-345.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-28

II EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej.
News     Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na poezję angielską i zachęcanie uczniów do regularnej pracy nad językiem angielskim. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas IV-VII i polegało na interpretacji jednego wybranego wiersza w języku angielskim. Oceniając występy naszych młodych artystów komisja brała pod uwagę: stopień opanowania tekstu, poprawność językową, interpretację i wrażenie artystyczne. Uczestnicy mieli różne pomysły na przedstawienie wierszy. Jury czekało trudne zadanie, gdyż uczestnicy reprezentowali (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-28

„Świat oczami dziecka”

Przedszkolaki z Moszczanki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „Świat oczami dziecka”.
News     Zadanie konkursowe polegało na skonstruowaniu przez każde dziecko z grupy, z dowolnie wybranego materiału, budowli z jego wymarzonego świata. Następnie należało połączyć wszystkie konstrukcje w jedną pracę konkursową, zrobić zdjęcie i wysłać do organizatora. Dzieci zdecydowały, że zbudują „Miasto” z klocków Lego.     W tym miejscu miło mi poinformować, że nasze przedszkole znalazło się wśród 20 placówek w Polsce nagodzonych zestawem klocków „Lego Duplo”.      Wielkie gratulacje (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-24

WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W JUBILEUSZOWEJ – XX-ej EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI DZIECIĘCEJ „WIERSZYKOWY SEZAM’’

News     Nasi recytatorzy podczas gminnego konkursu swoimi umiejętnościami, talentem jak również szczerością wyrazu artystycznego ujęli jury tegorocznej jubileuszowej edycji „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” i… posypały się wspaniałe lokaty: W kategorii najstarszej (kl. V- VII) – II MIEJSCE – Łucja Stonoga z klasy VI                 WYRÓŻNIENIE – Szymon Augustyn z klasy V W kategorii średniej (kl. III- IV) – II MIEJSCE – Agata Osiecka z klasy IV         (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-16

SPORTOWCY W NASZEJ SZKOLE

Drużyna UKS Orlik Prudnik rocznik 2009 prowadzona przez Pana Trenera Ireneusza Licznara zajęła III miejsce w Turnieju Gold Game Cup pod Wrocławskim balonem.
News     W tej oto drużynie grają zawodnicy, a zarazem uczniowie naszej szkoły Zieliński Oskar i Wiktor Hawron-Zborowski, który dobył statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika zdobywając 18-ście goli dla swojej drużyny. Jesteśmy dumni, że mamy takich sportowców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z sportowym pozdrowieniem Marta Borko - Ciesielska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-16

Miejsko – Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

News 7.11.2017r. dziewczęta w składzie (Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Marta Piekarczyk, Lena Wizer, Jesika Jędrzejczak, Milena Salawa ) zdobyły II miejsce w  miejsko-gminnych zawodach  Halowej piłki nożnej dziewcząt w Prudniku. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-12

W samo południe recytowali cudnie!

9 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski – impreza artystyczna, podczas której zapaleni recytatorzy naszej szkoły mieli okazję wymienić się doświadczeniami i pomysłami artystycznymi.
News Wszyscy uczestnicy konkursu recytowali cudnie, ale najcudniej: w kategorii klas III-IV: I MIEJSCE – Agata Osiecka II MIEJSCE – Angelika Bolibrzuch III MIEJSCE – Maja Giemzik w kategorii klas V-VII: I MIEJSCE – Łucja Stonoga II MIEJSCE – Tymek Nowak III MIEJSCE – Paweł Wójtowicz Recytatorzy wyróżnieni: Amelka Gorzelanna, Magda Wójtowicz, Miłosz Sadło i Szymon Augustyn. Laureatom oraz uczniom wyróżnionym – gratulujemy szkolnego sukcesu recytatorskiego i (już w najbliższą środę) (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-09

MISTRZ RECYTACJI W KLASIE I

Klasowy konkurs recytatorski w klasie 1 rozstrzygnięty!
News     Do konkursu zgłosiło się ośmiu uczniów, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze. Repertuar był bardzo ciekawy. Komisja uważnie wysłuchała wszystkich i wyłoniła zwycięzcę. Został nim Michał Budzyński. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie się do konkursu. Małgorzata Zaworska                               (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-06

Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

W dniu 26.10.2017 odbyły się w Prudniku Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w szachach.
News

Naszą szkołę  reprezentowali: Krzysztof  Trybel, Tymoteusz Rojek, Kamil Mykita oraz Jakub Darowski. W zawodach uczestniczyły trzy drużyny. Nasi  chłopcy zajęli IIm. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-10-26

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe

Na Powiatowych indywidualnych biegach przełajowych nie zabrakło naszych dziewcząt i chłopców.
News      W kategorii dziewcząt: Im i awans na zawody wojewódzkie zdobyły: Weronika Trembecka, Melania Bolibrzuch. Vm dało również awans Amelii Sitek. Troszkę szczęścia zabrakło Kindze Żurakowskiej VIIm i Tymoteuszowi Nowak (VIII). Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                      (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-10-02

Gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dn. 26.09.2017 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
News W kategorii wiekowej klas IV – V i VI dziewcząt na dystansie1000m: - Im - uczennica klasy IV – Weronika Trembecka - IVm – uczennica klasy VI – Kinga Żurakowska W kategorii wiekowej klas VII dziewczęta zdobyły na dystansie 2000m niemal identyczne wyniki: - IIm – Amelia Sitek - IIIm – Melania Bolibrzuch Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500m:  - IV m zdobył Tymoteusz Nowak ucz. klasy VI  Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulacje. Bożena Sajewicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-09-26

Spotkanie z Burmistrzem…

20 czerwca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Burmistrzem, uczniów oraz ich opiekunów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
News     Spotkanie umilały nam dzieci swoimi występami artystycznymi. Wszystkie wyróżnione dzieci dostały dyplom, puchar i upominek niespodziankę. I tak: - najlepszym sportowcem naszej szkoły został SADŁO MIŁOSZ!!! - a najwyższą średnią szkoły, bo aż 5,45 zdobyła JOANNA BANDUROWSKA!!! GRATULUJEMY, ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I SPEŁNIANIA SIEBIE W WSZYSTKICH SFERACH MŁODEGO ŻYCIA. Marta Borko-Ciesielska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-26

Sprawdzamy obecność

Sport: obecny zawsze i wszędzie
News Królowa wszystkich dyscyplin sportowych czyli Lekkoatletyka na koniec tego roku szkolnego jeszcze zagościła do Opola nie mogło zabraknąć nas. W dniu 13 czerwca 2017 r. Nasza Szkoła jako jedyna z powiatu prudnickiego wzięła udział w Międzynarodowych Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich na szczeblu szkół podstawowych. Zawody były mocno obłożone licznie przybyłymi szkołami z całego województwa opolskiego. Rewelacyjnie i profesjonalnie przygotowane pod względem organizacyjnym. Proponowane były chyba wszystkie konkurencje. Jeden zawodnik mógł (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-25

Kolejny sukces - wyróżnienie w konkursie „Najpiękniejszy przyszkolny ogród”

21. 06. 2017 r. pojechałem z moimi kolegami z klasy V do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, aby odebrać wyróżnienie dla mojej klasy w konkursie wojewódzkim „Najpiękniejszy przyszkolny ogród”.
News

    Wzięliśmy udział w wykładzie naukowym pana dr Andrzeja Boczarowskiego „Rośliny żyją w innym czasie”. Pan dr Boczarowski oprowadzał nas po Parku i opowiadał nam o dinozaurach. Poszliśmy również do oceanarium, gdzie oglądaliśmy animacje z wodnymi dinozaurami. Na końcu wycieczki bawiliśmy się w parku rozrywki. Wycieczka była bardzo pouczająca.

Amadeusz Iwanowicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-24

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym

W dniu 19.06.2017r został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Osobliwości przyrodnicze w obiektywie”, na który zostałem zaproszony.
News       Gdy dojechaliśmy na miejsce, zaprowadzono nas do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie czekał na nas poczęstunek. O godz. 9.30 każdy uczestnik konkursu musiał się zarejestrować. Potem uczestniczyłem w bardzo ciekawym wykładzie na temat kwiatów, który przeprowadził pan dr Andrzej Boczarowski- paleontolog, geolog, muzeolog, jeden z twórców Parku w Krasiejowie. Po zakończonym wykładzie nadszedł długo oczekiwany moment wręczenia nagród. Zdobyłem wyróżnienie. Radość była tym większa, że wpłynęło ponad 200 prac (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-22

KOLEJNE TROFEUM TEATRALNE DLA „ACTUSA”

Grupa teatralna „Actus” podczas XIV Małych Konfrontacji Teatralnych o statuetkę „Czarodziejskiej Lampy Alladyna” wystawiła sztukę „Sny Melpomeny” w reżyserii Małgorzaty Żuk.
News

    Spektakl został nagrodzony statuetką „Czarodziejskiej Lampy Alladyna”.

Kamil Mykita, odtwórca roli Archimedesa, otrzymał dyplom za wyróżniającą się grę aktorską. Wielkie gratulacje!!!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-16

Turniej szkół

08.06. 2017r. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się TURNIEJ SZKÓŁ klas młodszych, organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.
News

    Wśród 6 szkół, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Tradycją turnieju jest to, że zwycięzca jest tylko jeden. W tym roku zwyciężyli uczniowie ze szkoły nr 4 i choć nie udało nam się wygrać, dzieci wróciły zadowolone, ponieważ atmosfera podczas turnieju była bardzo miła i sympatyczna, a każdy z uczniów wrócił z dyplomem i torbą pełną upominków.

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-08

"KANGUR MATEMATYCZNY 2017"

Podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego
News Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania w końcu nadeszły wyniki. Wyniki dla kategorii: Maluch - klasa 3 szkoły podstawowej TRYBEL KRZYSZTOF- 69,00 punktów Maluch - klasa 4 szkoły podstawowej OSZYWA ANDRZEJ- 81,00 GRZYWACZ FRANCISZEK- 66,00 GURGUL WIKTORIA- 56,25 Beniamin - klasa 5 szkoły podstawowej NOWAK TYMOTEUSZ- 98,50- wyróżniony MYKITA KAMIL- 76,25 ŻURAKOWSKA KINGA- 61,00 IWANOWICZ AMADEUSZ -56,50 DAROWSKI JAKUB- 55,50 SADŁO MIŁOSZ- 40,00     Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zawierał (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-06

W SAMYM SERCU OPOLA …

Kilka słów o IX PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „MŁODE OPOLE” 2017 i występie Noemi Pustelniak z klasy IV, który odbędzie się 11 czerwca 2017 na Opolskim Rynku.
News     Pragnę powiadomić, że uczennica Noemi Pustelniak z klasy IV przeszła eliminacje wstępne i zakwalifikowała się do finału solistów. Konkurs solistyczny rozpocznie się o godz. 10:00 w niedzielę 11 czerwca 2017r. W Jury zasiądą: Anna Panas, Edward Spyrka, Tomasz Bazan. Uczestnicy konkursu będą oceniani przez Jury powołane przez Organizatora złożonego z pedagogów, muzyków, piosenkarzy - wybitnych postaci polskiej sceny muzycznej, które dokona oceny prezentowanego programu artystycznego.     Już teraz gratulujemy Noemi sukcesu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-04

MOSZCZANKA SZALEJE NA ZAWODACH….

News Na Indywidualnych zawodach lekkoatletycznych (szczebel gminny) w rolach głównych wystąpili : Sztafeta dziewcząt - II miejsce - Jędrzejczak Jesika                                                             Piekarczyk Marta                                                (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-29

Drugi Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka dla Moszczanki

Dzieci z przedszkola realizowały program Akademii Zdrowego Przedszkolaka – Moduł XX „Z ekologią za pan brat”.
News Akademia propaguje zdrowy tryb życia wśród dzieci, dbając o zdrowe nawyki nie tylko w zakresie właściwego odżywiania od najmłodszych lat, ale i szeroko pojętego zdrowia i rozwoju psycho – społecznego.     Przez trzy miesiące podejmowaliśmy działania związane z ekologią, realizowaliśmy proponowane przez Akademię scenariusze zajęć, korzystaliśmy z pomocy dydaktycznych.      Po przedstawieniu swoich efektów otrzymaliśmy Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.    Edyta Worożańska nauczyciel przedszkola (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-27

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 20.05.2017r. w hali sportowej I LO w Prudniku odbyła się Spartakiada Przedszkolaków zorganizowana przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Prudniku.
News     W sportowych zmaganiach udział wzięło 7 przedszkoli, w tym nasze z Moszczanki. Każda drużyna posiadała własny emblemat z nazwą przedszkola oraz specjalny okrzyk sportowy, który motywował ich do rywalizacji.       Konkurencje sportowe w których brali udział to: bieg sztafetowy, rzut do kosza, slalom z łyżeczką, wyścigi kangurów, hokej, wykopki, szarfa i obręcz oraz podaj dalej.       W każdej konkurencji dzieci dawały z siebie wszystko. Zabawa była niesamowita dla przedszkolaków. Wiele radości sprawiło (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-27

XI EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

25 maja upłynął w naszej szkole w radosnej i uroczystej atmosferze, wszystko za sprawą wykonawców, którzy wystąpili w XI edycji Konkursu Piosenki Angielskiej.
News Śmiało można stwierdzić, że festiwal ten wpisał się już na stale do kalendarza imprez szkolnych. Jury oceniało wykonawców pod względem poprawności muzycznej, językowej i ogólnego wrażenie. Wystąpiło 7 solistów i 4 zespoły. Zadanie jury było niezwykle trudne, gdyż młodzi wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom zarówno muzyczny jak i językowy. Wyniki konkursu: Klasy I – III I miejsce Julia Szpara II miejsce Miriam Pustelniak III miejsce Hania Gołowkin, Malwina Sitek, Iga i Maja Giemzik Klasy IV – VI I (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-26

MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS III – VI

News W dniu 24 maja odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny pn. „Matematyczny Turniej Klas”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród naszych uczniów, wykrywanie uzdolnień, popularyzowanie matematyki oraz kształcenie umiejętności współdziałania w grupie. Uczniowie rozwiązywali przygotowane zadania w czterech grupach – odpowiednio do posiadanych wiadomości i umiejętności. W skład zestawu zadań konkursowych wchodziło 5 serii zadań dla każdej klasy. Każdy zestaw zawierał po 2 zadania, za które można było (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-25

Na gminnym etapie

Matematyczne zestawy - wyzwaniem dla uczestników konkursu
News Wśród zadań konkursowych na Gminnym Konkursie Matematycznym, w którym wzięli udział nasi uczniowie, przeważały matematyczne łamigłówki.  Nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze: Bartosz Salawa - trzecioklasista zajął wysokie 3 miejsce. Do pierwszego brakowało mu tylko 1,5 pkt. Weronika Szopa, reprezentantka drugoklasistów zajęła miejsce 4. To wysokie lokaty. Gratulujemy naszym uczniom i cieszymy się z Waszych sukcesów. Jolanta Brudniak (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-22

Konkurs Matematyczny

W klasie drugiej odbył się Konkurs Matematyczny, który miał wyłonić zwycięzcę, a tym samym reprezentanta naszej szkoły do Gminnego Konkursu Matematycznego.
News

Wśród nagrodzonych znalazły się dziewczynki:

Magdalena Wójtowicz, Julia Szpara, Aleksandra Kania, a zwycięstwo przypadło Weronice Szopie. Gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie.

Jolanta Brudniak
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-18

KONKURS PIOSENKI „ZŁOTA NUTKA”

Jak co roku dnia 09.05.2017r. odbył się przedszkolny konkurs piosenki „Złota nutka”.
News Dzieci przygotowywały się do konkursu w domu, same wybierały piosenkę, którą chcą zaśpiewać. Wszystkich uczestników było dziewiętnastu. Laureatami konkursu zostali Amelia Zięba, Malwina Bolibrzuch oraz Patrycja Kwiatkowska. Dzieci te otrzymały główne nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ten dzień był satysfakcjonujący nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców jak i nauczycieli. Judyta Licznar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-287.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-11

MISTRZ ORTOGRAFII

W klasie 3 odbył się konkurs ortograficzny, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami.
News Wszyscy mieli równe szanse i z zapałem przystąpili do rozwiazywania zadań. A oto nasi zwycięzcy: I miejsce Michał Marut II miejsce Mateusz Świtalski III miejsce Amelia Zdanowicz Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszych działaniach ortograficznych! Małgorzata Zaworska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-08

Nasi w czołówce!

Wojewódzka Mini Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w Głuchołazach na stałe wpisuje się w kalendarz konkursów naszej szkoły. Wspaniale przygotowana i hojnie finansowana przez sponsorów olimpiada, jest imprezą uwielbianą przez biorące w niej udział - dzieci.
News W tym roku przyjechało blisko 40 uczniów. Praca i czas, poświęcone na rozpoznawaniu gatunków drzew, roślin zielnych, krzewinek, owadów, ptaków, płazów, gadów i ssaków, zgłębianiu zagadnień związanych z lasem i parkami krajobrazowymi, zostały zrekompensowane pięknymi nagrodami (sprzęt sportowy, książki, zabawki). Nasi uczniowie: Noemi Pustelniak (5 miejsce), Daria Jaworska (7 miejsce) i Andrzej Oszywa wspaniale zaprezentowali się na finale w Głuchołazach. Bardzo serdecznie im gratulujemy! Elżbieta Bury (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-08

Wierszykowy konkurs w przedszkolu

Dnia 29.03.2017r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs recytatorski ,,Entliczek pentliczek”. Konkurs rozpoczęliśmy wspólnym tańcem do piosenki ,,Idziemy do ZOO”.
News Dzieci zrelaksowały się i mogły przystąpić do prezentacji swoich wierszy. W konkursie udział wzięło 16. przedszkolaków w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i 5-6 latki.        Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były bardzo ciekawe i barwnie zaprezentowane przez dzieci. Skład jury: - pani dyrektor Jolanta Brudniak (przewodnicząca komisji), - pani Brygida Nowak, - Malinowska Julia.        Jury wyłoniło dwa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-11

Zawody pływackie

Uczniowie Naszej szkoły 22 marca 2017 na Krytej Pływalni w Prudniku wzięli udział z zawodach pływackich na szczeblu gminno-powiatowym.
News Rywalizacja była zacięta, na wysokim i wyrównanym poziomie. Jednak możemy cieszyć się z medali: SADŁO MIŁOSZ W STYLU DOWOLNYM (kraulem) zdobył ZŁOTY MEDAL!!! ZBARASZCZUK JAKUB W STYLU KLASYCZNYM (żabką) BRĄZOWY MEDAL!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! Marta Borko-Ciesielska Nauczyciel wychowania fizycznego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-03-26

Mały Olimpijczyk

Zawody gminne szkół podstawowych „Mały Olimpijczyk” gry i zabawy, wyścigi rzędów.
Nasi reprezentanci to uczniowie z klasy II, III i IV w składzie:  Miejsce II dziewczęta: Trembecka Weronika, Wasylewicz Hania, Zięba Oliwia, Bolibrzuch Angelika, Wizer Lena, Gurgul Wiktoria, Salawa Milena, Jaworska Daria, Miejsce III chłopcy: Sadło Szymon, Dańko Filip, Oskar Trembecki,  Frukacz Dawid, Charków Kajetan, Iwanowicz  Samuel, Kuffel Jakub, Salawa Bartek, Oszywa Andrzej, Marta Borko-Ciesielska Nauczyciel wychowania fizycznego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-03-26

II miejsce dla Asi Bandurowskiej w konkursie przyrodniczym – etap miejsko – gminny

11 stycznia, uczennice klasy VI: Asia Bandurowska i Oliwka Niesłuchowska zmagały się z zadaniami przyrodniczymi w kolejnym wojewódzkim konkursie przedmiotowym.
Obie uczennice wykazały się szeroką wiedzą przyrodniczą, rozwiązując wiele zadań problemowych i nietypowych - jak to w konkursie na szczeblu miejsko – gminnym… Serdecznie gratulujemy Asi, która zajęła II miejsce i Oliwce, która uplasowała się na V miejscu. E. Bury                                                                                   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-01-14

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2016 ?YOU CAN SING?

PIOSENKA SPOSOBEM NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
News 16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Głównym celem konkursu było promowanie piosenki obcojęzycznej oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Poprzez udział w konkursie uczniowie doskonalili wymowę, wzbogacali słownictwo, rozwijali zainteresowania językowe i muzyczne oraz prezentowali swoje umiejętności sceniczne. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki dostosowanej do ich wieku i możliwości (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-18

KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

News

Krzysztof Trybel zwycięzcą Klasowego Konkursu Matematycznego i to właśnie on będzie reprezentował klasę 2 na Gminnym Konkursie Matematycznym w Prudniku.

Miejsce II zdobyła Maja Giemzik, a III Agata Osiecka. Życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

News

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas II i III. Krzysztof Trybel uczeń klasy II zajął w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

XIII Małe Konfrontacje Teatralne przyniosły Actusowi? d u ż o szczęścia

Grupa teatralna ,,Actus? w składzie: Hanna Stocka, Agnieszka Matuszak, Laura Malinowska, Sara Olejnik, Kinga Żurakowska, Oliwia Niesłuchowska, Iwona Krupa, Marta Włodarczyk, Lena Tabaka, Martyna Darowska, Maja Szkwarek, Zuzanna Dańko - zdobyła I Nagrodę w XIII Małych Konfrontacjach Teatralnych w Prudniku.
News         O „Czarodziejską Lampę Alladyna 2016” w maju tego roku zabiegało aż sześć formacji teatralnych z naszej gminy. Piękna i wymarzona przez dzieci statuetka, w dowód uznania za autorski repertuar, interpretację i technikę wykonania, kreatywną scenografię oraz wyraz artystyczny widowiska, trafiła do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za spektakl „Teatr jest cool” w reż. Małgorzaty Żuk.         Jury konkursu, na czele z przewodniczącą panią Beatą Puzia z Centrum Kultury w Głuchołazach, dodatkowo (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-22

?Co łączy latolistka cytrynka z zawisakiem borowcem??

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w ekologicznej olimpiadzie wojewódzkiej pod nazwą Mini Olimpiada Wiedzy Ekologicznej dla uczniów klas III - IV.
News W tym roku VII edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Różnorodność w świecie zwierząt”. Należało doskonale orientować się w rozpoznawaniu 33 gatunków rodzimych zwierząt (osobników dorosłych, młodocianych i innych faz rozwojowych). Nie było łatwo. Trzeba było np. znać nie tylko odgłosy czy tropy zwierząt, ale naturalnych wrogów, kryjówki, aktywność roczną i dobową, sposoby zdobywania pokarmu, miejsce w łańcuchu pokarmowym i wiele, wiele innych zagadnień związanych z biologią danego gatunku. W tym roku naszą szkołę (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-12

Konkurs Matematyczny MAT-mistrz

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono najlepszego ucznia z matematyki w klasie IV - Kamila Mykitę oraz kl. V - Emilię Furgałę.
News Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym MAT-mistrz dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych gminy Prudnik, który odbył się 12 kwietnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. Konkurs odbywa się pod patronatem p. Marii Strońskiej dyrektor  Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku. Zwycięzcą konkursu w kategorii klas czwartych został Kamil Mykita zajmując III miejsce.                                                                                           (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-04-23

Powiatowe Zawody Pływackie

W dniu 23.03.2016r. w Prudniku na krytej pływalni odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie.
News Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców: - 50 metrów stylem dowolnym, - 50 metrów stylem grzbietowym, - 50 metrów stylem klasycznym.       Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników (Franciszek Grzywacz, Joanna Bandurowska, Miłosz Sadło, Jakub Zbaraszczuk). A oto wyniki naszych zawodników: Jakub Zbaraszczuk – stylem klasycznym - IIIm z wynikiem 37.18 (zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich) Miłosz Sadło – stylem (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-23

Zawody w tenisa stołowego

02.03.2016r. w Rudziczce odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego.
News Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (Joanna Bandurowska, Karolina Masztalerz, Melania Bolibrzuch). Po zaciętej i długiej walce, II miejsce zdobyła – Karolina Masztalerz a III m – Joanna Bandurowska. W tym samym dniu odbyły się również mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasze dziewczęta zdobyły tutaj II miejsce. Całej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym roku. Bożena Sajewicz     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-03

Mały olimpijczyk

News 16.02.2016 r. w Prudniku odbyły się Miejsko – Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Chłopców „Mały Olimpijczyk”.  Nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Jakub Zbaraszczuk, Miłosz Sadło, Dawid Łukaszewicz, Tymon Rojek, Amadeusz Iwanowicz, Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Chłopcom z klasy IV serdecznie gratulujemy;-) B. Sajewicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-02-16

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny szkół podstawowych - etap gminny

Styczeń w naszej gminie był gorącym okresem konkursowym, podczas którego rozstrzygały się losy najbardziej utalentowanych uczniów siedmiu szkół podstawowych gminy Prudnik.
News Dobiegła już końca seria tegorocznych konkursów przedmiotowych. Jako ostatni na tym etapie miał miejsce Wojewódzki Konkurs Polonistyczny szkół podstawowych, w którym wzięli udział, uznani przez szkolne komisje, najlepsi z języka polskiego (ze wszystkich siedmiu placówek). Naszą szkołę reprezentowała Hania Stocka, która w tym konkursie zajęła … II miejsce! Hania zachwyciła komisję konkursową treścią i formą opisu wybranej przez siebie pory roku. Jej praca pisemna w części ,,Wypracowanie”, jako jedyna wśród (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-30

Pasjonatka przyrody

13 stycznia odbył się w Prudniku XIII Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy na etapie miejsko - gminnym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VI- Kinga Dynarowicz.
News Dziewczynka zajęła V miejsce, co przyjęliśmy z dużą satysfakcją i radością. Konkurs oceniony został przez grono nauczycieli jako dość trudny z uwagi na złożoność pytań z zakresu fizyki, geografii, a nawet matematyki. Należało wykazać się przede wszystkim logicznym myśleniem, czytaniem wykresów, tabel i rysunków schematycznych, umiejętnością rozwiązywania zadań złożonych, dużą wnikliwością przy czytaniu tekstów przyrodniczych.               Kinga, serdecznie Ci gratulujemy! E. Bury (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-28

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ETAP GMINNY

7 stycznia 2016r. uczennica Marta Golc-Mączka i uczeń Dominik Strap wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na szczeblu gminnym. Poziom testu okazał sie bardzo wysoki.
News Uczniowie mieli do wykonania piętnaście zadań, których treści niejednokrotnie przewyższały zagadnienia zawarte w podstawie programowej szkoły podstawowej. W pierwszych trzech zadaniach, należało wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Kolejnych pięć zadań związanych było ze znajomością słownictwa i gramatyki angielskiej. Obszerną część testu zajmowały zadania wymagające szerokiej wiedzy na temat kultury krajów anglojęzycznych. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając VII i VIII miejsce na 23 uczestników.   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-07

Muzyczny sukces przedszkolaków

News Niezwykle miło mi poinformować, że zespół przedszkolaków w składzie: Maja Czarnobrewa, Zuzia Bolibrzuch, Madzia Krupa, Kamilka Żabska, Maja i Kaja Szkwarek, Martusia Włodarczyk, Zuzia Dańko, Martynka Darowska, Bartek Gorzelanny, Krzyś Kuffel, Michałek Budzyński, Karol Gurgul, Kuba Czarnobrewy, zajął II miejsce w VII Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury Wystąpiliśmy z piosenką „Zegarmistrz”, a akompaniowaliśmy sobie na flażoletach. A to jeszcze nie wszystko. Nasza solistka – Maja (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-12

VII OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2015

News

Gratulujemy młodej solistce Noemi Pustelniak z klasy III wyróżnienia zdobytego w konkursie ”Piosenki Polskiej 2015” i życzymy kolejnych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-09

?JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW?

        Dzieci z przedszkola z Moszczanki wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym „Jesień pełna kolorów” organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury. I udało się. Prace Kuby Bojkowskiego i Martynki Darowskiej zostały zauważone i nagrodzone. Gratulujemy.

Edyta Worożańska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-29

JESIEŃ PEŁNA KOLORÓW ?

News         Dzielimy się naszą radością, iż konkursowe prace plastyczne uczniów z naszej szkoły zostały zauważone i docenione przez organizatorów konkursu pt. „Jesień pełna kolorów” zorganizowanym w ramach 25 PRUDNICKIEJ JESIENI KULTURALNEJ przez Prudnicki Ośrodek Kultury. Gratulujemy laureatom: Kindze Dynarowicz z klasy VI – nagroda Miłoszowi Sadło z klasy IV- nagroda Klaudii Malinowskiej z klasy VI – wyróżnienie Alicja Niedbalska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-22

Zdolni, pracowici, wszechstronni...

19 listopada, uczennice klasy V, Emilia Furgała i Oliwia Niesłuchowska wzięły udział w Wojewódzkiej Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.
News Przygotowując się pod okiem nauczyciela, zgłębiały tajniki wiedzy przyrodniczej dotyczącej szczególnie opolskich parków krajobrazowych, chronionych gatunków roślin i zwierząt, ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych Opolszczyzny. Dziewczynki musiały przyswoić wiedzę z zakresu biologii, ekologii, geografii, historii, ochrony środowiska. Za swoją pracę otrzymały cenne nagrody, a dodatkowo wielką satysfakcję. Konkurs cieszy się dużą popularnością i prestiżem wśród wszystkich szkół powiatu prudnickiego i nyskiego, a zawsze (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-19

POSIEDLI SKARBY SEZAMU!!!

Kto nie zna arabskiej baśni 1001 nocy o Ali Babie, Kassimie, pięknej i sprytnej niewolnicy Mardżanie, 40 rozbójnikach, kręcących się w okolicach skarbca zwanego sezamem?
News        Zna ją wielu! Według tej wschodniej legendy: do środka dostawali się tylko ci, którzy posiadali znajomość … hasła ,,Sezamie, otwórz się!” (powiedzenie pochodzi od oryginalnego dźwięku, jakie wydają dojrzałe nasiona rośliny sezamu, w momencie, gdy pękają, czynią hałas, który brzmi jak otwarcie zamka). Tą magiczną formułą posłużyli się i nasi uczniowie, którzy podczas XVIII – edycji ,,WIERSZYKOWEGO SEZAMU” zajęli wysokie miejsca: I. Magdalena Wójtowicz z klasy I - w kategorii (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-19

I ETAP WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POLONISTYCZNEGO

I etap kuratoryjnego konkursu z języka polskiego (zwanego Wojewódzkim Konkursem Polonistycznym) odbył się w naszej szkole we wtorek - 17 listopada 2015 roku.
Do eliminacji szkolnych przystąpiło osiem uczennic z najstarszych klas: cztery z klasy piątej i cztery z klasy szóstej. Dziewczyny wykazały się wiedzą z zakresu gramatyki, znajomości treści lektur z kanonu lektur szkolnych, umiejętnością czytania ze zrozumieniem (tekstem źródłowym był fragment klasyki literatury młodzieżowej pt. ,,Stowarzyszenia Umarłych Poetów ” Nancy Kleinbaum), znajomością ortografii i interpunkcji oraz techniką redagowania opowiadania twórczego z dialogiem o szkole marzeń. W wyniku weryfikacji prac uczestniczek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-18

Konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

Konkurs pt. ?Najbardziej oryginalna okładka ulubionej książki? został już rozstrzygnięty.
News Komisja w składzie: B. Hawron, B. Nowak, A. Niedbalska, A. Włodarczyk – miała niełatwe zadanie. Ostatecznie Komisja zdecydowała się przyznać trzy wyróżnienia i jedno czołowe miejsce. I miejsce zdobyła Katarzyna Swendrowska z kl. III. Wyróżnienia otrzymały: Malwina Sitek, Weronika Pach i Julia Biernat. Wszystkim dzieciakom składamy gratulacje! Anna Włodarczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-12

MISTRZ RECYTACJI W KLASACH I - II

News Szkolny konkurs recytatorski już za nami. Mamy MISTRZÓW RECYTACJI, są nimi: Hanna Mucha z klasy I oraz Amelia Zdanowicz z klasy II. Życzymy zwycięzcom dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-12

Turniej Piłki Nożnej

10 listopada 2015r. odbył się II Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku.
News Nasi chłopcy w składzie: Michał Wawrzyniak, Kamil Czarniak , Adam Dziwisz, Filip Lempart, Mateusz Osial, Kamil Mykita, Jakub Darowski, Tymon Nowak zdobyli IV miejsce. Dyplom i nagrody osobiście im wręczył Komendant Powiatowy Policji w Prudniku Andrzej Kłakowicz. Dodatkowo nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym ‘ Jestem zdrowy i wolny od uzależnień” w którym troje dzieci otrzymało wyróżnienia. Jednym z nich był nasz uczeń Kamil Czarniak, który otrzymał nagrodę książkową. Serdeczne gratulacje! Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-12

TO BYŁY CHWILE SZCZĘŚCIA.....

26.10.2015 r. odbyły się gminne zawody w "Dwa ognie" w kategorii chłopców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Wiktor Leśniak, Miłosz Sadło, Jakub Zbaraszczuk, Tymoteusz Nowak, Tymon Rojek, Dawid Łukaszewicz, Daniel Winiarski, Amadeusz Iwanowicz, Franciszek Grzywacz i Andrzej Oszywa. Po zaciętej walce chłopcy zdobyli I miejsce, a tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   29.10.2015 r. odbyły się powiatowe zawody w "Dwa ognie" (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-02

"Wisienka na torcie"

"Wisienką na torcie" można chyba nazwać wynik ostatniego w tym roku szkolnym konkursu, w którym wzięły udział dzieci z naszej szkoły.
News 18 czerwca uczniowie klasy III wzięli udział w Turnieju Szkół dla klas I- III szkół podstawowych gminy Prudnik i zdobyli puchar, czyli pierwszą (i jedyną) nagrodę! W trójce wspaniałych przedstawicieli naszej szkoły znaleźli się: Kinga Żurakowska, Kamil Mykita i Tymoteusz Nowak. Turniej miał charakter interdyscyplinarny, a zadaniem uczestników było m.in. wykazanie się bardzo dobrą znajomością wierszy Jana Brzechwy ze zbioru "Zwierzyniec", rozpoznawanie popularnych ptaków polskich, muzyka świata. Nadmienić należy, że wspaniale (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-18

?Pocztówka z Prudnika?

News

Pod takim hasłem odbył się zorganizowany przez Burmistrza Prudnika, Prudnicki Ośrodek Kultury i Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Prudniku – konkurs fotograficzny.

Gratulacje dla Kasi Osieckiej za zdobycie nagrody.

Anna Włodarczyk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-15

Miłosz laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego

W marcu 2015r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz drugi zorganizował konkurs plastyczny "W Trosce o Środowisko- przyroda widziana oczyma dziecka", który skierowany był do dzieci klas 1-3 szkół podstawowych województwa opolskiego.
News Konkurs miał na celu rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem, wyzwalanie pozytywnego stosunku do świata przyrody i dostrzeganie jego niezwykłych walorów. W konkursie wzięło udział prawie 160 uczniów z 60 szkół województwa opolskiego. Miłosz Sadło z klasy III znalazł się w gronie 13 laureatów - autorów najciekawszych prac. Uczeń wraz z dyrektorem szkoły i wychowawczynią uczestniczył 11 czerwca w VII Konferencji "W Trosce o Środowisko". Podczas uroczystości (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-11

Szóstoklasista z naszej szkoły ? laureatem Opolskiego Konkursu Historycznego

Z radością informujemy, iż uczeń naszej szkoły Jan Worożański został laureatem II OPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO NA NAJCIEKAWSZĄ PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ: ?Jestem Polakiem i kocham swój kraj?.
News

Jasiu wykonał prezentację pt. ,,Polacy na frontach II wojny światowej”. 16 czerwca odbierze w Opolu zasłużoną nagrodę.

My, w szkole już dzisiaj, jemu i jego nauczycielce historii – Annie Włodarczyk – składamy wielkie gratulacje.

M. Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-09

Wyniki konkursu "Portret mojej mamy"

News

Gratulacje dla Emilki Furgały z klasy IV i Agnieszki Matuszak z klasy V.

Uczennice te zostały laureatkami konkursu plastycznego pod tytułem: "Portret mojej mamy"

Alicja Niedbalska    
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-06

XII MKT o statuetkę "Lampy Alladyna"

Grupa teatralna "Actus" 2 czerwca po raz drugi wzięła udział w zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury przeglądzie przedstawień szkolnych ? w XII Małych Konfrontacjach Teatralnych o statuetkę Lampy Alladyna.
News Formacja otrzymała I miejsce i… drugą w swojej karierze "Lampę Alladyna” – "Cudowną Lampę Alladyna 2015” za autorski spektakl "Burzliwe życie lalek" w reż. Małgorzaty Żuk. Ponadto jury tegorocznego konkursu przyznało dwie nagrody indywidualne Katarzynie Osieckiej i Hannie Stockiej za "indywidualność sceniczną”. Życzymy pasjonatom teatru kolejnych sukcesów. Anna Włodarczyk (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-03

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

02.06.2015r. w Prudniku odbyły się zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym.
News

Uczeń naszej szkoły Mateusz Polikowski w skoku w dal zajął II m i tym samym zakwalifikował się na zawody wojewódzkie. Jasiu Worożański w biegu na 500 m zajął IV m. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

Bożena Sajewicz  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-02

Gminne zawody lekkoatletyczne

29.05.2015r. odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców.
News Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - bieg na 600 m – III m – I. Luty                           - IV m – K. Osiecka - bieg na 100 m – III m – M.Bolibrzuch - skok w dal – III m - M.Bolibrzuch - pchnięcie kulą – IV m.- A.Piekarczyk - sztafeta - III m (Karolina Łaszczak, Monika Bolibrzuch, Katarzyna Osiecka, Amelia Sitek) Wśród chłopów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-02

"Złota Nutka 2015"

News

Gratulacje dla zespołu "Opawskie Nutki", który wyśpiewał II miejsce w XVI POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH "Złota Nutka 2015"

Alicja Niedbalska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-28

?Matematyka nie musi być trudna?

13 maja 2015 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny klas I-III. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza matematyki . Chętni uczniowie zmagali się z zadaniami o dużym stopniu trudności, jednak każdy z nich poradził sobie wspaniale.
News Tytuł Mistrza matematyki uzyskali: Klasa I – Krzysztof Trybel Klasa II – Szymon Augustyn Klasa III – Kamil Mykita Zwycięzcom gratulujemy!

B. Hawon
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-18

Miła niespodzianka

Miła niespodzianka spotkała dzieci z przedszkola. Zdobyły nagrody i dwa wyróżnienia w gminnym konkursie ?Barwy romskiego świata? organizowanego przez Prudnicki Dom Kultury.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni: Maja Czarnobrewa - nagroda Julia Szpara - nagroda Weronika Szopa- nagroda Hania Mucha – nagroda Aleksandra Kania – nagroda Marta Włodarczyk – wyróżnienie Magdalena Wojtowicz – wyróżnienie                                                  Gratulujemy! E (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-09

Mamy III miejsce!

W połowie kwietnia 2015 r. już po raz piętnasty odbył się w Prudniku Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "MAT- mistrz", w którym wzięły udział również uczennice naszej szkoły: Agnieszka Matuszak z klasy V oraz Joanna Bandurowska z klasy IV.

Uczestnicy konkursu mieli wykazać się umiejętnością operowania wiedzą w rozwiązywaniu nietypowych zadań tekstowych.

Gratulacje należą się Agnieszce, która wykazując się wyższym poziomem wiedzy i umiejętności, zdobyła III miejsce.

Jolanta Trybel
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-15

WYNIKI SZKOLONEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO ?THE MASTER OF SPELLING 2015?

Zaplanowany na 20 lutego 2015 roku Szkolny Konkurs w literowaniu angielskich wyrazów, z powodu wysokiej absencji uczniów w ostatnich dwóch tygodniach, został przeprowadzony 6 marca 2015 roku.
News Miło mi poinformować, że Mistrzem Literowania w kategorii klas I-III został uczeń klasy II Franciszek Grzywacz. W kategorii klas IV-VI tytuł ten przypadł dwóm uczennicom Joannie Bandurowskiej z klasy IV i Wiktorii Golc-Mączce z klasy VI. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych związanych ze znajomością angielskiego alfabetu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję już za rok! Małgorzata Gibek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-07

Wojewódzkie Mistrzostwa Szachowe

News

Dnia 21.02.2015r. nasi uczniowie pomimo szalejącej grypy uczestniczyli w VII Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych w Szachach – Szybowice 2015 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha. Po kilku godzinnej grze zdobyli puchar zajmując VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a organizatorom dziękujemy za moc wrażeń i miłe przyjęcie .

Bożena Sajewicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-02

News Gratulacje dla Tymoteusza Nowaka z klasy III za zajęcie 7 miejsca w ogólnopolskim konkursie biblijnym.

Katechetka Alicja Niedbalska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-02-03

SUKCES UCZENNICY KLASY VI WIKTORII GOLC - MĄCZKI W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

9 stycznia, w dniu swoich urodzin Wiktoria sprawiła naszej szkole wspaniałą niespodziankę, zdobywając II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na etapie miejsko ? gminnym.

Podczas konkursu, trzeba było wykazać się doskonałą znajomością słownictwa, gramatyki oraz kultury krajów anglojęzycznych

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Gibek
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-01-09

Przepis na... szóstkę z języka polskiego

Każdy zainteresowany takim przepisem może śmiało udać się na rozmowę /wywiad, konsultacje/ z Ilonką Luty ? ekspertką od szóstek, kolekcjonerką celujących z polskiego!
News Wyjawię w tym miejscu tylko jeden punkt tego tajemniczego przepisu:

x. Weź udział w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i zajmij… II MIEJSCE – SZÓSTKA GOTOWA! Wielkie gratulacje dla naszej skromnej i pilnej Ilonki!

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-01-08

OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGOPEDYCZNY ?Rysuję z czytamipisze.pl?

Dnia 9 grudnia 2014 roku w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu odbyło się posiedzenie Jury.
Spośród wielu prac z całej Polski, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Uczeń naszej szkoły – Bartosz Bieniarz z klasy II otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kazimiera Czabaj
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-18

,,Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma (?) .? ?

Słowom piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej kategorycznie zaprzeczył KONKURS POEZJI ROMSKIEJ, po raz szósty zorganizowany przez Prudnicki Ośrodek Kultury w ubiegły czwartek ? 11grudnia 2014 r.
News       Organizatorzy zadbali o piękną oprawę jedynego takiego konkursu na Opolszczyźnie. Grupa taneczna pod kierunkiem pani Lucyny Mirgi wykonała cygańskie flamenco, taniec rosyjskich Romów i inne inspirujące do interakcji /na razie tylko w formie klaskania / tańce. Wkrótce w naszej szkole odbędą się warsztaty tańca romskiego i wówczas nie tylko ręce, ale nogi, tułów…, wszystko będzie się ruszać w rytm pięknej muzyki cygańskiej. Zadzieje się tak, dzięki życzliwości pani Lucyny Mirgi, która z grupą swoich (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-16

OTWARTY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ 2014

News

Gratulacje dla Zespołu „Opawskie nutki”, który wyśpiewał I miejsce w kategorii zespołów klas IV – VI oraz dla Noemi Pustelniak z klasy II, która otrzymała III miejsce w kategorii solistów klas I – III

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15

Czas na zwycięstwa!

Miło nam poinformować, że trzy uczennice NASZEJ SZKOŁY zostały tegorocznymi laureatkami
News ,,Wierszykowego Sezamu’’ prestiżowej imprezy kulturalnej Prudnickiego Ośrodka Kultury – Listopad 2014 W kategorii najmłodszych dzieci szkoły podstawowej: III m. – Maja Giemzik (kl. I) W kategorii najstarszych dzieci szkoły podstawowej: I m. – Hania Stocka (kl. V) III m. – Kasia Osiecka (kl. VI) I jeszcze … WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Golc-Mączka (kl. VI) Wielkie gratulacje!!! Małgorzata Żuk   więcej zdjęć ukaże się wkrótce na stronie POK w zakładce ,,GALERIE'' (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-22

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla szkół podstawowych ? etap szkolny

Wyniki konkursu:
I m. Marta Biernat (klasa VI) II m. Wiktoria Golc-Mączka (klasa VI) i Ilona Luty (klasa VI) III m. Marta Golc-Mączka (klasa V) i Wiktoria Pytel (klasa VI)                                                                                                 (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-22

To pod górkę i w dół....

Taką właśnie trasę miały do pokonania w gminnym sztafetowym biegu przełajowym nasze dziewczęta.
News

W składzie: Karoliny Łaszczak, Katarzyny Osieckiej, Moniki Bolibrzuch, Wiktorii Zimoch, Agnieszki Matuszak, Jolanty Antonów, Karoliny Koniecznej i najmłodszej uczestniczki zawodów Amelii Sitek zdobyły III miejsce. Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-10-11

Ależ oni biegają !!!

I tym razem nie zawiedli nas nasi biegacze.
News W indywidualnych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym ponownie I miejsce zdobył Jasiu Worożański. Swoją trzecią pozycję utrzymała również Karolina Łaszczak. Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

 

Bożena Sajewicz    
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-10-02

Jak Oni biegają!!!

Nasi szkolni biegacze, uczniowie klasy szóstej: Karolina Łaszczak i Jan Worożański w miejsko ? gminnych indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców 29 września zajęli czołowe miejsca.
News

Karolinka zajęła III miejsce, Jasiu - I ! Tym samym nasze dzieciaki zakwalifikowały się do zawodów powiatowych!!!

W biegach przełajowych spróbowały swoich sił czwartoklasistki: Amelia Sitek i Melania Bolibrzuch.

Zwycięzcom gratulujemy, a młodszym biegaczkom życzymy powodzenia w następnym roku.

Bożena Sajewicz


Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-30

Marta Piekarczyk laureatką konkursu plastycznego ?W Trosce o Środowisko - przyroda widziana oczyma dziecka?

W maju 2014r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz pierwszy zorganizował konkurs plastyczny skierowany do dzieci klas I-III szkół podstawowych województwa opolskiego.
News Celem konkursu było rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem, wyzwalanie pozytywnego stosunku do świata przyrody. Na konkurs nadesłano 150 pięknych, kolorowych rysunków z 35 placówek szkolnych Opolszczyzny. Komisja konkursowa nagrodziła 30 najciekawszych - autorom 13 prac przyznano równorzędne pierwsze miejsca laureatów Konkursu. Praca plastyczna naszej Marty znalazła się w Kalendarzu na rok 2015 wydanym przez WFOŚiGW w Opolu. Serdecznie gratulujemy! Elżbieta Bury     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Lokalne zabytki historyczne, ich historia i dotąd nieznana lokalizacja były tematem lekcji muzealnej przeprowadzonej przez p. Marcina Husaka ? pracownika Muzeum Ziemi Prudnickiej, który w dniu 9 stycznia 2014 roku gościł w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego.
News   Celem spotkania zatytułowanego „Podróże małe i duże” było poznanie przez uczniów najcenniejszych zabytków regionu, poszerzenie wiedzy na temat historii lokalnej, nabycie umiejętności nazywania, opisywania, umiejscawiania na mapie oraz określania czasu powstania zabytków. W trakcie wykładu omówione zostały dzieje wybitnych ludzi pochodzących z regionu województwa opolskiego, losy zabytków oraz najciekawsze odkrycia archeologiczne. Uczestnictwo w lekcji muzealnej rozwinęło umiejętność kojarzenia faktów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-01-26

I miejsce naszego ucznia w konkursie przyrodniczym!

9 stycznia odbył się etap miejsko- gminny XII Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych

Ona zostanie aktorką!!!

Kasia Osiecka, uczestniczka zajęć Szkolnego Koła Teatralnego, po raz drugi w ciągu jednego artystycznego sezonu Prudnickiej Jesieni Kulturalnej, uzyskała czołowe miejsce w dziedzinie recytacji.
News Tym razem nasza ,,mała blondyneczka’’ – laury zebrała w ramach  V Konkursu Poezji Romskiej. Komisja, której przewodniczyła sama Teresa Mirga – wybitna poetka romska - przyznała Katarzynce miejsce I i liczne nagrody  w postaci tomikow poezji Papuszy i Jana Mirgi.

Małgorzata Żuk

   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-12-16

W hołdzie dla Michała Lisowskiego, patrona ? Konkursu Jednego Wiersza??

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku po raz kolejny zorganizowało ,,Konkursu Jednego Wiersza o tematyce uzależnień im. Michała Lisowskiego??, w którym, jak przewiduje Regulamin ,, udział mogą brać wszyscy twórcy mieszkający w Polsce??.
News  Konkurs ma na celu promocję Prudnika, upowszechnienie piękna języka polskiego, zintegrowanie środowiska twórców nieprofesjonalnych, rozbudzenie zainteresowań poetyckich wśród młodzieży i dorosłych, promocję uzdolnionych młodych twórców poprzez druk najlepszych, nagrodzonych utworów w tomiku pokonkursowym i na stronach internetowych oraz uwrażliwienie na problem uzależnień. Od kilku lat uczestnikami i laureatami tego poetyckiego konkursu  zostają  uczniowie naszej szkoły. W ubiegłym roku zaszczyt bycia laureatką przypadł (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-12-10

Certyfikat ,,Ortograficznego Master Chef?a?

Konkurs w ramach Tygodnia Języka Polskiego dla szkół podstawowych wyłonił spośród klas szóstych ,,Ortograficznego Master Chef?a??
News Tydzień Języka Polskiego w tym roku przypadł na ostatnie dni listopada. Trwał od 25 – 29 dnia tego miesiąca i spotkał się z uhonorowaniem ze strony Polonistek Publicznego Gimnazjum nr1 w Prudniku, które na każdy jego dzień przygotowały ciekawą ofertę konkursową.  Nasi szóstoklasiści mieli okazję, w połowie tego ,,polonistycznego tygodnia”, wziąć udział w konkursie, który wymagał od nich ortograficznej czujności połączonej z własną inwencją twórczą. Drużyna w składzie: Paulina Adamska, Martyna Konieczna, Natalia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-12-03

Wielki sukces Naszych filmowców

Dobre wieści napłynęły do nas z Opola. Po raz kolejny uczniowie naszego zespołu szkół zostali docenieni w konkursie o zasięgu wojewódzkim.
News Marta Biernat, Ilona Luty, Kamil Gibek i Paulina Adamska  zostali laureatami konkursu filmowego zorganizowanego przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. Uroczyste podsumowanie tego konkursu odbyło się w środę 27 listopada w Ośrodku Szkoleniowym RCRE w Niwkach pod Opolem. Konkurs filmowy p.t. "Mój region - moja mała ojczyzna" był jednym z wielu działań zrealizowanych w ramach Programu Niwki 2013. Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni przez jury konkursowe tytułami laureata podczas uroczystego podsumowania, które obejmowało także (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-11-28

,,Wierszykowy Sezam??

Recytować ,, każdy może (?)?, ale? nie wszyscy zostają laureatami prestiżowego konkursu recytatorskiego!
News Takiego właśnie honoru dostąpiło aż kilkoro naszych uczniów podczas XVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Dziecięcej ,,Wierszykowy Sezam’’, który odbył się w Prudnickim Ośrodku Kultury w czwartek, 21 listopada br. W kategorii V-VI : I miejsce: Kasia Osiecka z klasy V II miejsce: Natalka Mączka z klasy VI Wyróżnienie: Wiktoria Golc – Mączka z klasy V.   W kategorii III-IV: I miejsce: Miłosz Trzaska z klasy III.                                                Wielki (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-11-24

Ogromna radość z kolejnego sukcesu naszego ucznia w Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej w Głuchołazach!

Benedykt Pustelniak, uczeń klasy VI, zdobył I miejsce.
News Do finału dostały się również Martyna Konieczna i Natalia Mączka. Konkurs odbył się 15 listopada w Ośrodku Wczasowym  „Czerwony Kozioł” w Głuchołazach. Wzięły w nim udział dzieci ze szkół podstawowych powiatu prudnickiego i nyskiego.  Olimpiada podzielona była na dwie części. W pierwszej- dzieci rozwiązywały test ze znajomości parków krajobrazowych  Opolszczyzny. Dotyczył on  topografii parków, rezerwatów, ścieżek przyrodniczych, zabytków, pomników przyrody. W drugiej części, uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-11-18

Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dn. 26.09.2013r. w Prudniku odbyły się miejsko ? gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000 m :  - I miejsce  zdobyła uczennica klasy VI - Martyna Konieczna  - IV miejsce zdobyła Paulina Adamska ucz.klasy VI Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500m : - III miejsce zdobył Wojtek Porębski ucz. klasy VI - IV miejsce zdobył Jan Worożański ucz. klasy V Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulacje. Dnia 03.10.2013r. w Prudniku odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Uczeń  naszej szkoły (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-11-11

XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny ?Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!?

XIII Ogólnopolski Logopedyczny Konkurs Plastyczny ?Raz, dwa, trzy - powiedz Ty!? II miejsce zajęła Karolina Konieczna
News Spośród 1013 nadesłanych prac, komisja wyłoniła zwycięzców konkursu. Uczennica naszej szkoły otrzymała zaszczytne II miejsce . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej szczegółów na stronie,  KOMLOGO

 Kazimiera Czabaj.

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-07-02

X Małe Konfrontacje Teatralne i ? strzał w 10 ? tkę!

Grupa teatralna ?Actus? 17 czerwca po raz pierwszy w swojej karierze artystycznej wzięła udział w zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury przeglądzie przedstawień szkolnych i za wykonany spektakl pt. ?Powrót miłości? otrzymała? główną nagrodę ?Czarodziejską Lampę Alladyna?.
News Ponadto jury konkursu dodatkowo przyznało nagrodę indywidualną „dla najlepszej aktorki” w tegorocznych konfrontacjach – Kasi Osieckiej.  

 Gratulujemy sukcesu!  

Małgorzata Żuk

Anna Włodarczyk      
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-17

VII Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I -€“ III

14.06. 2013r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".
News Celem spartakiady było przede wszystkim upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej i reprezentowanie wzorców spędzania wolnego czasu , a także integracja szkół wiejskich poprzez sport. W tym roku odwiedzili nas uczniowie wraz z opiekunami z Szybowic  i Rudziczki. Przykro nam było, że nie mogliśmy również tym razem, ugościć dzieci z Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, zmagający się z konkurencjami sportowymi. Mali zawodnicy bardzo dobrze radzili sobie z zadaniami, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-17

Sukces drugoklasistów

III miejsce w TURNIEJU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE
News Uczniowie klasy II Laura Malinowska Oliwia Niesłuchowska Filip Lempart zajęli III miejsce w   TURNIEJU SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ ORAZ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE Organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Prudniku Małgorzata Zaworska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-10

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Julia Cieśla ? laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego wzięła udział w podsumowaniu zmagań konkursowych w roku szkolnym 2012/2013, które odbyło się podczas uroczystej gali ?27 maja w Filharmonii Opolskiej.
Jeszcze raz gratulujemy ogromnego sukcesu!   Czytaj więcej: http://www.kuratorium.opole.pl/index.php/2-uncategorised/1140-wreczenie-dyplomow      

Małgorzata Żuk  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-02

Sukces naszej uczennicy - Karoliny

W XII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym ?Trudne głoski, trudna sprawa z głoską ?R? ? to jest zabawa!?.
News Z wielka radością informujemy, iż spośród 1941 zarejestrowanych prac, komisja wyłoniła zwycięzców Ogólnopolskiego Logopedycznego Konkursu Plastycznego, II  miejsce otrzymała uczennica Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance Karolina Baniak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej szczegółów na stronie,  KOMLOGO         Kazimiera Czabaj                Praca Laureatki (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-27

Brawo pierwszoklasisto !

Dnia 20 maja 2013 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się Gminnym Konkurs Matematyczny dla klas I-III.
News Nasz uczeń klasy I - Tymon Rojek zdobył II miejsce.   Serdecznie gratulujemy !  

Elżbieta Bury

 


Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-22

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny ?TIK?-TAK!?.

Aż 23478 uczniów z całej Polski wzięło udział w tegorocznym III Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym ?TIK?-TAK!?.
News W dniach 8 - 12 kwietnia 2013 roku cztery dzielne uczennice naszej szkoły (Nikola Krawiec, Marta Biernat, Julia Cieśla, Agnieszka Zagawa) codziennie zmagały się z problemami testowymi z zakresu informatyki.  Pierwszy etap polegał na zalogowaniu się do systemu, a potem  rozwiązaniu 2 testów w ciągu doby. Na każdy test uczeń miał 10 minut. 100 osób z najwyższą punktacja przeszło do II etapu.   W II etapie, podczas którego w czasie 45 minut uczniowie musieli rozwiązać test praktyczny i teoretyczny, nasza uczennica Julia Cieśla zajęła (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-01

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Z radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o nagrodzie Rafała Kowalskiego i wyróżnieniu Pauliny Adamskiej
News w gminnych eliminacjach XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  pt: Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. Gratulacje J                                                                                                                             Bożena (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

W dniu 15 marca 2013 r. w budynku Komendy Straży Pożarnej w Białej odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. ?Młodzież Zapobiega Pożarom? na szczeblu powiatowym.
News Celem Turnieju było popularyzowanie wśród młodzieży przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W turnieju udział wzięli uczestnicy, którzy zwyciężyli w eliminacjach gminnych. I tym razem nasza uczennica Julia Cieśla nas nie zawiodła. Zdobywając I miejsce jako jedyna w swojej grupie wiekowej zakwalifikowała się do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.                                                                                                                             (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY - JULII CIEŚLI

W dniu 4 marca 2013 r. w Muzeum Diecezjalnym w Opolu odbył się finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ? ŻAK 2013, w którym brało udział 125 uczestników z naszej diecezji opolskiej.
 Uczestnicy musieli uzyskać co najmniej 45 punktów (tj. 90 % całkowitej liczby punktów), aby zostać laureatem. Nasza uczennica zdobyła 47 punktów w teście finałowym.  Uroczysta Gala, podsumowująca diecezjalne konkursy odbędzie się 16 kwietnia br. o godz. 10.00 w auli seminaryjnej przy ul. Drzymały 1A w Opolu. Składamy serdeczne gratulacje. Julka - tak trzymaj!!!   Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-12

Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?

1 marca 2013 r. w Urzędzie Miejskim Prudnik nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież Zapobiega Pożarom?.
News
 Naszą szkołę reprezentowały uczennice : Agnieszka Zagawa, Julia Cieśla, Martyna Konieczna. Uczennica naszej szkoły Julia Cieśla zdobyła maksymalną ilość punktów (33pkt) i zajęła I miejsce, Agnieszka Zagawa zdobywając 31pkt. zajęła IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (...)
 
 
Bożena Sajewicz
 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-04

Julia Cieśla została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Z wielką radością informujemy czytelników naszej strony internetowej o ogromnym sukcesie Julii Cieśli ? uczennicy klasy szóstej, która w tym roku, po raz drugi w swojej szkolnej karierze, wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym i tym razem zajęła III miejsce.

Warto dodać, iż Julia, będąc laureatką konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim z zakresu języka polskiego, zostaje zwolniona z obowiązku przystąpienia w kwietniu do sprawdzianu kompetencji, co jest równoznaczne z uzyskaniem z testu najwyższego wyniku. Wielkie gratulacje!

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-24

Sukces naszych uczniów w tenisie stołowym i szachach

15.02.2013r. odbyły się Indywidualne Powiatowe Zawody w Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.
News Naszą szkołę reprezentowali: Kamil Gibek, Rafał Kowalski, Paulina Adamska, Martyna Konieczna. Obie zawodniczki zostały finalistkami i zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   16.02.2013r €“ nasi uczniowie w składzie : Benedykt Pustelniak, Paweł Kosowski, Igor Pwaka, Klaudia Frukacz reprezentowali naszą szkołę w V Mistrzostwach Województwa Opolskiego Wiejskich Szkół Podstawowych  w Szachach Szybowice 2013 pod patronatem Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-20

Wielce zasłużony i cudownie zaśpiewany sukces naszej wspaniałej wokalistki - Oliwii Łukaszewicz.

XV FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK ? 2013
News Dnia 15 stycznia 2013 roku, nasza solistka z klasy szóstej, Oliwia  Łukaszewicz  wyśpiewała III miejsce na XV FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK – 2013  /kategoria szkół podstawowych/ w Nysie. Gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-01-16

Kolejny sukces naszej Julki!

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy
 Na Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym (etap miejsko- gminny)  Julia Cieśla zajęła I miejsce. Było ciężko, bo w pytaniach mogło być i kilka dobrych odpowiedzi.Julia uzyskała 15 pkt. i tylko 2 pkt.  zabrakło do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich. Trochę szkoda, ale … i tak jest najlepsza w gminie. Serdeczne gratulacje!                                                                                                                                  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-01-16

Sukces Karoliny

"Moje radosne święta"
News W dniu 17.12.2012r o godzinie 16.00 w Miejskim Domu Kultury odbyło sie wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie "Moje radosne święta", uczennice naszej szkoły zdobyły wyróżnienia ,Karolina Baniak i Wiktoria Pytel.   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Kazimiera Czabaj     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-29

,,Ten jeden raz?? Julii Cieśli i ?drugie miejsce w prestiżowym konkursie

,,Co robić? Co robić, pani Gosiu, gdy wena poetycka dopada mnie w najmniej oczekiwanym czasie i miejscu???- nieśmiałe pytanie uczennicy. ,,Tworzyć! Julka, tworzyć!??- śmiała odpowiedź polonistki.
,,Tak też poczułam i pomyślałam, i dałam się ponieść szalonej wenie na lekcji…./ochrona uczennicy przed obniżeniem zachowania na miesiąc przed konferencjąJ/  I mam tekst na konkurs!’’- pełna ekspresji i optymizmu odpowiedź przyszłej laureatki prestiżowego konkursu.   ,, Ten jeden raz’'   Jedna chwila czarny start niewinna ucieczka śmiertelny traf   Biały proch z diabłem gra uzależnienie czyha za rogiem wystarczy jeden raz   Problem przyczyną śmierć skutkiem nałóg (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-17

Dostali się do Sezamu !

I, II i III miejsce w Konkursie Recytatorskim ,,Wierszykowy Sezam??
News Dostali się do Sezamu ! Było ich 45-ciu, nie rozbójników :-), ale uczestników XV Edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji  Dla Dzieci, którzy  21 listopada 2012roku przybyli z wszystkich szkół gminy Prudnik do  Willi Frankla – siedziby Prudnickiego Ośrodka Kultury. Spośród nich troje to uczniowie naszej szkoły, członkowie szkolnej  grupy teatralnej. Ta trójka uczniów w ubiegłą środę dostała się do finałowego Sezamu i znalazła w nim… potwierdzenie recytatorskich umiejętności w formie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-25

Sukces na XVI Małej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej

16 listopada 2012r. w Ośrodku Wypoczynkowym Czerwony Kozioł w Głuchołazach odbył się finał XVI Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zakres tematyczny był szeroki.
Obejmował walory przyrodnicze i kulturowe opolskich parków krajobrazowych i rozpoznawanie chronionych gatunków roślin,  zwierząt i grzybów rosnących na Opolszczyźnie. Pytania jak zwykle szczegółowe, niektóre podchwytliwe. Emocji było dużo, zwłaszcza, że konkurs przebiegał dwuetapowo.  Największy sukces odniosła uczennica naszej szkoły Julia Cieśla , która zajmując I miejsce zdystansowała innych dużą przewagą punktową. Benedykt Pustelniak zdobył VI miejsce, a Agnieszka Zagawa- wyróżnienie. Zasługują oni (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-20

Mała Wytwórnia Filmowa w Moszczance i jej wielki sukces

Aktualny miesiąc ? listopad ? w naszej szkole upływa pod hasłem ,,Janusz Korczak ? patronem dziecięcych marzeń??.
Jednakże grupa młodych, zapalonych filmowców w naszej szkole dużo wcześniej, bo już w pierwszych dniach nowego roku szkolnego, aktywnie włączyła się w obchody ROKU JANUSZA KORCZAKA. Na wrześniowych zajęciach koła filmowego dzieci odnalazły  inspirację w utworach literackich Starego Doktora i adaptowały je do współczesnych realiów. W wyniku pracy zapalonych filmowców/autorów scenariusza, reżyserów, aktorów, operatorów kamer, dźwiękowców, montażystów/ powstał krótkometrażowy film pt. ,,Konflikty (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-06

ORTOMANIA 2012

Julia Cieśla zajęła III miejsce
,, Moda na sukces’’ – dyktando o takim tytule 30 października  2012 w Prudnickim Ośrodku  Kultury w  ramach XIV edycji  Konkursu Ortograficznego ,, ORTOMANIA’’ miała okazję napisać uczennica  klasy szóstej Julia Cieśla. Nasza młoda miłośniczka kultury języka ojczystego  uległa modzie i …odniosła sukces ! Zajęła III miejsce!                                                                  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-06

III miejsce w konkursie ?Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia?

Centralna Komisja Konkursowa dokonała oceny prac na temat: ?Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia?.
Paweł Kossowski – Skop został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego!  Uczeń klasy VI Paweł Kossowski – Skop zajął w tym konkursie III miejsce. Finał z wręczeniem nagród odbędzie się w Warszawie w dniu 17. 11.2012r. Gratulujemy Pawłowi ogromnego sukcesu na polu historycznym.   Anna Włodarczyk   http://zorpoznan.blanet.pl/index.php/wyniki-konkursu  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-10-08

Kolejne sukcesy naszych uczniów

3.10.2012r.w Prudniku odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie bowiem: W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m : - I miejsce zdobyła uczennica klasy V Martyna Konieczna Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500 m : - III miejsce zdobył Wojtek Porębski uczeń klasy V   Na X m swój bieg zakończył Kamil Gibek.   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-10-03

Sportowe sukcesy

Dnia 27.09.2012r. w Prudniku odbyły się miejsko ? gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m : - Imiejsce  zdobyła uczennica klasy V - Martyna Konieczna Natomiast w kategorii chłopców na dystansie 1500m : - Imiejsce zdobył Wojtek Porębski ucz. klasy V - III miejsce zdobył Kamil Gibek ucz. klasy V - IV miejsce zdobył Seweryn Zapała ucz. klasy V Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Gratulacje.   Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-10-01

Sukces historyczny

Paweł Kossowski ? Skop z klasy piątej wziął udział w Ogólnopolskim konkursie historycznym organizowany przez Zarząd Główny Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego temat brzmiał: ?Marszałek Józef Piłsudski jako mąż stanu, polityk i dowódca, w oczach współczesnego młodego pokolenia?.
Pawła praca spotkała się z uznaniem komisji, która przyznała jej autorowi pierwsze miejsce na szczeblu wojewódzkim. Gratulujemy Pawłowi sukcesu na polu historycznym i trzymamy kciuki za dalsze powodzenie.   Anna Włodarczyk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-07-01

Sukces w konkursie fotograficznym

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym "Sport to zdrowie" zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Prudniku.
News W kategorii wiekowej: klasy I – III – pierwsze miejsce zdobyła Joanna Bandurowska z klasy I, w kategorii wiekowej: klasy IV – VI – drugie miejsce uzyskała Julia Cieśla z klasy piątej i trzecie miejsce Mateusz Łaszczak z klasy piątej. Gratulujemy młodym fotografom pierwszych sukcesów! Wierzymy, że będą kolejne. Wiecej na stronie powiatu; zobacz Anna Włodarczyk     Nagrodzone zdjęcia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-07-01

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ?Otwarta szkoła?

14 czerwca 2012 r. w Ministerstwie Edukacji Narodowej przedstawiciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance i Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły ?Otwarte okno? w Moszczance wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród laureatom i finalistom IV edycji konkursu ?Otwarta szkoła".
News Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana przez Fundację "Edukacja dla Demokracji" jako flagowa inicjatywa Roku Szkoły z Pasją. Czwarta edycja konkursu „Otwarta szkoła" została ogłoszona 14 października 2011 r. Do udziału w nim zaproszono publiczne i niepubliczne przedszkola oraz szkoły, a także współpracujące z nimi organizacje pozarządowe, realizujące w zespołach projekty edukacyjne i obywatelskie, wspierające rozwój polskiego systemu kształcenia i wychowania. Celem konkursu jest promowanie modelu szkoły, która w (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-19

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne w Kędzierzynie ? Koźlu

11.06.2012r . uczniowie Roksana Adamska, Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz, Mateusz Sękarski reprezentowali naszą szkołę na zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim.
News   Uczennica Nikola Masztalerz została finalistką w pchnięciu kulą zdobywając VI miejsce .   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Bożena Sajewicz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-18

Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III

Dwie uczennice z naszej szkoły osiągnęły kolejny sukces matematyczny
News  21 maja 2012  w Szkole Podstawowej nr 1 w Prudniku odbył się  Gminny Konkurs Matematyczny  klas I-III Joanna Bandurowska z klasy I zajęła II miejsce, Wiktoria Golc- Mączka  z klasy III zajęła miejsce III                                 Gratulujemy!                                                                   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-03

II miejsce w konkursie plastycznym

Miło nam poinformować, ze nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie plastycznym
News Miło nam poinformować, ze nasza szkoła zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt.: „ Żołnierz Polski w misjach Pokojowych".   Kzimiera Czabaj
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-03

Finaliści Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012

finał odbędzie się 28 maja 2012 r.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach Opolskiego Konkursu Technologii Informacyjnej 2012. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 2 naszych uczniów: Julia Cieśla z klasy V  z wynikiem  90,3 % zajmując IV miejsce oraz Mateusz Sękarski z klasy VI uzyskując wynik  87,1% i  zajmując V miejsce.   Izabela Czabaj    
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-21

VI Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich klas I ? III

15.05. 2012r. już po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została Sportowa Spartakiada Szkół Wiejskich pod hasłem "Zabawy na wesoło".
News Jej celem było przede wszystkim zintegrowanie środowisk wiejskich, dostarczenie radości i emocji z przeżywanych zawodów sportowych oraz upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej. Tradycyjnie już odwiedzili nas uczniowie z Szybowic, Rudziczki  i Łąki Prudnickiej. Każdą z czterech drużyn reprezentował zespół składający się z 12 zawodników, który zmagał się z konkurencjami sportowymi. Przy nielicznym udziale widowni tj. dzieci i rodziców, mali zawodnicy znakomicie radzili sobie z zadaniami. Rywalizacja była zacięta. Drużyna (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-20

Zwycięstwo naszych "Orłów lekkoatletycznych"

6 złotych medali przywieźli dzisiaj nasi uczniowie z powiatowych zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się w Prudniku.
News  Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą – I miejsce - Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową – I miejsce- Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową  III miejsce - Edyta Dacenko - bieg na 300m – I miejsce– Edyta Dacenko - bieg na 100m – I miejsce -  Roksana Adamska - skok w dal – I miejsce– Roksana Adamska   Wśród chłopów: - pchnięcie kulą – I miejsce - Mateusz Sękarski                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-20

Rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu konkursu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie ?Mam 6 lat?.
News Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, które zaprosiło szkoły i przedszkola do udziału w konkursie. Celem konkursu jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej oraz wsparcie współpracy między radami. Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. W pierwszym etapie, wojewódzkim, koordynowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty, powołana przez niego wojewódzka kapituła konkursu, oceniała  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-16

?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012?

Kamil Gibek, Natalia Mączka i Benedykt Pustelniak z klasy IV wzięli udział w wojewódzkim konkursie ?Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej 2012? organizowanym przez Opolskie Parki Krajobrazowe.
News  Temat III edycji to Woda w przyrodzie. Konkurs odbył się 10 maja w OW Czerwony Kozioł w Głuchołazach. Cieszył się dużym powodzeniem, bo wzięło w nim udział 55 uczniów.  Nasi uczniowie mają powody do dumy,  odnieśli sukces zdobywając następujące miejsca:  I miejsce – Benedykt Pustelniak  VIII miejsce – Natalia Mączka wyróżnienie – Kamil Gibek                                                                                                                 (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-13

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

08.05.2012r. odbyły się gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.
News Dziewczęta w składzie : Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz,  Roksana Adamska, Nikola Zimoch, Martyna Konieczna, Agnieszka Witke zdobyły -  II miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Wojciech Porębski, Kamil Partyczny, Karol Mazepa, Mateusz Sękarski, Dawid Lempart zdobyli miejsce IV.         Gratulacje!   Bożena Sajewicz  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-09

Gminne Zawody Lekkoatletyczne

26.05.2012r. w Prudniku odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców
Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - pchnięcie kulą I miejsce Nikola Masztalerz - rzut piłeczką palantową II miejsce Nikola Masztalerz - bieg na 600 m III miejsce Nikola Zimoch - bieg na 300 m II miejsce Edyta Dacenko - bieg na 100 m  I miejsce- Roksana Adamska - sztafeta II miejsce( Nikola Zimoch, Edyta Dacenko, Roksana Adamska, Nikola Masztalerz).   Wśród chłopów: - bieg na 600m II miejsce Kamil Partyczny - pchnięcie kulą II miejsce Mateusz Sękarski - (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-07

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2011/2012

dla dzieci i młodzieży pod hasłem ?20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują?.
News Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym dotyczącym działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwaniu skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych oraz klęsk żywiołowych.
Wyróżnione osoby to:
  1. Karolina Baniak klasa III
  2. Stanisław Mochnik - przedszkole
  3. Paulina Adamska - klasa IV
Gratulujemy  Kazimiera Czabaj
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-24

"Mat-mistrz"

III miejsce Pawła Kossowskiego - Skop
News   III miejsce Pawła Kossowskiego - Skop z kl. V w konkursie "Mat-mistrz". Konkurs odbył się na szczeblu gminnym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku dnia 13 kwietnia 2012r.   Dyplom Tomasz Wójtowicz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-19

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

30 marca 2012 r. w Lubrzy odbył się II etap
News Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej -  etap II.   30 marca 2012 r. w Lubrzy  odbył się II etap  Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę  na szczeblu powiatowym reprezentował uczeń klasy V - Rafał Kowalski  zdobywając III miejsce.   Gratulujemy!     Bożena Sajewicz  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-16

Michał Górski ? laureatem XII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW POETYCKICH

"Złote Pióro"
News Statuetka Srebrnego Pióra podczas Gali Podsumowania Konkursu ,, Złote Pióro'' dnia 27 marca 2012 r. trafiła w ręce naszego szkolnego poety z klasy VI: Michała Górskiego. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem ,, Człowiek obok mnie''. Na konkurs zgłoszono 54 wiersze. Michał przekonał sąd konkursowy, któremu przewodniczył sam nestor opolskiej poezji Jan Goczoł, pracą pt.,, Sąsiedzi zza ściany '': Piekło pełne żalu i płomieni. Piekło pełne płaczu oraz cieni. Barek pełen duszy złości, Dwupokojowe (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-28

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

?Młodzież Zapobiega Pożarom?
News 16 marca 2012 r. w Urzędzie Miejskim Prudnik nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Rafał Kowalski, Agnieszka Zagawa i Dominik Kraus. Uczeń naszej szkoły Rafał Kowalski zajął III miejsce, natomiast IV miejsce Agnieszka Zagawa.   Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-26

Sukcesy sportowe !!!

Tenis stołowy
News 22.02.2012r. w Rudziczce odbyły się miejskie mistrzostwa szkół podstawowych w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Dziewczęta w składzie Roksana Adamska i Edyta Dacenko zdobyły II miejsce, natomiast chłopcy w składzie Mateusz Sękarski i Karol Mazepa zdobyli I miejsce.   Gratulacje!       09.03.2012r. odbyły się powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Chłopcy w składzie Karol Mazepa i Mateusz Sękarski zdobyli II miejsce .   Gratulacje! (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-26

Szachowe sukcesy naszych uczniów

Szachowe sukcesy naszych uczniów
News
06.03.2012r. w Prudniku odbyły się gminne zawody szachowe. Naszą szkołę reprezentowali : Paweł Kosowski, Igor Pawka i Michał Górski zdobywając III miejsce
 
Gratulacje!
 
 

Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-26

Nasz uczeń -Michał Górski, laureatem X Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego!

Michał Górski, uczeń klasy VI odniósł ogromny sukces podczas tegorocznego konkursu przyrodniczego na etapie wojewódzkim zdobywając tytuł laureata w/w konkursu.
          Michał to przede wszystkim miłośnik i znawca przyrody, ale odnosi sukcesy również w innych dziedzinach wiedzy. Jego pasją są  gady, choć od niedawna również owady i ptaki. Uczniowie szkoły  w Moszczance doskonale znają niezwykłe  hodowle Michała, a są wśród nich: pająki, żółwie, jaszczurki, owady, skorpiony, rośliny owadożerne i wiele kolekcji. Chłopiec chętnie opowiada o swojej pasji organizując lekcje dla kolegów. Jest również pomysłodawcą przedsięwzięcia, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-11

Julka finalistką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego

Wojewódzki etap Konkursu Polonistycznego rozstrzygnięty
Miło nam poinformować, że Julka Cieśla z klasy V została finalistką wojewódzkiego etapu Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych. Gratulujemy!  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-02-29

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym

Kolejny sukces Michała Górskiego!
News  Dnia 30 stycznia  na Wojewódzkim Konkursie Przyrodniczym – etap miejsko- gminny,  Michał zajął I miejsce  i wywalczył sobie udział w wojewódzkim etapie konkursu. Gratulujemy!                                            Opiekun: Elżbieta  Bury
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-02-22

Nasze sportowe sukcesy

02.02.2012r. odbyły się indywidualne powiatowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców
News
02.02.2012r. odbyły się indywidualne powiatowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt III miejsce zdobyła Edyta Dacenko , a chłopców IV miejsce- Karol  Mazepa. Oboje zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich.
 
 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-02-07

Konkurs Polonistyczny

Gminny Konkurs Polonistyczny
Dnia 10.01.2012 w Prudniku odbył się XXXVI Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego 2011/2012 - etap miejsko - gminny.   Uczniowie naszej szkoły zajęli w nim czołowe miejsca: II miejsce - Julia Cieśla z klasy piątej III miejsce - Michał Górski z klasy szóstej     Gratulacje dla młodych polonistów!                                                                                                                                                                                (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-01-10

Nasi tenisiści stołowi

05 stycznia 2012r. w Rudziczce odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
News Naszą szkołę reprezentowali: Roksana Adamska, Edyta Dacenko, Karol Mazepa, Mateusz Sękarski, Iwo Rogowski. I miejsce  wśród dziewcząt zdobyła – Roksana Adamska,  III miejsce – Edyta Dacenko, tym samym dziewczyny awansują  do etapu powiatowego. Chłopcy również zajęli czołowe miejsca. I  miejsce  zdobył – Mateusz Sękarski, II miejsce – Karol Mazepa .   Gratulacje!                                                                                                      (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-01-09

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

5 stycznia 2012 r. Michał Górski zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na etapie miejsko- gminnym

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012.

Szkolni sportowcy z naszej szkoły odnoszą spektakularne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych
News 13.12.2011r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w unihokeja dziewcząt i chłopców. - II miejsce zdobyły dziewczęta w składzie: Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz, Nikola Zimoch, Martyna Konieczna, Paulina Adamska, Klaudia Frukacz, Agnieszka Zagawa, Aleksandra Tabaka, Marlena Karcz. - II miejsce zdobyli również chłopcy w składzie: Karol Mazepa, Iwo Rogowski, Dominik Kraus, Mateusz Sękarski, Dawid Lempart, Mateusz Prochera, Rafał Kowalski, Mateusz Partyczny, Mateusz Łaszczak.   12.10.2011r. w Lasocicach odbyły się wojewódzkie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-13

XIV KONKURS RECYTATORSKI

23 listopada członkowie KOŁA TEATRALNEGO pod kierunkiem Małgorzaty Żuk wzięli udział w XIV KONKURSIE RECYTATORSKIM
,, Wierszykowy Sezam '' zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury z siedzibą w Pałacu Franklów . Wizyta naszych uczniów w niezwykłej prudnickiej willi zakończyła się wielkim sukcesem! Recytatorzy z piątej klasy, stawiając na dobry repertuar ( wiersze klasyka - Jana Brzechwy), uruchamiając swój talent oraz wytrwałość w pracy – zyskali świetne lokaty : II miejsce - Paweł Kossowski- Skop, III miejsce - Igor Pawka wyróżnienie – Julia Cieśla . Gratulujemy młodym recytatorom wygranej i trzymamy kciuki za ich (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-11-29

Laureaci XV Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

Z ogromną radością i dumą informujemy, że Michał Górski i Julia Cieśla zostali zwycięzcami XV Małej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbyła się 9XI w Głuchołazach. Michał zajął I miejsce, a Julia ? II miejsce.
News W finale Olimpiady wzięło udział 40 uczniów ze szkół powiatu prudnickiego i nyskiego. Zakres tematyczny pytań obejmował zagadnienia wiązane z trzema Opolskimi Parkami Krajobrazowymi, chronionymi gatunkami roślin i zwierząt, drzewami i krzewami występującymi na terenie parków. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy!                                                                                                                                                               (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-11-09

"Szkoła Obywateli"

Szanowni Państwo, Laureatką wojewódzkiego etap konkursu dla Dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł ?Szkoła Obywateli? została pani Marzena Kędra

KONKURS JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego

Konkurs JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego w kategorii: dzieci do lat 13 wygrał Michał Górski z klasy V, natomiast Weronika Tabaka z klasy VI otrzymała za swój utwór wyróżnienie. Kolejne gratulacje!!!

Gminne konkursy

25 V 2011 odbył się Gminny Konkursu Ortograficzny dla klas I ? III, nasza uczennica Hanna Stocka z klasy I zajęła III miejsce Tego samego dnia odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III, uczeń klasy I Oskar Sobieszczański zajął III miejsce.
W konkursie brały udział Szkoły: - PSP nr 1, - PSP nr 3, - Zespół Szkół w Prudniku - Zespół Szkolno Przedszkolny Moszczanka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Rudziczka, - Zespół Szkolno Przedszkolny Szybowice. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-05-25

?Idzie jesień z wielkim koszem?- konkurs plastyczny

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym klas I-III i IV ?VI ?Idzie jesień z wielkim koszem?, nagrody otrzymały:

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

14 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mini Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej w Głuchołazach.
Olimpiada miała zasięg międzypowiatowy (powiat nyski i prudnicki) i wzięło w niej udział 54 uczniów. Test zawieral pytania dotyczące tematyki leśnej i wiedzy związanej z opolskimi parkami krajobrazowymi. Nasza uczennica Julia Cieśla (kl.IV) osiągnęła bardzo wysoki wynik i zajęła II miejsce. Agnieszka Zagawa i Mateusz Łaszczak (również z klasy IV) zdobyli wyróżnienia. Dzieci wróciły z dyplomami, książkami i innymi nagrodami rzeczowymi. Opiekun – Elżbieta Bury, nauczyciel przyrody. Gratulujemy!   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-04-14

Wierszykowy sezam

Nasi uczniowie w kolejnym konkursie otrzymali nagrody i wyróżnienia I miejsce - Paweł Kossowski- Skop natomiast Julia Cieśla otrzymała wyróżnienie

Sukcesy sportowe

14.12.2010r. w PSP w Moszczance odbyły się indywidualne mistrzostwa miejsko-gminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
W kategorii dziewcząt czołowe miejsca zdobyły uczennice naszej szkoły I miejsce Joanna Wierzbicka II miejsce Roksana Adamska Poszczęściło się również naszym chłopakom, bowiem podobnie jak dziewczęta zdobyli : I miejsce Wojciech Bagiński, II miejsce Bartłomiej Adamski Gratulacje!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2010-12-14

Sukcesy sportowe

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w zawodach sportowych, w których odnoszą liczne sukcesy
17.11.2010r. dziewczęta w składzie( H.Seńków, W.Jonik, N.Masztalerz, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska,) zdobyły I miejsce w miejsko-gminnych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt, tym samym awansowały do powiatu.Gratulacje! 25.11.2010r. dziewczęta w składzie( H.Seńków, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, W.Jonik, N.Masztalerz A.Witke.) zdobyły II miejsce w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt.Gratulacje! 14.12.2010r odbyły się gminne indywidualne zawody tenisa stołowego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2010-11-17

Dyrektor roku

8 listopada 2010 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Prudniku pani dyrektor Marzena Kędra z rąk Piotra Pakosza przewodniczącego NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego odebrała statuetkę ?Dyrektor Roku?.

Sukcesy sportowe

7.11.2010r. dziewczęta w składzie: H.Seńków, W.Jonik, N.Masztalerz, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, zdobyły I miejsce w miejsko-gminnych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt, tym samym awansowały do powiatu.Gratulacje!
News 25.11.2010r. dziewczęta w składzie H.Seńków, J.Spodzieja, R.Adamska, J.Wierzbicka, E.Dacenko, K.Worożańska, W.Jonik, N.Masztalerz A.Witke. zdobyły II miejsce w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej dziewcząt.
Czytaj całą aktualność +
Data: 2010-11-07

ORTOMANIA 2010

CZOŁOWE MIEJSCA W RENOMOWANYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM ,,ORTOMANIA 2010\\\" ZAJĘLI NASI UCZNIOWIE!!!

Prestiżowy tytuł Profesora Oświaty dla Marzeny Kędry

Premier Donald Tusk i Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14 października 2010 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wręczyli po raz trzeci w historii polskiej oświaty honorowy tytuł ? Profesora Oświaty. Wśród 13 pedagogów ten prestiżowy tytuł otrzymała pani Marzena Kędra dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Tytuł honorowy Profesora Oświaty jest najwyższym stopniem awansu zawodowego, który mogą osiągnąć nauczyciele pracujący w tym zawodzie . To zaszczytne wyróżnienie otrzymało dotychczas zaledwie dwudziestu najlepszych pedagogów w Polsce. Kapituła do Spraw Profesorów Oświaty składa się z 16-osobowej komisji.
Nauczyciel ubiegający się o ten tytuł musi spełnić szereg kryteriów. Obejmują one wskazane elementy, takie jak: jakość pracy bezpośrednio na rzecz uczniów, wpływ kandydata na swoje środowisko zawodowe, np. przez stwarzanie swoją postawą pozytywnego wzorca oraz poprzez różne formy dzielenia się z innymi nauczycielami swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym. Kryteria oceny dorobku to także, szczególne zasługi kandydata oraz jego wysoka kultura pedagogiczna, rozumiana jako wybitna umiejętność prowadzenia prawdziwego dialogu pedagogicznego w połączeniu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2010-10-14

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482321